reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniówki 2016

http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-po...y-mialas-kontakt-z-wirusem-ospy,230_4088.html to a propos ospy. Teraz się zastanawiam czemu mój kolega (ratownik medyczny) wpadł w panikę i wyprosił mnie z mieszkania jak się okazało, że jestem w ciąży a jego córka właśnie przechodzi ospę. Ja ospę przechodziłam w dzieciństwie, wraz z całym przedszkolem :)

A co do dentysty, to niestety wizyty od wczesnego dzieciństwa, co zawdzięczam notorycznemu przepisywaniu antybiotyków, sprawiły, że zupełnie nie mam stresu. Wręcz traktuję to jako przyjemność, zadbanie o siebie, tak jakbym poszła do kosmetyczki.

happy nie porównuj ciąż do siebie, od drugiego trymestru powinnyśmy przybierać na wadze ok. pół kilograma tygodniowo. Szkoda się zamartwiać, jeszcze mamy szansę utyć 30kg :)
 
reklama
Ankaka no właśnie w ogóle nie podejrzewają że ma ospe bo juz miał jak miał 6 miesięcy. Wczoraj jakieś takie plamy na szyi i rękach ale bez płynu i myślałam że go coś pogryzlo a dziś rano caaaaaly zawalony. Normalnie straszne juz myślałam że to nie wróci byłam pewna ze to raz na całe życie się ma. T
 
Hrllevoet-moze półpasiec?słyszałam ze często jest mylony właśnie z przexhodzeniem ospy poraz drugi.
Okasia-chdzi o to ze ja narmalnie mam wage w normie lub lekką niedowage a na początku schudlam 5kg...wuec niediwaga jak byk teoretycznie w 18tc do majego wieku i wzristu powinnam wazyc co najmniej58,5 a waze około 53 to 5kg za mało do najniższej normy
 
U mnie 18tydzien ale moglabym brzuch spokojnie ukryć,od 3 tyg nie rosnie a nawet mam wrazenie ze maleje, w pierwszej ciazy w 18tc mialam juz 10kg na plusie teraz caly czas 2,5 na minusie,patrzec na siebie az nie moge bo wygladam strasznie :( czuje sie taz nie najpepiej i z utęsknieniem czekam na wiosnę...moze wtedy bedzie lepiej?!
Co do dentysty to boje sie panicznie i unikam na ile sie da.
U mnie z brzuchem to samo i mam takie same wrażenie że w ogóle nie rosnie a waga ta sama od początku +2,5kg :(
 
U mnie odwrotnie. Jak tylko uspokoiły się wymioty to dosłownie nagle wyskoczył mi brzuszek. Dziś się ważyłam i wyrównałam już wagę sprzed ciąży. Jem w równych odstępach co 3-4 godziny, więc niby prawidłowo, a mimo to niepokoi mnie zbyt szybki przyrost wagi. Jeszcze trochę się poobserwuję, ale chyba prewencyjnie udam się na konsultację do dietetyka.
 
hellevoet a byłas u lekarza? sprawdz bo mógł sobie bakterie wychodować i objawy do ospy podobne, wymaz te sprawy i bedzie jasne

laski tak czytam o tym praniu i prasowaniu- luuuuuuuuzik czy wypierzesz w proszku za 50 zł czy za 8 zł- wszystko to chemia gó.w.nia.na tylko marketing inny ewentualnie zapaszek ahahahahah dawać mniej wyprać wyprasować, miłości nic nie zastąpi- nawet proszek i żelazko :D

i nie cykajcie się z tymi kg -ja się pilnuję, wiadomo-ale nie ważne ile sie przytyje w ciąży ważne jak się wygląda PO :D ja tyłam w każdej ciąży po pierwszej wyglądałam super, po drugiej już musiałam zawalczyć o formę a przytyłam mniej.....nie ma zasady, teraz po cichu liczę na cud że będę cud malina :D ahahahahah
 
Hellovet ja rozmawialam z ginekolog moja. Mowila, ze jak chorowalam to, zebym sie nie martwila, ale zebym sibie dla spokoju zrobila badania na przeciwciala. Dzisiaj zrobilam na IgG do 7 dni wynik :/
 
reklama
hellevoet a byłas u lekarza? sprawdz bo mógł sobie bakterie wychodować i objawy do ospy podobne, wymaz te sprawy i bedzie jasne

laski tak czytam o tym praniu i prasowaniu- luuuuuuuuzik czy wypierzesz w proszku za 50 zł czy za 8 zł- wszystko to chemia gó.w.nia.na tylko marketing inny ewentualnie zapaszek ahahahahah dawać mniej wyprać wyprasować, miłości nic nie zastąpi- nawet proszek i żelazko :D

i nie cykajcie się z tymi kg -ja się pilnuję, wiadomo-ale nie ważne ile sie przytyje w ciąży ważne jak się wygląda PO :D ja tyłam w każdej ciąży po pierwszej wyglądałam super, po drugiej już musiałam zawalczyć o formę a przytyłam mniej.....nie ma zasady, teraz po cichu liczę na cud że będę cud malina :D ahahahahah

Jakosc skladu proszku nie zawsze idzie w parze z cena- z tym sie oczywiscie zgodze, ale jestem uczulona na stwierdzenia ze WSZYSTKO to ### chemia, czyli zlo (czy chodzi tylko o proszki do prania, czy jedzenie) :D takie moje zboczenie zawodowe, wybaczcie :D chemia jest wszedzie, powietrze to chemia, woda to chemia i tak naprawde gdyby nie ta zla chemia jak to wiekszosc ludzi mysli, bylibyms w ciemnej ### :)
 
Do góry