reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

A ja w weekend mam 50lecie dziadków ;-) to się wybiorę. Co do prania tez zrobiłam Basiu i zonk ubranie niektóre wyjęłam i ma plamki szare nie wiem co to a daje calgon do prania szlak
 
reklama
Nic nie daje to Basiu :-( czytam ze trzeba pralkę wygotowac z octem czy czymś na 90 stopni spróbuję oby pomogło bo tyle ubrań zmarnowanych szlak
 
@Lenka25 ja raz miałam taką przygodę z pralką i polecam tę metodę. Ja akurat wrzuciłam sporo opakowań kwasku cytrynowego, ale ocet też będzie dobry. Puść na jałowy bieg, włącz najdłuższy program 90 stopni i powinno być ok. Na pierwsze pranie po takim czyszczeniu puść jakieś ścierki żeby szkód nie narobić, jak nie pomoże to powtórz zabawę.
Niby w sklepach są takie płyny i proszki do czyszczenia pralek, ale najbardziej sprawdzają się domowe sposoby.
 
Okasiu dzięki spróbuję oby pomogło po pralka ma ok 2 lata niecałe nawet a chce w czerwcu zacząć prac ubranka dla dziecka. Wróci mój to wyczyści filtr i ten pojemnik bo nie umiem go wyjąć heh i nastawie tak jak mówisz oby pomogło
 
Pomoże, pewnie parametry wody są kiepskie i będziesz musiała co jakiś czas powtarzać profilaktycznie tą zabawę. Niech mąż wszystko sprawdzi, a Ty odchyl delikatnie uszczelkę i sprawdź czy nie zebrał się tam taki szary szlam. Drugie miejsce gdzie się zbiera syf to szuflada. Lepiej to oczyścić ręcznie, bo będzie szybciej i skuteczniej, a to czego oko nie widzi i do czego ręka nie dosięgnie oczyści się podczas brania z octem. Powodzenia!
 
Dziewczyny wyjęłam he w szoku jestem dałam rade bez męża z szuflada on to co jakiś czas czyści wiem i mówił zawsze ze syf jak nie wiem ale mu nie wierzyłam póki nie zobaczyłam matko masakra aż się przeraziłam i właśnie szare jak te plamy pulke wyszorowalsm dokładnie teraz moczy się w odkamieniaczu w gorącej wodzie
Ta gumę przy drzwiczkach tez szczególnie tu gdzie odpływ wody syf szary....
Filtr i resztę zostawię mężowi potem pranie te czyszczące zrobię wiec mam nadzieje ze będzie git :-D
Ponadtto zwine dywan jak mój wróci wytrzepie go choć jeszcze nie wie to się dowie heh i zrobi małe przemeblowanie dla syna tak dla rozluźnienia mięśni po pracy haha :-D i dodam że dostałam paczkę od cioci z niemieć trochę ubrań to już mniejszy wydatek na maleństwo i Bujak rozłożyłam w prawdzie mieliśmy kupić taki inny huśtawko Bujak leżak czy jak to się zwie no ale darowanemu koniowi w zeby się nie zagląda w końcu he wstawię foto ale chyba nie tu bo przeniesie do szaleństwa zakupowego ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry