reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Mi szyjkę bada lekarz zwykłym badaniem na fotelu, ale ostatnio zrobił tez usg dopochwowe, bo odczuwalam ciągnięcie brzucha i skurcze. Chodzę prywatnie. Ale jak byłam w szpitalu, to lekarzowi wydawało się przez badanie usg brzuszne, że szyjka jest krótka i zrobił ponownie usg tyle, że dopochwowe. Więc wydaje mi się @Lenka25, że gdyby miał lekarz jakieś przypuszczenia to zrobiłby usg dopochwowe.


@Dominika81 widzę, że odwalasz na forum kawał dobrej roboty :-) dużo postów edytowanych przez Ciebie, pewnie scalasz jak dopisujemy coś zamiast edytować? Taki moderator to skarb :-) przynajmniej nie ma chaosu na forum :-)

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
mialam bezterminowa, pracodawca jest ten co zatrudnia na umowe o prace, do zlecenia ma sie to nijak.. mozna rozwiazac w dowolnym momencie umowe bo to nie jest umowa o prace, a tylko w takim wypadku obowiazuje jakakolwiek ochrona.. z reszta na zleceniu jako studentka nie mialam odprowadzanych skladek wiec jakie zwolnienie...

na studiach mialam caly semestr zajecia z ubezpieczen z pania z zusu i maglowalismy wlasnie prawa ciezarnych na roznych umowach jak mnie zwalnial, wiec niestety wszystko zgodne z prawem bylo, ale padalec wie, ze to co zrobil slabe bylo bo teraz klamie, ze mnie wyrzucil bo chcialam podwyzke

No to współczuję mega szkoda zawsze jednak byłyby jakieś pieniądze.zawsze to lżej jak dochody są od dwójki np jak tylko ja z moim się pobrałismy to było nam mega ciężko bo ja studia on tylko pracował potem zanim poszkam do pracy okazało się ze ciąża dopiero po ciąży poszłam do pracy choć u mnie takie szczęście w nieszczęściu bo w mieście było ciężko mi o pracę wiadomo wszędzie pełno masazystow itd dopiero jak kupiliśmy dom to niedaleko udało mi się umowę o pracę dostać na długi okres
To do niego już nie wracaj poszukaj innej lepiej skoro tak zrobił

Ja teraz miałam badanie szyjki sondą dopochwową i przez usg brzuszne.
Powiedziałam o ost. akcji na IP i lekarz zaznaczył, że zbada sondą i przez brzuch, żeby sprawdzić jak sprawa wygląda.

Lenka - może u Ciebie jest wszystko ok i lekarz po prostu o tym nie mówi ;)
No możliwe bo ogólnie moja lekarka mało mówi bardzo mało heh tez tak myślę bo skoro powiedziała o złych wynikach żelaza to o szyjce by coś mówiła gdyby było coś nie tak szkoda tylko że nie wiem kiedy mi ją zbadali heh
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Papercut a to skurwiel! No przepraszam ale inaczej nie umiem go nazwać! Boże jacy ludzie są obrzydliwe wstretni. Ja się liczę z tym, że jak połog mi się skończy to tez mnie wywali mimo umowy o pracę bo wtedy juz przecież może. A szkoda. Z drugiej strony nie wiem czy nie będzie mu głupio bo mój mąż tam pracuje.

A my się poklocilismy z teściowa wczoraj. Tez dobry człowiek to ona nie jest. Ech. Ludzie są straszni.

Z pozytywów to wczoraj czytałam na temat szpitala.w którym chce rodzic i jest super oferta za 60 zl doba mogę mieć męża przy sobie po porodzie również. W sensie tak jakby tez był w szpitalu jako pacjent. Mamy osobna sale i łazienkę i duże łóżko i synek z nami cały czas chyba ze wezwiemy położna . No i poród w wodzie. Czuje się lepiej jak myślę o porodzie po tym co przeczytałam bo wczoraj trochę mnie zmrozilo jak pomyślałam ile zostało heheh 14 tygodni a jak te 14 tygodni minęło w 1 trymestrze !

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny zapraszam na mojego bloga www.strefamatki.blogspot.com moze ktorejs sie nudzi i poczyta? ;)

Ja sie obudzilam z mocnym kluciem brzucha .. jeszcze tylko 2 dni do krazka!

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
lece sprawdzic co tam wymodzilas :D juz niedlugo ;) trzymamy kciuki wszystko bedzie ok :)

No to współczuję mega szkoda zawsze jednak byłyby jakieś pieniądze.zawsze to lżej jak dochody są od dwójki np jak tylko ja z moim się pobrałismy to było nam mega ciężko bo ja studia on tylko pracował potem zanim poszkam do pracy okazało się ze ciąża dopiero po ciąży poszłam do pracy choć u mnie takie szczęście w nieszczęściu bo w mieście było ciężko mi o pracę wiadomo wszędzie pełno masazystow itd dopiero jak kupiliśmy dom to niedaleko udało mi się umowę o pracę dostać na długi okres
To do niego już nie wracaj poszukaj innej lepiej skoro tak zrobił

nie wroce na pewno, obiecal, ze mi zalatwi praktyki bo potrzebowalam z laboratorium a takowe w pracy bylo, a jak sie dowiedzial o ciazy powiedzial, ze jednak mam sobie radzic sama, jeszcze robil problemy z oddaniem ksiazeczki praktyk a oddal z jedna pieczatka wbita, w polowie podbijania zadzwonil tam zeby mi jednak nie pomagac musialam potem strony doklejac, jak mnie za przeproszeniem kurwica strzelila to sie poklocilismy, zabralam ksiazeczke i opuscilam stanowisko pracy (na zleceniu sobie mozna, jak tak gramy tym brakiem ochrony to dziala w dwie strony ;)) jeszcze mu siary narobilam bo akurat byly 2 dziewczyny na rozmowe na moje miejsce, taki bezczel
Papercut a to skurwiel! No przepraszam ale inaczej nie umiem go nazwać! Boże jacy ludzie są obrzydliwe wstretni. Ja się liczę z tym, że jak połog mi się skończy to tez mnie wywali mimo umowy o pracę bo wtedy juz przecież może. A szkoda. Z drugiej strony nie wiem czy nie będzie mu głupio bo mój mąż tam pracuje.

A my się poklocilismy z teściowa wczoraj. Tez dobry człowiek to ona nie jest. Ech. Ludzie są straszni.

Z pozytywów to wczoraj czytałam na temat szpitala.w którym chce rodzic i jest super oferta za 60 zl doba mogę mieć męża przy sobie po porodzie również. W sensie tak jakby tez był w szpitalu jako pacjent. Mamy osobna sale i łazienkę i duże łóżko i synek z nami cały czas chyba ze wezwiemy położna . No i poród w wodzie. Czuje się lepiej jak myślę o porodzie po tym co przeczytałam bo wczoraj trochę mnie zmrozilo jak pomyślałam ile zostało heheh 14 tygodni a jak te 14 tygodni minęło w 1 trymestrze !

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
niestety, mamakulka, ludzie bywaja podli, ale nie ma co sie przejmowac i z podniesiona glowa trzeba jakos isc do przodu ;) wydaje mi sie, ze majac tam meza jakos ubezpieczona jestes, kto by chcial jakies kwasy ze zdenerwowanym mezem miec albo tracic 2 sprawdzonych przeszkolonych pracownikow na raz ;) a co do tesciowej - co sie stalo, wtraca sie?

@Dominika81 tez zauwazylam to scalanie postow, jeszcze jak po cichutku po nas sprzatasz, nic nie krzyczysz [emoji177] dziee kuu jee myy ;)
 
Ostatnia edycja:
A ja chyba wybiorę się dzisiaj do gina aby właśnie sprawdzić szyjke... Ostatni tydzień bardzo intensywny.... Ale bardzo od 8 do 22 w pędzie totalnym.... Mam wyrzuty sumienia...nawet sąsiedzi mówią że chyba za dużo pracuje.... W ogrodzie na czworaka ale zrobię ogród... Sprzątanie, jeżdżę po zakładach kontrolować do tego sadzimy drzewa itp....Ani nie mam kiedy ciąża się nacieszyć.... Dzisiaj odpoczywam...
 
Witajcie dziewczynki po weendzie?
Mi minoł na dwa sposoby troche sie spotkalismy z rodzina i znajomymi :-) było fajnie ale sa minusy jednego dnia wymiotowałam a nastepnego dostalam takiego skurczu łydki aż mi sie dziury w nogze zrobiły i cały czas minie boli leko ta łydka:-)

Co do pracy ja po macieżyńskim wracam do pracy ale zobaczyny jak to wyjzie

Papercut takiego pracodawcę to bym za jaja powiesiła masakra jakis palant
 
Hej dziewczyny. Jak tam? Moje dziecko poszlo do przedszkola po 2 tygodniach przerwy, a ja mam tyyyle czasu, ze pewnie bede sprzatac :-) A Wy jak tam ? Ostatnio kepiej sie czuje, bole minely i bardzo sie z rego cieszę :-)
 
reklama
Hej Basiu he mój mały tez miał prawie dwa tyg przerwy i tez biorę się za sprzątanie tyle ze u mnie ja mówię co gdzie i jak a mąż wykonuje :-D
Mamakulka no i my z mężem pracujemy razem u tego samego ale sądzę że że mną umowy nie rozwiąże bo się pytał czy chociaż wrócic zechcem po porodzie macierzyńskim a nawet wychowawczym jak zechcem. Hehe ogólnie mój szef choć to znajomy to kawał suk.....ale w tych sprawach jest raczej fear także nie przejmuje się no w najgorszym wypadku wrócę do tego co robiłam wcześniej co pół kilka miesięcy w trasę prowadzić zumbe i masaże...szkoda byłoby zostawiać męża i dzieci ale w miesiąc taka kasa ze tu pół roku trzeba mi na to...
Dziś dziewczyny zapisałam się na połówkowe badania no i ogólnie dziś jakoś mnie mdli.. Chyba po lekach
 
Do góry