reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
Hermiona to jest średnia wiec jak umowa za 3 mies to dzielą przez 3 ja mam umowe od grudnia i wypłacane mam mieć 100%

okasia dokładnie tak :) tylko po tych 30 pierwszych dniach jakoś tam wiecej jest wypłacane. Ja pracuje dla korpo

Hermiona ustaliłam to z kadrową wcześniej i liczyła mi kwoty dokładnie. Ja mam od 1 gr na nieokreślony wcześniej miałam inna umowe (agencyjna) Na zwolnienie poszłam 8 stycznia dostałam normalnie wypłatę 100% .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Majku, tak czuję ruchy przez brzuch i to już od dłuższego czasu (jakieś 2 tygodnie), wieczorem po całym dniu kładę się a maluch wtedy szaleje a brzuch pod ręką faluje jak szalony, czuć wypychanie obroty no dosłownie wszystko. Wczoraj było to tak intensywne że nawet mąż to poczuł.
Dominika dałaś mi nadzieję na sn:) Niebawem miałabym termin porodu i różnica między dziećmi byłaby 2 lata i niecały miesiąc, wtedy lekarz od razu przebąkiwał coś o cc, teraz będzie 2,5 roku więc liczę na to że mi pozwoli :) Nie wspominam źle cc, ale chciałabym to przeżyć, poczuć tą całą magię, próg bólu mam wysoki więc myślę, że dam radę :)
Maluszki są najważniejsze i teraz o nie powinnyśmy dbać. Lepiej tych kilka miesięcy ponudzić się niż potem pluć sobie w brodę i obwiniać się, że coś jest nie tak.
Udanego dnia sierpnióweczki :)
 
Heromina-moj S.miał szczęście i dwa razy poczuł pod reka delikatnie.
Asiunia-ktory tc jestes?
Dobra spróbuję zasnac jeszcze.milego dnia kochane
 
Hej kochane co do macierzyńskiego to tak jak pisalyscie caly rok 80%, pół roku 100% kolejne pół roku 60% kwotą jest srednia z ostatnich 12 miesiecy przed l4 ale jesli kwota jaest niższa niz 1000zl to panstwo doplaca do tej kwoty bo od stycznia 2016 roku macierzynski nie moze byc nizszy niz 1000zl
 
Happy dziś 13+6.

Według usg ciąża jest 2 dni starsza, choć owulacja była 16 dnia cyklu. Tak więc dziecko trochę większe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
@Heromina
@Fimka
@słodka owsianka

Dzieki dziewczyny! Wlasnie nie wiem jak to jest, musze sie koniecznie zorientowac. Tak czy siak, nie bedzie tragedii. Z jednej strony wolalabm skonczyc do kwietnia i potem ogarniac wszystko, bo juz troszke mnie to meczy, dojazdy i siedzenie przed kompem. Z drugiej strony, zawsze to troche wiecej pieniedzy, a wiadomo jak to jest przy dziecku :p

Moja siostra tu o ciazy wie wszystko, ale nie pracowala, wiec miala zpelnie inna sytuacje. Musze pogadac tu z kims o tym.

Milego dnia!!
 
@nati92 ja w pierwszej ciazy pracowałam. Umowę miałam do końca roku 2013, termin porodu na 5 luty 2014. Umowy mi nie przedłużyli tu w DE, wiec pewnie nie maja takiego obowiązku. Jak masz jakieś pytania to pisz chętnie pomogę :)
 
hej
Bylam na badaniach, jestem lzejsza o 88zl i babka tak sie zamieszala, ze w koncu nie wypisala mi zlecenia na obie tokso, a widze w necie, ze musi byc poczatkowa i przebyta czy cos takiego, za to zamiast kily zrobila mi hiv, bo twierdzila, ze to to samo?, a na zleceniu od ginki mialam to jako osobne badania. Spiaca jestem niemilosiernie, mlody rano uderzyl w cos stopa i zrobilo mu sie milimetrowe zadrapanie, oczywiscie ryk i plasterek :p, ale teraz franca nie chce isc do p-la, bo ma chora nozke. I wez tu gadaj, a ja sie przez palce przelewam taka wypompowana jestem.
 
reklama
Witam poniedziałkowo
Nadrobić zaległości z dwóch dni to niezły wyczyn :-)
Jeśli chodzi o pracę o ja też jeszcze pracuje choć mój M nie jest z tego zadowolony ponieważ dojeżdżam codziennie ok 40 km w jedną stronę ale na razie chcę troszkę jeszcze tam posiedzieć myślę że jak nic nie będzie się działo niepokojącego to w maju pójdę na zwolnienie. Szczególnie że pracę mam fajną i nie strasznie stresującą. Boje się że w domu umrę z nudów albo nie ruszę się z kanapy a tak to mam motywacje żeby się ogarnąć. szczególnie że od ostatnich prawie 10 lat nic innego nie robię. na zwolnieniu w tym czasie byłam raptem 2 tygodnie ponieważ mój synuś jest z tych w ogóle nie chorujących. na razie odpoczywam na urlopie ponieważ u nas są ferie i dotrzymuj towarzystwa mojemu dziecku :-)

Co do imion w domu mamy Daniela wiec jak będzie chłopiec to będzie Dawid
Dziewczynka będzie nazywała się Michalina takie są na razie ustalenia ale jak będzie to się jeszcze okaże :-)

Miłego dzionka
 
Do góry