reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
Hej dziewczyny :-)

Witam kolejna sierpniowke Optymistkaa zostań z nami, rozgość się.

Basieńka trzymaj się w pracy, ja też mam teraz 3 dni pracujące po kolei po 10 h, ale damy radę :-)

Dziewczyny co do zwolnienia to pamiętajcie żeby sprawdzać czy lekarz wstawił oznaczenie ciąży (litera B na zwolnieniu), w przeciwnym razie będzie płatne tylko 80% a szkoda tracić w końcu nam się to należy. A co do przedłużenia umowy która kończy się w trakcie trwania ciąży, obowiązek przedłużenia jej do porodu jest wtedy jeżeli kobieta skończyła trzeci miesiąc ciąży, przed trzecim mc pracodawca nie musi jej przedłużyć.

Miłego dnia Wszystkim życzę :-)
 
Witaj optymistka

Dziś chyba ciśnienie niskie ja odprowadziłam córkę do szkoły i wlazłam do łóżka z powrotem .... Jestem normalnie nieprzytomna ...

Postanowiłam dzis trochę poprawić dietę. Schudłam do tej pory 3 kg a mimo to tez sie czuje jak słoń. Ale czuje sie tez jakaś taka ospała i bez energii.

Dzis jadąc ze szkoły zwymiotowałam na skrzyżowaniu.... Co za masakra , rano nie zdążyłam zjeść bo biorę na czczo letrox po którym muszę czekać 30 min z jedzeniem a potem było juz tak późno ze wybiegliśmy w pośpiechu.
Wsiadłam do auta i mnie zemdliło dojechałam do skrzyżowania i zdążyłam tylko drzwi od auta otworzyć ... Jeżu ale mi było wstyd.

Postanowiłam zrobić bombę witaminowa i zjadłam kanapkę z łososiem białym serkiem , buraczkiem i avocado :) a teraz mam czas do 13 wiec zaszłam sie znowu pod kołdrą ;)
 
Sama jestem zdziwiona że już czuję takie rzeczy a jeszcze bardziej że mąż to poczuł. Połóżcie sobie rękę wieczorkiem w okolicach gdzie jest blizna po cc może uda wam się wyczuć ruchy malucha:) W poprzedniej ciąży też czułam takie rzeczy już w 13 tygodniu a z córką nie pamiętam dokładnie, bo miałam wtedy milion spraw na głowie :)
 
Hej dziewczyny :-)

Witam kolejna sierpniowke Optymistkaa zostań z nami, rozgość się.

Basieńka trzymaj się w pracy, ja też mam teraz 3 dni pracujące po kolei po 10 h, ale damy radę :-)

Dziewczyny co do zwolnienia to pamiętajcie żeby sprawdzać czy lekarz wstawił oznaczenie ciąży (litera B na zwolnieniu), w przeciwnym razie będzie płatne tylko 80% a szkoda tracić w końcu nam się to należy. A co do przedłużenia umowy która kończy się w trakcie trwania ciąży, obowiązek przedłużenia jej do porodu jest wtedy jeżeli kobieta skończyła trzeci miesiąc ciąży, przed trzecim mc pracodawca nie musi jej przedłużyć.

Miłego dnia Wszystkim życzę :-)

Tak było kiedyś, teraz kobieta jest chroniona od pierwszych dni ciąży.
 
Okasia tym lepiej dla nas :-) przy mojej poprzedniej ciąży obowiązywały jeszcze takie zasady i strasznie się martwiłam co ze mną zrobią, a to kompletnie nie potrzebny stres w naszym stanie :-)
 
Dzieki dziewczyny za przyjecie :) ja juz od dluzszego czasu probuje wsluchac sie w swoj organizm i moze czasami czuje takie delikatne bulgotanie ale to tylko tyle. Przy kolejnych ciazach chyba jest prosciej bo wiecie juz jakie to uczucie a ja dopiero sie ucze ;)
 
reklama
Pewnie, że lepiej tylko rozpowszechnianie nieaktualnych informacji wprowadza zamęt i właśnie przysparza stresu, co jak sama napisałaś w naszym stanie wskazane nie jest.

To chyba nie jest najlepsze miejsce na takie pytania socjalne, strasznie dużo dziewczyn odpowiada jak im się wydaje, a z tego co czytam przewija się wiele nieprawdziwych informacji. Polecam nie opierać się na opiniach na forach tylko sprawdzić kodeks pracy czy pozostałe przepisy, a nawet informacje na stronach zus czy urzędów. Dobrze jest też zapytać swojej kadrowej, a nawet zadzwonić do instytucji. Naprawdę oszczędzi nam to stresu, a wysiłek żaden.
 
Do góry