reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Hej dziewczyny. Jade do pracy po nieprzespanej nocy, bo corka chora. Kaszle ja jak gruzlika, goraczka, katar. Cala noc z glowy. A pracuje cale 3 dni pod rzad. Trzymajcie kciuki, zebym nie zasnela w tej pracy :) milego dnia kazdej z osobna :-)
 
reklama
Kasia 181 długo dochodziłam do siebie po cc? Ja teraz muszę mieć i trochę sie stresuje
jak znieczulenie minelo od razu sama zajmowalam sie mala. da sie dziwewczyny. no rana boli jak nie wiem co ale da sie.

Czyli jak to jest z ta kasa. Jesli teraz pojde na chorobowe to dostaje 80% pensji,a na macierzynskim juz normalna wyplate czy dalej te 80% ? Tz jedna ksiegowa powiedziala, ze tak jak bvylo tu napisane, albo 80% przez rok, albo 100% przez pol roku. Znowu ostatanio ktos powiedzial, ze na macierzynskim dostaje sie normalna pensje, bo to nie chorobowe.
na zwolnieniu coazowym dostajesz 100%. na macierzynskim- to zalezy czy decydujesz sie na rok czy pol roku.ksiegowa ma racje. jest jeszce jedna opcja- beizreesz pol rokui dostajesz 100

okasia prawda- weekendy rowniez zwolnienie obejmuje. ZUS wylicza ci srednia z 12 miesiecy. jesli zaklad zatrudnia wiecej niz 20 osob to wyplate bedziesz z zakladyu pracy otrzymywac ale bede wyliczac ci tak jak napisalam wczesniej. natomiast jesli zakald ma mniej niz 20 pracownikow to pzrewaznie tzreba samemu to zusu jezdzic zawozic zwolnienia a potem skladac dokumenty na macierzynski.

heronima hiv a kila to dwie osobne choroby. powinnas miec oba badania. a toxo igg i igm.

basienka moja juz od poltora tyg - wirus panuje. od piatku ok bylo i mialam ja dzis puscic do szkoly ale wieczorem mega chrypa ze gadac nie ogla no i w wdomu zostala. moze jutro ja puszcze no amsakra jakas a tea juz pieknie zdrowa byla dluzszy czas- ale po sczepionce zlapala tego wirusa i sie ciagnie.

ehhhhhhhhhhh a ja mam lenia. za pol godziny kolezanka do mnie ma wpasc a ja nic nie zrobione- balagan mam masakra. ehhhhhhhhhhhh. no niemoc noralnie.

jesli chodzi o brzuch to mam mega- juz jak bylam zwolnienie do parcy zaniesc to mi powiedzialy dziewczyny ze cos szybko rosne. no co zrobie. [pozniej zzdjecie wstawie to zobaczycie ale jest naparwde wielki a plus 4,5 mam :p
 
Asiunia1988 - ze względu na pierwszą cc, drugi poród przezywa się jako pierwszy, ale naprawdę cudowniebyło, chociaż wiadomo, bolało itd.. ;-) I wogóle miałam wywoływany oxy bo nic się nie rozwijało 10 dni po terminie.
jednak najgorszy moment porodu był jak już urodziłam I przed zszyciem (lekko pękłam) moja ginka mi włożyła rękę I macał szew po cc od środka macicy, czy tam sie nic nie rozeszło.

Heromina - o matko, ale zakręcona ta Twoja ginka.... :baffled::confused:
mój synio młodszy w podobny wieku co Twój I tez mega kombinator, też dziś już wymyślał czym by mnie tu przekonać żeby do przedszkola nie iść :wink: ale oczywiście musiał, bo m w pracy, ja do pracy koło 12 ruszam, starszy brat ma ferie zimowe w ośrodku kultury, jedynie z dziadkiem mógł zostać, ale staram się mu nie odpuszczać w ten sposób, bo już mi wogóle na głowę wejdzie.

Basienka28 - trzymam kciuki :-) :)

wróciliśmy wczoraj koło 21 z gór, rozpakowałam nas, zrobiłam 2 prania, skończyłam o północy... dziś rano ogarnąć towarzystwo, ledwo żyję. a jeszcze mnie czeka 350km do poznania, wracam w czwartek.
idę jeszcze powiesić te 2 prania, wstawić trzecie, m. je powiesi jak wróci z pracy, spakować się I w drogę.
jeszcze żeby ten tydzień przetrwać, a potem zrobię sobie ze 2-3 dni wolnego (tzn. będę pracowąła w domu, bez jeżdżenia).
 
Kolejna słaba noc, co prawda nie budziłam się nawet na siku. Dopiero rano jak wstałam to poczułam pęcherz. Zupełnie się nie wyspałam mimo, że wstałam o 9, co mi się nie zdarzało już bardzo dawno. Chyba to wczorajsza wizyta dała mi w kość, cały wieczór bolał mnie brzuch. Jestem okropnie zmęczona, dziś dzień lenia, tzw. odpoczynek po weekendzie. Straszna szarówa za oknem :/
 
Witam Was bardzo dawno mnie nie było jestem po wizycie i lekarz mówił że wszystko oki serduszko szybko bije ale podobno to normalne w tym tygodniu. 23 mam prenatalne i już nie mogę się doczekać. Ogólnie źle się czuje ciągle mam ssanie na jedzenie jak nie zjem to wymioty. Ciągle bym spała a co do brzucha to już mam spory ostatnio miałam taki chyba w 6 miesiącu.
Jejku byłam w szoku że już czujecie maluszka super :)
U nas pogoda jak w wiosnę super od razu lepiej się czuję :)
 
Moja figura jak na razie przybrała kształt żarłoczka, jedynie troszkę zaokrąglił mi się brzuszek, ale inni mówią, że nic nie widać :) widzę siebie sprzed kilku lat, jak warzyłam ok 64 kg, tylko że teraz ważę 5kg mniej :errr: wyglądam i czuję się ciężko, a waga na to nie wskazuje. Przed ciążą ważyłam właśnie ok. 58kg i czułam się lekka jak piórko, później waga spadła do 56kg, a teraz 59 i czuję się jak hipopotam :rofl:

Niestety pracuję na umowę zlecenie więc macierzyński mi się nie należy, ale teraz nawet kobiety niepracujące, studentki, będą dostawać przez rok 1000zł/mies., więc cieszy mnie to niezmiernie :)
 
reklama
Weronika_z

Zasiłek macierzyński nabyty z tytułu odprowadzania składki przy umowie-zleceniu przysługuje przez taki sam okres jak zasiłek macierzyński regulowany Kodeksem pracy, wypłacany w trakcie zatrudnienia lub po jego ustaniu, gdy umowa została przedłużenia do dnia porodu. W przypadku urodzenia jednego dziecka - przez 20 tygodni okresu urlopu macierzyńskiego, 6 tygodni okresu dodatkowego urlopu macierzyńskiego i 26 tygodni okresu urlopu rodzicielskiego.

A jezeli chodzi o te 1000 zl to nie bedzie Ci przyslugiwalo. Chyba ze pracodawca rozwiaze z Toba umowe i bedziesz bezrobotna. Umowom zleceniom to nie przysluguje.
 
Do góry