reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
Na opakowaniu pisze 6 razy na dobę po 120 ml (wody plus dochodzi mleko i zagęszczacz). Problem w tym, że wychodziłoby to co 4h, a Tosia domaga się co 3, co 2,5 czasem co 2h. Musze sobie to jakoś przeliczyć.
 
Komórki tłuszczowe tworzą się w ilości na całe życie koło 3 i 6 roku życia, potem w okresie nastoletnim. Także raczek potem będzie czas na niepodawanie danonków, soczków i tony innych cukrów. Potrzeby niemowlaka trzeba zaspokoić.
 
Aza mnie też wczoraj pediatra pytał czy dokarmiam mm bo mała ur się 2.900 a teraz waży 5.500 a karmię tylko cyckiem, jak się domaga to daje i jest ok. Może między karmieniami podawaj wodę do picia.
 
Beata a ile ma twoja? Moja wazy juz 5260 a ma 5i pol tygodnia z tym ze waga urodzeniowa 3940. I lekarka tez sie pytala czy samym kp. Polozna tez na poczatku mowila ze duzo ponad norme przybiera ale zebym caly czas karmila na żadanie. I po dwoch tygodniach jej sie unormowalo i juz przybiera od 3tygodni normalnie po 200-230g na tydzien.
Aza a jak twoja sie domaga to mysle ze jest glodna i juz wiec jak zmiejszylas i czesciej sie domaga to wyjdzie na to samo albo i wiecej wiec najlepiej jak intuicja ci podpowiada. Ja bym karmila jak dotychczas.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też bym karmila na żądanie przecież to jest maleństwo, musi jeść by się dobrze rozwijać i rosnąć :) ja osobiście nie wyobrażam sobie ze Kuba płacze z głodu, a ja czekam żeby dać mu później.
 
To znaczy ja karmie mlekiem modyfikowanym. Czytałam, że mlekiem matki się nie przekarmi ale modyfikowanym już tak.

My też jesteśmy przekarmieni ... ponoć ;) 14 września Adaś ważył 4300g, 28 września 5kg :)

Z tego co pamietam ale to bylo 7 lat temu nie nalezy przekraczac zalecanych dawek karmienia czyli teraz ok 110-120 ml i porcji na dzien ok 6-7

no właśnie nie przekraczamy zalecanych dawek pijemy 120pln 6-7 razy na dobę, czasem po kąpieli 150ml ale tylko czasem ;)

Moja ma tak zwane zmiany łososiowe, na potylicy też je ma, syn też miał, ale mu poznikało zanim rok skończył, małej też już schodzi powoli.

Adaś ma identyczne, na potylicy też, a na nosku z boku mamy naczyniaczka który będzie pod obserwacją , bo prawdopodobnie się wchłonie, ale trzeba obserwować ...

Co do Smyka to obkupiłam się w kurtki starszemu synowi i Adasiowi m.innymi kombinezon, body, pajace, półśpiochy i takie tam,
a dziś na stronie Smyka był komunikat że przepraszają, że awaria i że mogą nie być zrealizowane
zamówienia z wczoraj i dziś, no to myślę pewnie dupa :p
ale nie, dostałam już e-mail potwierdzający realizację zamówienia :)
Dziewczyny, bo nie znam rozmiarówki ubranek Smykowych jak wypadają ?
bo brałam w ciemno w razie czego oddam trudno, nie mieliśmy jeszcze do czynienia z tą firmą
i nie wiem jak się ma rozmiarówka :) ?
 
reklama
Beata a ile ma twoja? Moja wazy juz 5260 a ma 5i pol tygodnia z tym ze waga urodzeniowa 3940. I lekarka tez sie pytala czy samym kp. Polozna tez na poczatku mowila ze duzo ponad norme przybiera ale zebym caly czas karmila na żadanie. I po dwoch tygodniach jej sie unormowalo i juz przybiera od 3tygodni normalnie po 200-230g na tydzien.
Aza a jak twoja sie domaga to mysle ze jest glodna i juz wiec jak zmiejszylas i czesciej sie domaga to wyjdzie na to samo albo i wiecej wiec najlepiej jak intuicja ci podpowiada. Ja bym karmila jak dotychczas.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
Polcia ma już 10 tygodni :)
 
Do góry