reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Myślę, że zdroworozsądkowo trzeba podejsć (jak do wszystkich wyników) :) najważniejsza kontrola ciśnienia i wydolności łożyska - na pewno zlecą jak nie od razu, to później częstsze kontrole USG, żeby sprawdzać przepływy. Będziesz pod obserwacją i będziecie bezpieczni z maleństwem😘
Mnie np przekonuje przeliczanie ryzyka: 1:15 to jest 6,66%, czyli zostaje całe 93,34% że to zagrożenie się nie wydarzy wcale :)
tak też to przeliczyłam i wtedy wygląda lepiej 🤣 💜
 
reklama
przed ciążą 150/160 na 110/115 ale miej na uwadze, że biorę leki na ciśnienie i mam 130 pierwsze... Więc serio budzi to obawy dalej...
powiem Wam tak... chce przeżyć te ciążę i urodzić to maleństwo w rozsądnym terminie i po prostu zapomnieć o tym i nigdy więcej...
Współczuję :( Ale nic Ci nie zostaje poza obserwacją, mierzeniem i zaufaniem lekarzom. I jak Meganka napisała, patrzeć na drugą stronę procentów :)
 
u mnie w mieście nie ma takich wynalazków niestety. Albo ja zacofana jestem.
A on się po prostu spóźnia, byłam u niego pierwszy raz i ostatni. Byłam pierwsza w kolejce i babka w rejestracji powiedziała mi żebym zawsze przychodziła godzinę, pół później. Bo jego nigdy nie ma na czas. Uwazam ze to jest brak szacunku do drugiego człowieka i wystawie mu stosowna opinie. W kolejce było 6 kobiet w ciąży i aż przykro się na to patrzyło. Jeszcze do mnie powiedział żebym zaczęła tą ciąże poważnie traktować bo chyba nie traktuje. Nie wiem skąd to wywnioskował ale zirytował mnie po raz kolejny 😂 już sie nawet go nic nie pytałam, tylko chciałam wyjść. 3 cm na 10+2 to prawidłowa wielkość?
swoją drogą książeczki ciąży też mi nie założył.
O masz Ci los, ale Ci się trafił. Co to w ogóle za tekst, że nie traktujesz poważnie ciąży? 🤣
 
Ja mam bardzo dobre wspomnienia z przyszpitalnej przychodni. Nigdzie nie czułam się tak zaopiekowana jak tam. A to był jeszcze COVID, obostrzenia, a serio, wszystko zawsze starannie badali, wytłumaczyli. Wada taka, że jak to szpital, trzeba było swoje odczekać na korytarzu :p
też bardzo na to liczę... to super szpital i naprawdę poczuje się bezpieczniej będąc też pod ich opieką- no i chciałam.tam.rodzić..
 
Jak robisz? Ja z reguły robię bezę wieczorem i na następny dzień robię krem ze śmietanki i mascarpone i rzucam na to jakieś owoce typu borówki, maliny, itp. ale to jest pycha 🤤
Dżiżes!jak to smakowicie brzmi!wczoraj w pracy koleżanka miała urodziny,więc był tort,kawa i mnóstwo innych ciast...ale to była dawka cukru i wszystko tak mi smakowało!😉a pomyśleć,że jeszcze kilka miesięcy wstecz słodkie mogło dla mnie nie istniec...
 
Dżiżes!jak to smakowicie brzmi!wczoraj w pracy koleżanka miała urodziny,więc był tort,kawa i mnóstwo innych ciast...ale to była dawka cukru i wszystko tak mi smakowało!😉a pomyśleć,że jeszcze kilka miesięcy wstecz słodkie mogło dla mnie nie istniec...
2895.jpg

To zapraszam do Szczecina
 
Ok dzięki za informację. Też mi właśnie lekarka mówiła o Acardzie w tym przypadku. Daj znać co ci zaleca zamiast. I nie dobieraj sobie do głowy, każda z nas ma jakieś obciążenia, gdyby każda była idealnym inkubatorem, to by nie było żadnych problemów nigdy :)
Bardzo mądre słowa 😊ja będąc w pierwszej ciąży byłam młoda zdrowa 22 latką,bez żadnych obciążeń itd. a 2 tygodnie przed terminem skoczyło ciśnienie i wylądowalam na patologii podejrzeniem gestozy - czyli stanu przedrzucawkowego..do porodu nic się nie działo,po lekach ciśnienie książkowe,urodziłam zdrowego syna o czasie Jakbym miała teraz wkręcać sobie co moze teraz się stać,kiedy mam już 37 lat.nadwage i leczone od pół roku nadciśnienie to chyba bym zwariowała 🙃 Choć nie powiem zaczynam łapac stresa przed prenatalnymi
 
Zazdroszczę Wam tych słodyczy, ja już w ogóle staram się nie jeść, ze względu na zgagę coraz większą. Macie jakieś sposoby oprócz rennie, mleka, migdałów?
 
reklama
O masz Ci los, ale Ci się trafił. Co to w ogóle za tekst, że nie traktujesz poważnie ciąży? 🤣
bo nie miałam wyników zrobionych - a ja przyszłam właśnie po skierowanie na te wyniki. Do mojego prywatnego mam przyjść w przyszłym tygodniu z owymi wynikami, także poszłam żeby dostać skierowanie a i tak dostałam tylko na 3 badania a nie na 16 jak u prywatnego więc skończyło się na tym że i tak wydalam ponad 500 w alabie. 🤡 i jeszcze mandat, Grażyna biznesu normalnie 😂
 
Do góry