reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Dziewczyny, pytanie trochę z 🍑 Jakich kremow do twarzy uzywacie? Chodzi mi o firmy. Bez ciazy mam cere problematyczna - tlusta, czesto pryszcze ale pojedyncze, przebarwienia. Ale w ciazy to jest jakis kosmos. Sucha, masa zaskornikow, pryszczy full! Zejda jedne, pojawiaja sie drugie. Na czole kaszka. Zalezy mi na kremie jakims w miare naturalnym. Nie wiem nawet czy w ciazy trzeba uwazac na jakies skladniki? Kojarzy mi sie, zeby unikac retinolu ale nie dam sobie reki uciac. Byc moze moge uzywac tych co przed ciaza, ale nie chce pozniej swirowac, ze walilam na twarz chemie.
Ja przerabiałam to mocno w poprzedniej ciąży aż miałam świra.
Jak rozmawiałam z innymi dziewczynami w ciąży to nie każda tak miała. Jak pytałam mojej gin to powiedziała, że np phenoksyetanol (który jest prawie wszędzie i naczytałam się, że jest szkodliwy) to musiałby być dodany jako cały skład, żeby wywrzeć jakiś negatywny wpływ na płód. Więc teraz trochę zluzowałam. Używam podkładu z Bielendy, w którym jest ten składnik na samym końcu.

A z pielęgnacji twarzy to od dłuższego czasu (też przygotowywałam się pod kątem ciąży) używam kosmetyków z YourKaya. Mają składy bardzo dobre. Polecam wypróbować sobie mini zestaw (żel do mycia twarzy, kuracja złuszczająca, serum i krem). Też od tego zaczynałam, dobrze mi się używało i zamówiłam już później standardowe wersje 🙌🏻
Oni też piszą jasno, że ich kosmetyki są dla kobiet w ciąży bezpiecznie i dla karmiących.
Dodali też do asortymentu sporo nowych rzeczy, ale jeszcze nie miałam okazji wypróbować.

Podsyłam linka do mini zestawu: Link do: Minizestaw: 4 kroki w pielęgnacji cery

A później te standardowe wersje starczają na baaaardzo długo, ja krem i serum mam chyba od czerwca czy lipca 🤔
 
reklama
Mam dokładnie ten sam problem, wszędzie odstające suche skorki 🤔 dla mnie nowość 😅 ja używam podkładów mineralnych od wielu lat, więc nie wysuszają, ale bez pudru wszystko się ściera, a po pudrze już robi się nieciekawie 😜 może znacie jakieś pudry które nie podkreślają skórek?
Ja pudrów nie używam, ale pomaga mi na brak ścierania się podkładu taki mix: myję buzię, nakładam taki żel na rumień (mam trądzik różowaty), na to filtr 50 matujący z Holika Holika i dopiero podkład (też matujący). I tylko taka kombinacja trzyma mi się na buzi cały dzień, nie dodaje pudru. W ciągu dnia jak potrzebuje to użyje bibułki matującej.
A mam meeeega przetłuszczają się skórę, ale czasami aż tak ją matowię, że pojawiają się suche skórki 😬
Wtedy ta kuracja złuszczająca z yourkaya fajnie załatwia sprawę, ale muszę pamiętać, żeby używać tego regularnie 🙈

Najważniejsze w ciąży, żeby używać filtrów, żeby przebarwień nie było żadnych.
 
Na moją atopową suchą skórę twarzy ostatnio najlepiej mi się sprawdza la roche posay toleriane sensitive krem. Ma dość lekką formułę, nie zostawia tłustego filmu, więc nawet do mieszanej skóry powinien się sprawdzić
 
Dziewczyny czy któraś z Was robi pobranie krwi do Pappy w luxmedzie? I wtedy wynik przekazuje lekarzowi od usg prenatalnego?
Bo dostałam skierowanie o nazwie Białko PAPPA-A do testu złożonego FMF - NFZ (położna oddzwoniła 2 dni później z tym skierowaniem bo niewiedziała co to za badanie stąd moje wątpliwości xD ) I wgl zdziwiłam się ze jest ono za darmo. Nie chce żeby potem się okazało że to nie to co miałam zrobić 🫣
 
Dziewczyny czy któraś z Was robi pobranie krwi do Pappy w luxmedzie? I wtedy wynik przekazuje lekarzowi od usg prenatalnego?
Bo dostałam skierowanie o nazwie Białko PAPPA-A do testu złożonego FMF - NFZ (położna oddzwoniła 2 dni później z tym skierowaniem bo niewiedziała co to za badanie stąd moje wątpliwości xD ) I wgl zdziwiłam się ze jest ono za darmo. Nie chce żeby potem się okazało że to nie to co miałam zrobić 🫣
Dziwna położna. Ale raczej krew dobrze opisali do zrobienia.
 
Dziewczyny czy któraś z Was robi pobranie krwi do Pappy w luxmedzie? I wtedy wynik przekazuje lekarzowi od usg prenatalnego?
Bo dostałam skierowanie o nazwie Białko PAPPA-A do testu złożonego FMF - NFZ (położna oddzwoniła 2 dni później z tym skierowaniem bo niewiedziała co to za badanie stąd moje wątpliwości xD ) I wgl zdziwiłam się ze jest ono za darmo. Nie chce żeby potem się okazało że to nie to co miałam zrobić 🫣
Ja robiłam w SLA i za inne płaciłam a to miałam za darmo. Także raczej to nie błąd ;)
 
Dziewczyny czy któraś z Was robi pobranie krwi do Pappy w luxmedzie? I wtedy wynik przekazuje lekarzowi od usg prenatalnego?
Bo dostałam skierowanie o nazwie Białko PAPPA-A do testu złożonego FMF - NFZ (położna oddzwoniła 2 dni później z tym skierowaniem bo niewiedziała co to za badanie stąd moje wątpliwości xD ) I wgl zdziwiłam się ze jest ono za darmo. Nie chce żeby potem się okazało że to nie to co miałam zrobić 🫣

Luxmed we Wrocławiu w ogóle nie ma tego badania w ofercie. Z tego co piszesz to masz skierowanie na NFZ, a nie wewnętrzne luxmedowe
 
Ja używam z firmy The Ordinary, krem i różne serum też mam :) ale kompletnie nie wiem do jakiej cery one są dobre 🙈 Ale mają dobre/proste składy i nie są drogie.


Ja mam za to masakrycznie suche usta, ciągle mi pękają, nigdy nie miałam takiego problemu 😵‍💫
na suche usta polecam maść do brodawek z rossmana za dyche. Naprawde się sprawdza a ja wypróbowałam na usta juz dosłownie wszystko 😎
 

Załączniki

  • 02B09954-0560-4B0A-947D-EF7989EB9F99.jpeg
    02B09954-0560-4B0A-947D-EF7989EB9F99.jpeg
    10,1 KB · Wyświetleń: 54
reklama
Luxmed we Wrocławiu w ogóle nie ma tego badania w ofercie. Z tego co piszesz to masz skierowanie na NFZ, a nie wewnętrzne luxmedowe
No właśnie, sama nie zwróciłam na to uwagi, już rozmawiałam z infolinia i mogę to zrobić w placówce luxmed u nas która ma umowę z nfz (nawet nie wiedziałam za takie są) także już wszystko jasne😅

Dzięki za podpowiedzi😊
 
Do góry