reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Trzymamy! Ja się cały czas zastanawiam, który nipt wybrać 🙈 Ale w sumie jeśli nifty pro jest za ok 1900 a panorama 2600 to może jednak nie warto przepłacać 🤔 Kupowałaś badanie i umawiałaś się na pobranie przez ich stronę?
kupowałam przez stronę test dna - któraś z dziewczyn tutaj to polecała - wybrałam placowkę najbliżej domu i z opcją płatności na miejscu
 
reklama
Po dzisiejszej wizycie wszystko super. Posłuchałam jak bije serduszko, popatrzyłam jak się rusza. Piękne to było. Dziś 9+3, z usg wychodzi 10+1.
Zobacz załącznik 1601233
Podejście lekarza do kwestii parwowirusa oceniam słabo, według niego to nic takiego. Od wczoraj wieczorem boli mnie głowa, więc myślę, że jest coś na rzeczy. Syna zaczęło wysypywać od soboty, więc nie miałam się jak uchronić. Nie nastawiam się przez to na pozytywne zakończenie tej ciąży 😞
Stąd te negatywne myśli? Możesz się nie zarazić od syna. Albo nawet jak się zarazisz to przecież to nie jest równoznaczne, że wpłynie to źle na ciążę. Wiem, że ciężko się nie zamartwiać, ale głowa do góry 🤞nie myśl tylko o najgorszym możliwym wariancie, bo po drodze jest kilka bardziej optymistycznych ♥️ Usłyszlaś dzisiaj serduszko, na USG wszystko ok, nic tylko się cieszyć 😊
 
Stąd te negatywne myśli? Możesz się nie zarazić od syna. Albo nawet jak się zarazisz to przecież to nie jest równoznaczne, że wpłynie to źle na ciążę. Wiem, że ciężko się nie zamartwiać, ale głowa do góry 🤞nie myśl tylko o najgorszym możliwym wariancie, bo po drodze jest kilka bardziej optymistycznych ♥️ Usłyszlaś dzisiaj serduszko, na USG wszystko ok, nic tylko się cieszyć 😊
Myślę, że już sie zaraziłam. Ten ból głowy jest bardzo podejrzany. Byłam jeszcze dziś na pobraniu krwi żeby oznaczyć przeciwciała. Dużo badań mówi o zarażeniu w I trymestrze, co nie kończy się niestety dobrze. A wszystko co najgorsze może wyjść nawet za kilka miesięcy. Że też musiało się to akurat teraz przypałętać...
Jeszcze takie pytanie mam, bo on mi wyznaczył optymalny termin na prenatalne 26.01. (wg OM wtedy 12+1, ale według usg 12+5) będzie jakaś duża różnica jak mam już umówioną wizytę 29.01 czy lepiej przełożyć?
 
Myślę, że już sie zaraziłam. Ten ból głowy jest bardzo podejrzany. Byłam jeszcze dziś na pobraniu krwi żeby oznaczyć przeciwciała. Dużo badań mówi o zarażeniu w I trymestrze, co nie kończy się niestety dobrze. A wszystko co najgorsze może wyjść nawet za kilka miesięcy. Że też musiało się to akurat teraz przypałętać...
Jeszcze takie pytanie mam, bo on mi wyznaczył optymalny termin na prenatalne 26.01. (wg OM wtedy 12+1, ale według usg 12+5) będzie jakaś duża różnica jak mam już umówioną wizytę 29.01 czy lepiej przełożyć?
Myślę że nie musisz przekładać. Im później tym większe dziecko i łatwiej ocenić w USG anatomie
 
Dziewczyny a jak patrzycie na zrobienie testu nifty ale bez pappy?
Właśnie dzisiaj mi położna moja podsunęła, że jak robimy nifty to pappa jest w sumie niepotrzebna i można z niej zrezygnować. Któraś z Was tak robi?
 
Myślę że nie musisz przekładać. Im później tym większe dziecko i łatwiej ocenić w USG anatomie
tylko czy to nie jest trochę tak, że jak dziecko jest za duże to musztarda po obiedzie i już się nie da badania wykonać? Tzn ja na pewno tak czytałam gdzieś😅 więc istotne by jednak nie przeczekać za długo 🤔
 
Oj to prawda, musisz się chyba starać po prostu o tym nie myśleć! Mi pomaga myślenie, że na początku to i tak ja na to nie mam wpływu.

To lepiej niż w Austrii, bo tutaj te trzy duże USG są płatne 🥲 ubezpieczenie chyba tylko 5 wizyt z USG takim ogólnym pomiarem tętna refunduje. Albo nawet i nie tyle. No ale jak będzie trzeba to zapłacę.

Zazdroszczę, ja bym wolała nie mieć 🫣 moja przyjaciółka miała złotą ciążę, co się całą super czuła, chciałabym taką 😅

Ja w życiu nie miałam detektora tętna 🫣 chyba po prostu ufam że będzie dobrze 😅

Ja mówię na ciążę obwarzanek 🤭 bo tak się czuję i wyglądam wieczorami.


Dzień dobry,
Dzisiaj rano nawet znośnie, doczlapałam się do biura, nawet zjadłam śniadanie i wypiłam kawę i mdłości dopiero po dwóch godzinach weszły 😅 obym przeżyła ten dzień 🤞 nie mogę się doczekać końca pierwszego trymestru, żeby zacząć żyć znowu, bo teraz cały weekend to zmarnowany. Szkoda mi czasu, który mogę spędzić z moim synem, póki jest jedynakiem :(

Pytanie do mam, które już mają starsze dzieci: kiedy planujecie im powiedzieć o nowym rodzeństwie?
Ja planuję po wynikach nifty powiedzieć
 
Dziewczyny a jak patrzycie na zrobienie testu nifty ale bez pappy?
Właśnie dzisiaj mi położna moja podsunęła, że jak robimy nifty to pappa jest w sumie niepotrzebna i można z niej zrezygnować. Któraś z Was tak robi?
Pappa ocenia też funkcje łożyska i np konieczność drożenia kwasu acetylosalicylowego, a nie tylko ryzyko wad chromosomalnych, więc każda ciężarna powinna je zrobić 😉
tylko czy to nie jest trochę tak, że jak dziecko jest za duże to musztarda po obiedzie i już się nie da badania wykonać? Tzn ja na pewno tak czytałam gdzieś😅 więc istotne by jednak nie przeczekać za długo 🤔
W teorii można zrobić do 13+6, ale mój lekarz chciał mnie umówić na 12+1.
 
tylko czy to nie jest trochę tak, że jak dziecko jest za duże to musztarda po obiedzie i już się nie da badania wykonać? Tzn ja na pewno tak czytałam gdzieś😅 więc istotne by jednak nie przeczekać za długo 🤔
Ale za duże jest po skończonym 13 tyg zwykle. Moj lekarz zwykle robi w 12 tyg (najwcześniej od 11+4 do 12+5), bo mówi że wcześniej często ciężko sprawdzić.
 
reklama
Do góry