reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
To jeszcze jeden dziwny objaw, mdłości delikatnie mnie już puszczają, nie męczą mnie już przez cały dzień, tylko jak zgłodnieję. Ale pojawiło mi się inne dziwne uczucie, jakby gorzki smak w ustach. Nigdy nie miałam zgagi, ale nie pali mnie to. Tylko tak mi gorzko 🙁
Badania krwi i wątrobowe wyszły dobrze.
Chodzi o taki metaliczny posmak pewnie? Ja go miałam w pierwszej ciąży właśnie (wtedy nie miałam w ogóle mdłości) a teraz mam mdłości a posmaku póki co nie 😉
 
To jeszcze jeden dziwny objaw, mdłości delikatnie mnie już puszczają, nie męczą mnie już przez cały dzień, tylko jak zgłodnieję. Ale pojawiło mi się inne dziwne uczucie, jakby gorzki smak w ustach. Nigdy nie miałam zgagi, ale nie pali mnie to. Tylko tak mi gorzko 🙁
Badania krwi i wątrobowe wyszły dobrze.
Mdłości również mam jak zgłodnieje, natomiast gorzki smak w ustach towarzyszył mi również do niedawna. Teraz mi minęło, ale podobno to normalne w ciąży.
 
Dziewczyny, czy Wam tez tak zasuwa serducho? Mam raczej, jak na siebie, niskie cisnienie. Tak okolo 100/60. I puls okolo 100, ale zdarza sie ze jest powyzej i wtedy dudni jak wsciekle. Najgorzej jest po posilku. Dzisiaj mialam tetno 133 i plytki przy tym oddech. No i kolatanie. Jak odpoczywam jest ok. Nie przekracza 90.
Ja mam zegarek co mi puls mierzy i normalnie przy wysiłku mam 140, a spoczynkowe z 80-90.
Moglam. Bo maszerowalam albo w domu jak cos robie to tez mi sie tak dzieje. Ale zeby az tak? No i od kilku dni jest gorzej. Nie to, ze mam dusznosci ale taki plytki oddech wtedy.
No to jak masz dodatkowe objawy, to chyba lepiej zagadać lekarza o to.
Omg miałam tydzień powrotu do życia a dziś znowu migrena... znów spędzę dzień w łóżku 😭😭😭
Co miałam za koszmary w nocy, jakieś dzikie psy... ucieczki... zazdroszczę tym, które mają sny erotyczne 🤣👌
Ja cały zeszły tydzień dzień w dzień migrena wieczorami 🥲 i też mi się jakieś głupoty śnią, nie erotyczne, ale ja na ogół nie pamiętam snów. A teraz prawie codziennie się budzę z myślą, co za głupoty mi się śniły 🙈
 
mi w krzywej wynik po dwóch godzinach wyszedł nieznacznie poniżej normy. Prawdopodobnie właśnie przez nieregularne niezbilansowane posiłki i częste picie soków zamiast wody.

Ale przypuszczam że u Ciebie może to być konsekwencja właśnie szybkiego spadku cukru po większym (bardziej 'cukrowym') posiłku. Z ogólnych rzeczy zaleca się żeby np owoce jeść z jogurtem (jakimś białkiem), bo wtedy wolniej ten cukier spada. I słodycze lepiej po większym posiłku jak coś już w tym brzuchu jest do zatrzymania cukru :D
Kurcze, dziekuje ze napisalas. Wlasnie tak mnie pozniej olsnilo, ze czesto po posilku mi tak pompuje. Nie bede oszukiwac. Przy maluchu juz na pokladzie to jedzenie jest nieregularne i czesto do dupy. Byleby zapchac. Musze sie wziac w garsc. Mam nadzieje, ze takie hocki klocki nie maja wplywu negatywnego na Bejbiczke. Niemniej - porozmawiam o tym z lekarka. Dzieki Ci jeszcze raz ☺️
 
Ja mam zegarek co mi puls mierzy i normalnie przy wysiłku mam 140, a spoczynkowe z 80-90.

No to jak masz dodatkowe objawy, to chyba lepiej zagadać lekarza o to.

Ja cały zeszły tydzień dzień w dzień migrena wieczorami 🥲 i też mi się jakieś głupoty śnią, nie erotyczne, ale ja na ogół nie pamiętam snów. A teraz prawie codziennie się budzę z myślą, co za głupoty mi się śniły 🙈
No wlasnie jak cos robie czy ide, to idzie w gore. Spoczynkowe jak u Ciebie. I wlasnie ten plytki oddech tylko przy tym podniesionym. Popijam wtedy powoli wode i po chwili jest lepiej. Ale na pewno powiem o tym lekarzowi.
 
To jeszcze jeden dziwny objaw, mdłości delikatnie mnie już puszczają, nie męczą mnie już przez cały dzień, tylko jak zgłodnieję. Ale pojawiło mi się inne dziwne uczucie, jakby gorzki smak w ustach. Nigdy nie miałam zgagi, ale nie pali mnie to. Tylko tak mi gorzko 🙁
Badania krwi i wątrobowe wyszły dobrze.
czy to jest taki.metaliczny dziwny posmak, jak gdybyś miała w ustach jednogroszówke??? 🤣🤣🤣
 
reklama
mi w krzywej wynik po dwóch godzinach wyszedł nieznacznie poniżej normy. Prawdopodobnie właśnie przez nieregularne niezbilansowane posiłki i częste picie soków zamiast wody.

Ale przypuszczam że u Ciebie może to być konsekwencja właśnie szybkiego spadku cukru po większym (bardziej 'cukrowym') posiłku. Z ogólnych rzeczy zaleca się żeby np owoce jeść z jogurtem (jakimś białkiem), bo wtedy wolniej ten cukier spada. I słodycze lepiej po większym posiłku jak coś już w tym brzuchu jest do zatrzymania cukru :D
W poprzedniej ciąży przy cukrzycy. Żeby zjeść słodkie najpierw musiałam zjeść tłuste. Np fryty z majonezem i tort bezowy. Miałam super cukry wtedy
 
Do góry