reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

ale czemu za wcześnie?🤔 mój lekarz mówił, że spokojnie od 1 lutego mogę się umawiać a to będzie właśnie 11+1. Wiem, że najlepiej ponoć w 12 tygodniu ale jakby nie patrzeć, wszędzie wskazują, że między 11+0 a 13+6, co by wskazywało, że 11+5 jest również ok😅
Podobno lepiej widać wszystko później. Pamiętam, że jak szłam do lekarki w 12+0 to ona do mnie, że zobaczymy co tam będzie widać i w głowie takie o kurcze, jeszcze mi nie zrobi badania xD
 
reklama
O kurde a mnie umówili na 29.01 to będzie wtedy 12+0 😭 wgl teraz mi się przypomniało że zapomniałam dodać że z usg ciąża jest młodsza ale ona jak się pytała o tygodnie to jej powiedzialam wtedy był 10 i ona że dobrze czyli sama nie wiem 😭😭
 
O kurde a mnie umówili na 29.01 to będzie wtedy 12+0 😭 wgl teraz mi się przypomniało że zapomniałam dodać że z usg ciąża jest młodsza ale ona jak się pytała o tygodnie to jej powiedzialam wtedy był 10 i ona że dobrze czyli sama nie wiem 😭😭
W okręgu sztokholmskim wszystkim kobietom w ciąży, które chcą, oferujemy TUL (wczesne USG) lub KUB (połączenie USG i badania krwi). TUL i KUB wykonuje się pomiędzy 11+0 a 13+6 tygodniem ciąży. Ale jest podana taka informacja więc w sumie będę w środku tego czasu 😭
 
W okręgu sztokholmskim wszystkim kobietom w ciąży, które chcą, oferujemy TUL (wczesne USG) lub KUB (połączenie USG i badania krwi). TUL i KUB wykonuje się pomiędzy 11+0 a 13+6 tygodniem ciąży. Ale jest podana taka informacja więc w sumie będę w środku tego czasu 😭
Będzie dobrze, ja też miałam w 12+0 kiedyś, nie wiedziałam wtedy, że oni bardziej chcą 12+5.
 
Jeszcze raz ja i moje kołatanie serca 🙊😁 Ale ostatnie pytanie, raczej dla proby logicznego wyjasnienia, zebym do poniedzialkowej wizyty nie swirowala pawiana. Czy mozliwe, ze takie kolatanie robi mi sie po obfitym posilku? Jakis wyrzut insuliny? Glukoza? Coś coś? Pierwszy raz zrobilo mi sie tak po dosc poteznej dawce Nutelli 🙊 Dzisiaj za to bylam na pobraniu krwi wiec jak wpadlam do domu to nie zalowalam chlebusia zytniego z twarozkiem. Wiec tak sobie teraz mysle, moze organizm musi zwiekszyc obroty zeby to przetrawic? 🤔 Czy to nie ma zwiazku i nic nie tlumaczy mojego obzarstwa? 😁
to ja mam nadzieję że Cię trochę pocieszę. Też miewam takie momenty, przy czym nawet czasami jak nic nie robię to tak o się pojawia kołatanie serca i puls mam wrażenie w kosmos 😅 staram się wtedy położyć, dobrze wziąć nogi lekko wyżej na poduszkę czy coś i głęboko pooddychać. No i szklanka wody zawsze mile widziana.

Co do przyczyn- robiłaś krzywą cukrową? U mnie takie objawy jak kołatanie serca, słabość, bladość, drżenia rąk to objaw spadającego cukru. Może być tak, że masz duży skok cukru po obfitym posiłku, a jeśli nie jest on dobrze zbilansowany (głównie chodzi o białko w posiłku) to zarówno wzrost cukru jak i jego spadek jest bardzo szybki i wtedy pojawiają się takie objawy
 
W okręgu sztokholmskim wszystkim kobietom w ciąży, które chcą, oferujemy TUL (wczesne USG) lub KUB (połączenie USG i badania krwi). TUL i KUB wykonuje się pomiędzy 11+0 a 13+6 tygodniem ciąży. Ale jest podana taka informacja więc w sumie będę w środku tego czasu 😭
Spokojnie, mój syn też wychodził z 2 dni wcześniej w usg początkowym, robiłam na 12+1 wg OM chyba. I już na tym badaniu wyszedł do przodu, wielkością jakoś na 12+5 lub 12+6🤣 będzie chłop wielki jak jego brat i ojciec pewnie 🥴
 
O kurde a mnie umówili na 29.01 to będzie wtedy 12+0 😭 wgl teraz mi się przypomniało że zapomniałam dodać że z usg ciąża jest młodsza ale ona jak się pytała o tygodnie to jej powiedzialam wtedy był 10 i ona że dobrze czyli sama nie wiem 😭😭
na spokojnie, wszyscy piszą, że od 11 tygodnia, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne ma wręcz od 10 tygodnia napisane na stronie 😉 może to też bywa kwestia sprzętu i lekarza- po prostu niektórzy mają swoje preferencje i po prostu wolą później. Głębiej zastanawiać się nad tym można będzie jak się pójdzie i lekarz odeśle z kwitkiem😉
 
reklama
dużą masz różnicę?
znaczy z miesiączki a z daty zapłodnienia gdzieś około 6 dni. Ale jak się umawiałam na wizytę to podałam w rzeczywistym którym jestem tygodniu a nie z miesiaczki. A czy ona umówiła mnie na podstawie miesiączki czy tego co mówiłam nie wiem. Jakby ciągle powtarzałam jej że jest 10 tydzień czyli aktualnie tak jak jest bo z miesiączki to 11 powinien być. Ale ja miałam ostatnie USG pod koniec grudnia wtedy był 7 tydzień chyba. Może jednak fasolka podgoni i będzie większe 😅
 
Do góry