reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

To jeszcze jeden dziwny objaw, mdłości delikatnie mnie już puszczają, nie męczą mnie już przez cały dzień, tylko jak zgłodnieję. Ale pojawiło mi się inne dziwne uczucie, jakby gorzki smak w ustach. Nigdy nie miałam zgagi, ale nie pali mnie to. Tylko tak mi gorzko 🙁
Badania krwi i wątrobowe wyszły dobrze.
 
reklama
ale czemu za wcześnie?🤔 mój lekarz mówił, że spokojnie od 1 lutego mogę się umawiać a to będzie właśnie 11+1. Wiem, że najlepiej ponoć w 12 tygodniu ale jakby nie patrzeć, wszędzie wskazują, że między 11+0 a 13+6, co by wskazywało, że 11+5 jest również ok😅
Z drugiej strony jak 11+5 sie nie uda pomierzyć to zawsze można podejść za 10 dni czy 2tyg i będzie też spoko.
 
na spokojnie, wszyscy piszą, że od 11 tygodnia, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne ma wręcz od 10 tygodnia napisane na stronie 😉 może to też bywa kwestia sprzętu i lekarza- po prostu niektórzy mają swoje preferencje i po prostu wolą później. Głębiej zastanawiać się nad tym można będzie jak się pójdzie i lekarz odeśle z kwitkiem😉
Dobra nie ma co się nakręcać, masz rację. Ogólnie się nie schizuje. Ale potrafię nagle intensywnie nad czymś myśleć i wtedy wpadam w panikę. Już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze, usłyszę w końcu serduszko i dowiemy się kto mieszka w środku.
 
To jeszcze jeden dziwny objaw, mdłości delikatnie mnie już puszczają, nie męczą mnie już przez cały dzień, tylko jak zgłodnieję. Ale pojawiło mi się inne dziwne uczucie, jakby gorzki smak w ustach. Nigdy nie miałam zgagi, ale nie pali mnie to. Tylko tak mi gorzko 🙁
Badania krwi i wątrobowe wyszły dobrze.
czytałam że to jeden z normalnych objawów.
 
W okręgu sztokholmskim wszystkim kobietom w ciąży, które chcą, oferujemy TUL (wczesne USG) lub KUB (połączenie USG i badania krwi). TUL i KUB wykonuje się pomiędzy 11+0 a 13+6 tygodniem ciąży. Ale jest podana taka informacja więc w sumie będę w środku tego czasu 😭
Ważne że w czasie.
Z drugiej strony jak 11+5 sie nie uda pomierzyć to zawsze można podejść za 10 dni czy 2tyg i będzie też spoko.
I tak powinno być wszystko widać
Tylko znów za duże też niedobrze... trzeba dobrze trafić a lekarz jak widzi "w środku " to podpowie jak najlepiej.
No mój preferuje po usg 13tc. Ale to mój. On prowadzi ciążę wysokiego ryzyka. Może też tak chce bo u mnie córka z wadą genetyczną.
 
to ja mam nadzieję że Cię trochę pocieszę. Też miewam takie momenty, przy czym nawet czasami jak nic nie robię to tak o się pojawia kołatanie serca i puls mam wrażenie w kosmos 😅 staram się wtedy położyć, dobrze wziąć nogi lekko wyżej na poduszkę czy coś i głęboko pooddychać. No i szklanka wody zawsze mile widziana.

Co do przyczyn- robiłaś krzywą cukrową? U mnie takie objawy jak kołatanie serca, słabość, bladość, drżenia rąk to objaw spadającego cukru. Może być tak, że masz duży skok cukru po obfitym posiłku, a jeśli nie jest on dobrze zbilansowany (głównie chodzi o białko w posiłku) to zarówno wzrost cukru jak i jego spadek jest bardzo szybki i wtedy pojawiają się takie objawy
Krzywej nie. Ale badalam na poczatku ciazy glukoze - 83.
 
reklama
Krzywej nie. Ale badalam na poczatku ciazy glukoze - 83.
mi w krzywej wynik po dwóch godzinach wyszedł nieznacznie poniżej normy. Prawdopodobnie właśnie przez nieregularne niezbilansowane posiłki i częste picie soków zamiast wody.

Ale przypuszczam że u Ciebie może to być konsekwencja właśnie szybkiego spadku cukru po większym (bardziej 'cukrowym') posiłku. Z ogólnych rzeczy zaleca się żeby np owoce jeść z jogurtem (jakimś białkiem), bo wtedy wolniej ten cukier spada. I słodycze lepiej po większym posiłku jak coś już w tym brzuchu jest do zatrzymania cukru :D
 
Do góry