reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
kejti, upewniałaś mnie tylko w tym, że muszę mieć wynik nifty w dłoni zanim pójdę na pappę i usg🫣 współczuję rollercostera emocji, który sobie właśnie zafundowałaś, jednak szczerze wierzę, że wszystko będzie ok🫶🏻 my tego po prostu nie rozumiemy bo to musi być interpretowane razem z usg i przez specjalistę 🤷🏼‍♀️ zobacz słońce, że nawet nie możesz sobie iść do pierwszego z brzegu lekarza żeby ogarnąć te badania, a co dopiero samemu, w emocjach próbować coś znaleźć w sieci 😉
wiem wszystko to wiem, dlatego musze sie ogarnąć...
Miałam mieć to wszystko jednego dnia, wlasnie po to by sie nie stresowac, ale te wyniki tak szybko zrobili...
zaraz będę miała wynik.nifty i usg... ale byłam też ciekawa czy któraś z Was miała takie niskie wyniki I było ok :(
 
Ja w tym samym dniu pappa i usg bo tak podobno najlepiej dla porównania ryzyk (według mojej lekarki).
Ja dzisiaj byłam właśnie u genetyczki, która umawia w szpitalu terminy na badania i też mam USG i pappe tego samego dnia. Najpierw mam przyjść do położnych na mierzenie ciśnienia (na pewno wyjdzie źle, bo u lekarzy mam zawsze za wysokie), później USG a po badaniu odrazu do laboratorium. Dopiero po ok 2 tygodniach jest znowu rozmowa z genetykiem już ze wszystkimi wynikami i omówieniem ryzyk.
Nie wytrzymałam, wyszłam wcześniej z pracy i mam już wyniki Nifty. ZDROWA DZIEWCZYNKA! Córka będzie przeszczesliwa, że będzie upragniona siostra. Co za piękny dzień!
Gratulacje! 🥳 Ja się już dzisiaj zastanawiałam czy w końcu robić przed czy może czekać na prenatalne i dopiero wtedy, ale chyba nie wytrzymam tego ciśnienia i jeszcze w styczniu jednak zrobię 🙈
 
Ja dzisiaj byłam właśnie u genetyczki, która umawia w szpitalu terminy na badania i też mam USG i pappe tego samego dnia. Najpierw mam przyjść do położnych na mierzenie ciśnienia (na pewno wyjdzie źle, bo u lekarzy mam zawsze za wysokie), później USG a po badaniu odrazu do laboratorium. Dopiero po ok 2 tygodniach jest znowu rozmowa z genetykiem już ze wszystkimi wynikami i omówieniem ryzyk.

Gratulacje! 🥳 Ja się już dzisiaj zastanawiałam czy w końcu robić przed czy może czekać na prenatalne i dopiero wtedy, ale chyba nie wytrzymam tego ciśnienia i jeszcze w styczniu jednak zrobię 🙈
i kiedy masz termin tego badania? Tam, gdzie ja chcę robić, oni właśnie każą krew pobrać dzień wcześniej żeby na wizycie był wynik i lekarz od razu szacuje te ryzyka i wszystko omawia w ramach tej jednej wizyty. No zobaczymy co to wyjdzie.
I nifty też zrobię jeszcze w styczniu 😅 a tak Cię podpytuję o terminy bo my w zasadzie ten sam etap 😉
 
Ja dzisiaj byłam właśnie u genetyczki, która umawia w szpitalu terminy na badania i też mam USG i pappe tego samego dnia. Najpierw mam przyjść do położnych na mierzenie ciśnienia (na pewno wyjdzie źle, bo u lekarzy mam zawsze za wysokie), później USG a po badaniu odrazu do laboratorium. Dopiero po ok 2 tygodniach jest znowu rozmowa z genetykiem już ze wszystkimi wynikami i omówieniem ryzyk.

Gratulacje! 🥳 Ja się już dzisiaj zastanawiałam czy w końcu robić przed czy może czekać na prenatalne i dopiero wtedy, ale chyba nie wytrzymam tego ciśnienia i jeszcze w styczniu jednak zrobię 🙈
Witam w klubie sundromu białego fartucha... u mnie to samo, u lekarza zawsze powyżej 130/80 a w domu 120/75. Dlatego mierzę w domu i zapisuje wyniki.
 
Ja dzisiaj mam dzień wolny (pracuję na cześć etatu) i myślałam, że coś zrobię z życiem i domem jak Młody w przedszkolu, ale mdłości mi żyć nie dają. 12 tydzień zaczęłam dzisiaj (11+0), kiedy te mdłości sobie pójdą 🥲
ja też mam dziś jakiś gorszy dzień, cały dzień mnie mdli, chwilami to już myślałam, że pójdę do łazienki 🤮
 
reklama
tak analizuje, ale z ciekawości chciałam tylko spojrzeć na normy i zrobiło.mi sie słabo...
@kejti36 poczekajmy na lekarza, wcale to nie muszą być zle wyniki, nie dokladaj sobie stresu. Wiem, że to nie to samo, ale po plemieniu w 6tc zrobiłam przyrost bety i wyszła mi 56 000, zaczęłam sprawdzać w necie normy, a tam wszystko o zaśniadzie. Prawie zemdlałam. Jak powiedziałam lekarzowi to zrobił wielkie oczy i się uśmiał.
 
Do góry