reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Dziewczyny poradźcie proszę - w piątek jak byłam na pierwszym USG to moja gin prywatna już założyła kartę ciąży.

W poniedziałek rano idę na badania krwi pierwszego trymestru do Medicover (mam tam pakiet z roboty) i tego samego dnia później mam potwierdzenie ciąży w Medicover.

Teraz pytanie - czy mam się przyznawać, że mam już założoną kartę ciąży? Czy lekarz z Medi nie będzie miał jakiś wątów, że przychodzę na potwierdzenie ciąży do nich jak mam już potwierdzoną z piątku?

No bo dwóch raczej nie mogę mieć? 😬
 
ja dzis 4 godziny gotowałam rosół... a jeszcze przez godzinę wcześniej piekłam na ten rosół warzywa i kaczkę... wywar wyszedl obłędny, marzyłam.o nim od 2 dni... zjadłam.i prawie się... 🤷‍♀️🤦‍♀️ zdycham pol dnia
 
Ja będę wrobić w Katowicach i ceny są: 2-2,3-2,6k za te pakiety 😅 i robię najdroższy. Tylko tu nie ma chyba usg przed i sama nie wiem jak to rozwiązać. Mam wizytę w przyszłym tygodniu (9i2), ale chyba wolałabym poczekać z pobraniem do 10, żeby na pewno było dość tego DNA w krwi.
A no to cena taka sama za ten rozszerzony zestaw jak u mojego lekarza. Może też możesz przez jakiegoś innego ginekologa niż prowadzący zrobić albo przez klinikę, żeby mieć to USG? A i ja byłam wczoraj 7+1 i on mi właśnie mówił, że za 2 tyg mogę przyjść jak się zdecyduje, czyli to by było 9+1 🤔
Dziewczyny poradźcie proszę - w piątek jak byłam na pierwszym USG to moja gin prywatna już założyła kartę ciąży.

W poniedziałek rano idę na badania krwi pierwszego trymestru do Medicover (mam tam pakiet z roboty) i tego samego dnia później mam potwierdzenie ciąży w Medicover.

Teraz pytanie - czy mam się przyznawać, że mam już założoną kartę ciąży? Czy lekarz z Medi nie będzie miał jakiś wątów, że przychodzę na potwierdzenie ciąży do nich jak mam już potwierdzoną z piątku?

No bo dwóch raczej nie mogę mieć? 😬
Ja będę mieć dwie osobne karty ciąży - osobno prywatny i osobno NFZ. Nawet już je mam 😉
 
Dziewczyny poradźcie proszę - w piątek jak byłam na pierwszym USG to moja gin prywatna już założyła kartę ciąży.

W poniedziałek rano idę na badania krwi pierwszego trymestru do Medicover (mam tam pakiet z roboty) i tego samego dnia później mam potwierdzenie ciąży w Medicover.

Teraz pytanie - czy mam się przyznawać, że mam już założoną kartę ciąży? Czy lekarz z Medi nie będzie miał jakiś wątów, że przychodzę na potwierdzenie ciąży do nich jak mam już potwierdzoną z piątku?

No bo dwóch raczej nie mogę mieć? 😬
To zależy od dr.
Ja miałam w planie mieść osobno od swojego (tą prawdziwą) i drugą z luxmedu.
 
A i prywatnemu powiedziałam, że chodzę na NFZ, żeby mieć darmowe badania i skierowania. Temu na NFZ nie będę mówić o drugim, bo może przestał by być taki miły czy coś albo my pomyślał, że nie wierzę w jego kompetencje 😅
 
Dziewczyny poradźcie proszę - w piątek jak byłam na pierwszym USG to moja gin prywatna już założyła kartę ciąży.

W poniedziałek rano idę na badania krwi pierwszego trymestru do Medicover (mam tam pakiet z roboty) i tego samego dnia później mam potwierdzenie ciąży w Medicover.

Teraz pytanie - czy mam się przyznawać, że mam już założoną kartę ciąży? Czy lekarz z Medi nie będzie miał jakiś wątów, że przychodzę na potwierdzenie ciąży do nich jak mam już potwierdzoną z piątku?

No bo dwóch raczej nie mogę mieć? 😬
To zależy jak w Medi do tego podchodzą. Ja mam prowadzoną ciążę prywatnie ale w lux med robię badania bo mam tam założoną kartę elektroniczną tylko pod to (mają info że prowadzę prywatnie).
Ja bym powiedziała wprost chyba.
 
A i prywatnemu powiedziałam, że chodzę na NFZ, żeby mieć darmowe badania i skierowania. Temu na NFZ nie będę mówić o drugim, bo może przestał by być taki miły czy coś albo my pomyślał, że nie wierzę w jego kompetencje 😅
To moja gin prywatna wie o Medi, ale nie wiem czy mówić Medicover o prywatnej 😂 a też będę jeszcze ciążę prowadzić w szpitalu, więc kurde sama nie wiem 😬
Ale tą wizytę z poniedziałku przełożyłam na następny 15.01.
 
reklama
To zależy jak w Medi do tego podchodzą. Ja mam prowadzoną ciążę prywatnie ale w lux med robię badania bo mam tam założoną kartę elektroniczną tylko pod to (mają info że prowadzę prywatnie).
Ja bym powiedziała wprost chyba.
Że w Medi mam powiedzieć wprost?
 
Do góry