reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
mam nadzieje, ze jednak się wyśpisz, a jutro wszystko będzie dobrze!


mega się cieszę, że takie wiesci 💜
jak robimy pappe prywatnie trzeba mieć usg na te badania?



tak bym chciała byś jutro usłyszała dobre informacje 💜 i że takie przeczytam.jak wstanę 💚
Też bym bardzo chciała ❤️

Jestem w drodze na 8:15 mam i trzęsę portkami !!
Stary z córką jadą ze mną i zdążyłam się z nim już kilka razy pokłócić 🙄🙄🙄
 
Hej, sorki że się wtrącam w Wasz wątek. Ja mam aktywne zakażenie cytomegalią. Musisz sprawdzić IgM i awidność przeciwciał w laboratorium przyszpitalnym (nie diagnostyka, alab itd). To, że IgG masz dodatnie świadczy o tym, że przeszłaś kiedyś infekcję. Awidność powie Ci jak dawno. O aktywnym zakażeniu świadczy dodatnie IgM, więc sam wynik IgG nic Ci nie powie.
 
Ja się szykuje właśnie, puściłam sobie muzyczkę, czuję ścisk w klatce piersiowej, ale odpycham to. Muszę być gotowa na wszystko po prostu, nie nastawiać się, nie mieć za dużo nadziei.
 
Hej, sorki że się wtrącam w Wasz wątek. Ja mam aktywne zakażenie cytomegalią. Musisz sprawdzić IgM i awidność przeciwciał w laboratorium przyszpitalnym (nie diagnostyka, alab itd). To, że IgG masz dodatnie świadczy o tym, że przeszłaś kiedyś infekcję. Awidność powie Ci jak dawno. O aktywnym zakażeniu świadczy dodatnie IgM, więc sam wynik IgG nic Ci nie powie.
No właśnie dostałam na awidnosc IgG i igm . Mam zrobić za 2 tyg .
A jak wyjdzie że trscmam aktywne to co wtedy ? Coś sie bierze na to czy jak ? Czy sie obserwuje czy dziecku dostanie jakiś lek po urodzeniu ?
 
reklama
No właśnie dostałam na awidnosc IgG i igm . Mam zrobić za 2 tyg .
A jak wyjdzie że trscmam aktywne to co wtedy ? Coś sie bierze na to czy jak ? Czy sie obserwuje czy dziecku dostanie jakiś lek po urodzeniu ?
Tak wygladaja moje wyniki. Czyli nie mam aktywnego zakazenia (IgM niereaktywny), mam przebyte o czym swiadczy wynik IgG. Jesli mialabys tez IgM niereaktywne to nie robi sie awidnosci. Jesli wyszloby aktywne zakazenie, czyli jakas wartosc przy IgM to wtedy robi sie awidnosc. Dlatego zazwyczaj lekarze zlecaja zarowno IgG i IgM.
 

Załączniki

  • IMG_1208.png
    IMG_1208.png
    103,4 KB · Wyświetleń: 56
Do góry