reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

super, gratuluję 💜
a z ciekawości co powiedzieli o metforminie? (ja biorę do 16 tygodnia 🤷‍♀️).
Nic nie mówili miałam brać. Ale mam bardzo dobre wyniki. Jakbym była zdrowa dlatego mam dalej zalecenia zdrowotne stosować lek odstawić i za parę dni zrobić test obciążenia glukoza pewnie po wyniku będzie decyzja czy mam dalej brać
 
reklama
Nic nie mówili miałam brać. Ale mam bardzo dobre wyniki. Jakbym była zdrowa dlatego mam dalej zalecenia zdrowotne stosować lek odstawić i za parę dni zrobić test obciążenia glukoza pewnie po wyniku będzie decyzja czy mam dalej brać
W poprzedniej ciąży 2 tygodnie po odstawieniu miałam dobra krzywą a dopiero po 2 miesiącach na następnej zaczęło się krzaczyć
 
@drugi.bejbik rozumiem Cię, u mnie może nie jest tak drastycznie, ale też ze strony niektórych osób brak zrozumienia co do ciąży, bo zrobiłam to w „trudnym momencie” w pracy i trzeba brać więcej dyżurów. Tylko że najważniejsze jest nasze życie, a pracę można zmienić. Nie chce iść na L4, bo jeden dzień w tygodniu mam inną pracę, którą lubię, z której też mam trochę zarobku i mnie nie obciąża psychicznie. Ale nie wiem ile wytrzymam, bo nie mam do pracy podejścia idealistycznego, raczej czysto pragmatyczne. Niezastąpione jesteśmy tylko w domu 😘
 
Co polecacie na mdłości? Miałam tylko jak byłam głodna, a teraz już 24/7 i ledwo żyję. Nie wymiotuję na szczęście, ale mam wrażenie, że to kwestia czasu. Czy preparaty na mdłości w ciąży są na receptę czy można je dostać od ręki w aptece?
 
Co polecacie na mdłości? Miałam tylko jak byłam głodna, a teraz już 24/7 i ledwo żyję. Nie wymiotuję na szczęście, ale mam wrażenie, że to kwestia czasu. Czy preparaty na mdłości w ciąży są na receptę czy można je dostać od ręki w aptece?
podobno imbir jest dobry, ale nie musiałam jeszcze testować
 
Co polecacie na mdłości? Miałam tylko jak byłam głodna, a teraz już 24/7 i ledwo żyję. Nie wymiotuję na szczęście, ale mam wrażenie, że to kwestia czasu. Czy preparaty na mdłości w ciąży są na receptę czy można je dostać od ręki w aptece?
Też je mam przez cały dzień 🥴, raz coś zjem i przechodzi na chwilę, a innym razem nic nie pomaga. Też na szczęście nie wymiotuję.
Pytałam wczoraj o to lekarza i niestety odradził mi leki.
 
reklama
Co polecacie na mdłości? Miałam tylko jak byłam głodna, a teraz już 24/7 i ledwo żyję. Nie wymiotuję na szczęście, ale mam wrażenie, że to kwestia czasu. Czy preparaty na mdłości w ciąży są na receptę czy można je dostać od ręki w aptece?
ja mam mdłości całymi dniami i w niektóre dni wymiotuję. Pomaga mi regularne jedzenie, nawet jak nie masz siły i ochoty, to trzeba coś zjeść. Jak nie zjem co 2 h - od razu wymiotuję. Mi imbir nie pomaga, nie pytałam lekarza o żadne lekarstwa, bo mówił, że to normalne i trzeba to po prostu przejść 🥺
 
Do góry