reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Hejo Laski!

Jak sobie dajecie radę będąc w pierwszym trymestrze jeśli złapie Was przeziębienie? Którąś dopadło?
Do środy byłam non stop w biurze i jak wiedziałam chorych ludzi w pracy to aż mnie trzęsło z nerwów, że tacy przychodzą…
I dziś się obudziłam, pobolewa mnie gardło i ogóle czuję się taka jakby coś mnie rozkładało.
Miałam teleporade z lekarzem to zalecił pastylki na gardło strepsils (gdzie wszędzie napisane jest, żeby ich nie brać) i Apap. W razie jakby się pogłębiało to do internisty.
Powiedziała mi też o serii Prenalan - to są leki na przeziębienie dla kobiet w ciąży, więc biorę tabletki na gardło, średnio pomagają, ale wierzę, że może po jednym dniu za wcześnie by to mówić.

Denerwuje się, bo mam oczywiście już czarne scenariusze w głowie, że co jak gorączka się pojawi itp…
 
Muszę w końcu wziąć się za nadrobienie Was tutaj, tylko 170 stron 😅

Ja do gina idę dopiero 5 stycznia, to będzie 7tc.
W pierwszej straconej ciąży latałam od 5 tc do lekarza i zapewniło mi to tylko stresy, nerwy, więc teraz idę trochę później, żeby już wiedzieć co konkretnego mogę zobaczyć 😬

Teraz oczywiście martwię się przeziębieniem… ***** no jak nie urok to…
 
Powiem szczerze, że nie rozważałam. Wiem jak to zabrzmi, ale jestem już zmęczona. Z każdą wizytą czekam tylko żeby ktoś mi powiedział że albo jest po wszystkim, albo że wszystko weszło na dobre tory. A tu jak tylko coś się ruszy i wydaje mi się że teraz już będzie okej - to coś z innej strony się pierdzieli. Już powoli nie mam siły walczyć, naprawdę.
Kochana, wiem, że jesteś tym zmęczona, ale podsyłam polecenie w szpitalu Bielańskim w Wawie (czytałam coś wcześniej, że mieszkasz w Wawie) do Julii Bijok.
Byłam u niej w pierwszej niestety poronionej ciąży, ale i tak bardzo mi pomogła. Mają tam super sprzęt.
 
Hejo Laski!

Jak sobie dajecie radę będąc w pierwszym trymestrze jeśli złapie Was przeziębienie? Którąś dopadło?
Do środy byłam non stop w biurze i jak wiedziałam chorych ludzi w pracy to aż mnie trzęsło z nerwów, że tacy przychodzą…
I dziś się obudziłam, pobolewa mnie gardło i ogóle czuję się taka jakby coś mnie rozkładało.
Miałam teleporade z lekarzem to zalecił pastylki na gardło strepsils (gdzie wszędzie napisane jest, żeby ich nie brać) i Apap. W razie jakby się pogłębiało to do internisty.
Powiedziała mi też o serii Prenalan - to są leki na przeziębienie dla kobiet w ciąży, więc biorę tabletki na gardło, średnio pomagają, ale wierzę, że może po jednym dniu za wcześnie by to mówić.

Denerwuje się, bo mam oczywiście już czarne scenariusze w głowie, że co jak gorączka się pojawi itp…

Kilka z nas tu na grupie przeszło nawet covid teraz w grudniu. Na gardło możesz stosować Tantum Verde. Na gorączkę możesz brać paracetamol (np. Apap) w dawce do max.4g dziennie. Stan podgorączkowy jest ok, bo to naturalny system obronny organizmu, więc do 38 stopni jest ok, ale więcej lepiej nie przekraczać. Jakby miało być więcej to paracetamol możesz brać 1g co 4-6h. Tak nam w większości przypadków zalecali lekarze. Do tego możesz włączyć jakieś naturalne wspomagacze, czyli maliny, miód, imbir, czosnek, itd..
Witamy na grupie 😊
 
Kilka z nas tu na grupie przeszło nawet covid teraz w grudniu. Na gardło możesz stosować Tantum Verde. Na gorączkę możesz brać paracetamol (np. Apap) w dawce do max.4g dziennie. Stan podgorączkowy jest ok, bo to naturalny system obronny organizmu, więc do 38 stopni jest ok, ale więcej lepiej nie przekraczać. Jakby miało być więcej to paracetamol możesz brać 1g co 4-6h. Tak nam w większości przypadków zalecali lekarze. Do tego możesz włączyć jakieś naturalne wspomagacze, czyli maliny, miód, imbir, czosnek, itd..
Witamy na grupie 😊
Boże i tylko ja tak świruje? 😄 dzięki za wiadomość 😘

A dzięki, ja również witam, meldowałam się tu już po zrobieniu testu jakoś w zeszłym tygodniu, ale miałam przerwę w pisaniu ☺️
 
Hejo Laski!

Jak sobie dajecie radę będąc w pierwszym trymestrze jeśli złapie Was przeziębienie? Którąś dopadło?
Do środy byłam non stop w biurze i jak wiedziałam chorych ludzi w pracy to aż mnie trzęsło z nerwów, że tacy przychodzą…
I dziś się obudziłam, pobolewa mnie gardło i ogóle czuję się taka jakby coś mnie rozkładało.
Miałam teleporade z lekarzem to zalecił pastylki na gardło strepsils (gdzie wszędzie napisane jest, żeby ich nie brać) i Apap. W razie jakby się pogłębiało to do internisty.
Powiedziała mi też o serii Prenalan - to są leki na przeziębienie dla kobiet w ciąży, więc biorę tabletki na gardło, średnio pomagają, ale wierzę, że może po jednym dniu za wcześnie by to mówić.

Denerwuje się, bo mam oczywiście już czarne scenariusze w głowie, że co jak gorączka się pojawi itp…
W ciąży z córką na początku miałam covida. Teraz rsv + zawalone zatoki. Będzie dobrze. Co do leków. Na gardło mi bardziej od tantum verde pomaga ciepła herbata z sokiem z malin.
Zdrówka
 
Hejo Laski!

Jak sobie dajecie radę będąc w pierwszym trymestrze jeśli złapie Was przeziębienie? Którąś dopadło?
Do środy byłam non stop w biurze i jak wiedziałam chorych ludzi w pracy to aż mnie trzęsło z nerwów, że tacy przychodzą…
I dziś się obudziłam, pobolewa mnie gardło i ogóle czuję się taka jakby coś mnie rozkładało.
Miałam teleporade z lekarzem to zalecił pastylki na gardło strepsils (gdzie wszędzie napisane jest, żeby ich nie brać) i Apap. W razie jakby się pogłębiało to do internisty.
Powiedziała mi też o serii Prenalan - to są leki na przeziębienie dla kobiet w ciąży, więc biorę tabletki na gardło, średnio pomagają, ale wierzę, że może po jednym dniu za wcześnie by to mówić.

Denerwuje się, bo mam oczywiście już czarne scenariusze w głowie, że co jak gorączka się pojawi itp…
Możesz robić inhalacje z soli fizjologicznej. Na ból gardła płukanki z wody i soli. Gdzies czytałam, ze Cholinex intense można stosować w ciazy, ale to trzeba jeszcze sprawdzić 😁 herbata z cytryną miodem i imbirem też jest dobra. I dla odważnych mleko z czosnkiem, miodem i masłem 🙈😅
 
reklama
Boże i tylko ja tak świruje? 😄 dzięki za wiadomość 😘

A dzięki, ja również witam, meldowałam się tu już po zrobieniu testu jakoś w zeszłym tygodniu, ale miałam przerwę w pisaniu ☺️
Mnie też dopadło przeziębienie. Kupilam syrop grintuss na kaszel mokry i suchy, wersję dziecięcą. I nawet psiknęłam xylometazoliną na noc, tak miałam zawalony nos..
I tak jak wyżej tantum verde/uniben.
 
Do góry