reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Zazdroszczę wam totalnie bezobjawowych ciąż 😭 mnie coraz bardziej naciąga od różnych rzeczy, w zasadzie już sama nie wiem co jeść żeby nie pogorszyć, a z drugiej jak nie jem to jeszcze gorzej 😢 w pierwszej minęło po 12-13 tyg więc i teraz mam nadzieję że tak będzie…
Łączę się w bólu. Jak zjem to ciut lepiej jest. Mi w pierwszej ciąży odeszły mdłości jakoś w 10 tygodniu, oby teraz też tak było. Już zapomniałam jakie to dokuczliwe uczucie było :(
 
Czy któraś z Was ma wizytę 29.12 i ma nią wykonać badania typu Cytomegalia,toxo,HIV itd? Kiedy robicia badania? Ja się zastanawiam czy 23.12 czy 27.12 je zrobić. Trochę się boję że jak zrobię 27 to mogę ich nie mieć na 29.12 rano a z drugiej strony im później pobrać rzeczy typu morfologia, mocz tym lepiej... No i ta przerwa świąteczna jak zrobię w sobotę to ta krew będzie tyle dni w laboratorium więc mam myśli że dojdzie do jakiejś hemolizy czy coś...
 
Czekaj, czekaj, Ty tu jesteś jedną z najbardziej "zaawansowanych", obawiam się, że niejedna z nas wkrótce do Ciebie dołączy
Jestem 8+3, ale mam nudności od 6+0, w poprzedniej chyba jeszcze wcześniej się zaczęły. Cały czas liczę że miną z 1 trymestrem 😢 nie życzę wam, różne dokuczliwosci miałam w poprzedniej ciąży, ale te są najgorsze 🙄
 
Najgorszy jest mąż, który chyba nigdy w życiu nie miał nudności z żadnego powodu i mnie zupełnie nie rozumie. Dzisiaj mi zaproponował kolację z mięsa mielonego z fasolą 😅 kochany jest, ale myślałam że się zbełtam do garnka 🤣 w końcu zjadłam całego melona 😂
 
Czy któraś z Was ma wizytę 29.12 i ma nią wykonać badania typu Cytomegalia,toxo,HIV itd? Kiedy robicia badania? Ja się zastanawiam czy 23.12 czy 27.12 je zrobić. Trochę się boję że jak zrobię 27 to mogę ich nie mieć na 29.12 rano a z drugiej strony im później pobrać rzeczy typu morfologia, mocz tym lepiej... No i ta przerwa świąteczna jak zrobię w sobotę to ta krew będzie tyle dni w laboratorium więc mam myśli że dojdzie do jakiejś hemolizy czy coś...

Toxo, HIV, itd. możesz zrobić obojętnie, bo to się raczej nie zmieni, a na wynik się chwilę czeka. Wyniki morfo są z reguły w ten sam dzień lub najpóźniej następnego dnia, więc to nie powinien być problem. Osobiście bałabym się jednak robić sobie niektóre badania zaraz po świętach 🤣 taką glukozę z krwi na przykład 🤣
 
Czy któraś z Was ma wizytę 29.12 i ma nią wykonać badania typu Cytomegalia,toxo,HIV itd? Kiedy robicia badania? Ja się zastanawiam czy 23.12 czy 27.12 je zrobić. Trochę się boję że jak zrobię 27 to mogę ich nie mieć na 29.12 rano a z drugiej strony im później pobrać rzeczy typu morfologia, mocz tym lepiej... No i ta przerwa świąteczna jak zrobię w sobotę to ta krew będzie tyle dni w laboratorium więc mam myśli że dojdzie do jakiejś hemolizy czy coś...
Ja dostałam tylko na mocz, glukozę, morfologię i odczyn coombsa.
W Twoim przypadku bezpieczniej by było je zrobić wcześniej tak myślę.
 
reklama
Toxo, HIV, itd. możesz zrobić obojętnie, bo to się raczej nie zmieni, a na wynik się chwilę czeka. Wyniki morfo są z reguły w ten sam dzień lub najpóźniej następnego dnia, więc to nie powinien być problem. Osobiście bałabym się jednak robić sobie niektóre badania zaraz po świętach 🤣 taką glukozę z krwi na przykład 🤣
Haha przekonałas mnie żeby zrobić w sobotę! Jutro głodówka i w sobotę można iść na glukozę:p
 
Do góry