reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Dziewczyny, z racji tego, ze zblizaja sie swieta to pojawia sie tez u nas temat co jesc, czego nie jesc. Przyznaje, ze w pierwszej ciazy strasznie swirowalam na punkcie jedzenia 🙊 Chciaz w sumie… Chodzi za mna ciagle pesto 🤤 Raz zajadalam a teraz czytam, ze niby sie nie powinno 🤷🏼‍♀️ Wiadomo - surowe mieso, sery plesniowe, surowe jaja odpuszczamy. Tymianek chyba tez odpada jako przyprawa. Uwazacie na to co jecie, czy raczej nie?

Ogólnie wykluczam z diety tylko te oczywiste rzeczy: surowe ryby (mięsa i tak nie jem), surowe jajka, niepasteryzowane produkty mleczne, alkohol, itp. Grzyby jem, zawsze byłam grzybiara 🤣 mam zamrażarkę wypchaną własnoręcznie zbieranymi grzybami w sezonie i nie będę z tego rezygnować. Ogólnie chodzi o to, że zatrucia pokarmowe są bardzo niebezpieczne w ciąży, więc takie zatrucie trującym grzybem moze ciąży bardzo zaszkodzić. Jak ktoś przed ciążą leśnych grzybów nie jadł to w ciąży lepiej niech nie zaczyna 🤷‍♀️ Z przypraw też nie planuję rezygnować (dopiero jeśli trzeba będzie to na etapie kp, ale do tego daleko). Ilości przypraw w jedzeniu są tak niewielkie, że nie uważam ich za jakkolwiek szkodliwe. 2 słabych kaw dziennie też nie oddam 😉
Ogólnie nie ma co panikować i szaleć z ograniczeniami, lepiej sobie to zostawić na etap kp, który pod tym względem jest dużo bardziej restrykcyjny 🤷‍♀️
 
W ogóle dziewczyny, które stosują heparynę - czym dezynfekujecie brzuch? Ja cały czas Octaniseptem, a dzisiaj się dopiero dowiedziałam że w pierwszym trymestrze nie powinno się go stosować i jestem przerażona 🫣🫣
 
A mnie zaczyna boleć gardło... 🥴 Właśnie siedzę i piję mleko z miodem i masłem błagając, żeby to nie był covid bo jutro wizyta... A muszę na nią iść bo cały czas wracają plamienia 😓 Jakoś wewnętrznie czuję, że długo tej ciąży nie utrzymam :(

Bardzo mi przykro, czytałam Twoją historię. Nigdy nie słyszałam o takiej sytuacji, taka beta a usg jakby wszystko było w porządku. Nie obraz się, bo gdyby mnie sytuacja dotyczyła miałabym czarny scenariusz właśnie ze względu na te betę. Bo plamienia wiesz mogą, ale nie muszą o niczym świadczyć. Jak Ty na dziś się z tym czujesz jeśli nie chcesz nie odpowiadaj... ale nie umiem sobie wyobrazić, co można czuć. Jednak strata ciąży, bo nie rozwija się na usg to zupełnie coś innwgo,jak beta faluje a na usg mała żywa kropeczka. Niesamowite a zarazem wielki znak zapytania.
 
W ogóle dziewczyny, które stosują heparynę - czym dezynfekujecie brzuch? Ja cały czas Octaniseptem, a dzisiaj się dopiero dowiedziałam że w pierwszym trymestrze nie powinno się go stosować i jestem przerażona 🫣🫣


Ja psikam perfum, albo na wacik i wcieram w miejsce gdzie bedzie mąż wkuwać.
 
reklama
W ogóle dziewczyny, które stosują heparynę - czym dezynfekujecie brzuch? Ja cały czas Octaniseptem, a dzisiaj się dopiero dowiedziałam że w pierwszym trymestrze nie powinno się go stosować i jestem przerażona 🫣🫣

Nikt nie robi badań na ciężarnych, żeby potwierdzić, że dany preparat może być stosowany w ciąży.
Octanisept jak 99.99% produktów ma klauzulę, że w ciąży nie, bo nie ma badań. Producenci muszą się chronić, ale myślę, że spokojnie, nic się nie stanie. Korzyści z odkażenia skóry przed zastrzykiem są wyższe od potencjalnego ryzyka stosowania preparatu, a już na pewno wyższe od sytuacji, w której tej skóry miałabyś nie odkażać w ogóle 🤷‍♀️
 
Do góry