reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Cześć, proszę o rady, jeśli któraś z Was ma/będzie miała podobną sytuację. Podpisuję w końcu umowę o pracę - ten temat ciągnie się w mojej firmie już od października, ale jest to duża firma, wiec wiadomo jak jest (pracowałam dla nich dlugo na b2b). W każdym razie w grudniu zaszłam w ciąże, o której mój pracodawca wie. Muszę iść niedługo na badania medycyny pracy. Pytanie, czy lekarz zapyta, czy mogę być w ciąży i czy to może w jakiś sposób mnie wykluczyć potem z zasiłku macierzyńskiego, jeśli potwierdzę? Generalnie chcę pracować jak najdłużej, nawet do sierpnia jak się uda, bez żadnych zwolnień etc. bo praca mnie bardzo odstresowuje, a pracuję zdalnie z domu przy komputerze więc dla mnie to naprawdę bardziej zbawienie niż jakbym miała siedzieć nagle i nic nie robić.
Zslezy od lekarza ale generalnie się nie pytają o to, jeśli nawet ciąża to nie powód niezdolności do podjęcia pracy, chyba że faktycznie warunki pracy to uniemożliwiają ale skoro to praca przy komputerze to raczej wątpliwe by tak było.
 
Cześć, chciałam się przywitać. Podczytuję Was od kilku dni i dajecie mi dużą nadzieję i ukojenie nerwów. Mam 36 lat, 8 tydzień 5 dzień ciąży i termin na 20 sierpnia. Na początku września straciłam ciążę (poronienie zatrzymane 7t3d i łyżeczkowanie). Z tego powodu nie potrafię cieszyć się ciążą i ogarnąć nerwów. Tydzień temu widziałam piękne bicie serduszka i jestem bardzo gotowa na bycie mamą. Mam nadzieję, że dotrwam tutaj z Wami do szczęśliwego rozwiązania.
 
Zslezy od lekarza ale generalnie się nie pytają o to, jeśli nawet ciąża to nie powód niezdolności do podjęcia pracy, chyba że faktycznie warunki pracy to uniemożliwiają ale skoro to praca przy komputerze to raczej wątpliwe by tak było.

Dziękuję ❤️ ja nie chce oczywiście tego ukrywać, bo moim zdaniem nie powinnyśmy ukrywać takich rzeczy, ale właśnie czy to nie wpłynie na moją pracę. Wierze jednak ze tak jak napisałaś - nie powinnam się martwić. :)
 
Cześć, chciałam się przywitać. Podczytuję Was od kilku dni i dajecie mi dużą nadzieję i ukojenie nerwów. Mam 36 lat, 8 tydzień 5 dzień ciąży i termin na 20 sierpnia. Na początku września straciłam ciążę (poronienie zatrzymane 7t3d i łyżeczkowanie). Z tego powodu nie potrafię cieszyć się ciążą i ogarnąć nerwów. Tydzień temu widziałam piękne bicie serduszka i jestem bardzo gotowa na bycie mamą. Mam nadzieję, że dotrwam tutaj z Wami do szczęśliwego rozwiązania.
Witaj 🥰🥰 w grupie siła 😉
 
Cześć, chciałam się przywitać. Podczytuję Was od kilku dni i dajecie mi dużą nadzieję i ukojenie nerwów. Mam 36 lat, 8 tydzień 5 dzień ciąży i termin na 20 sierpnia. Na początku września straciłam ciążę (poronienie zatrzymane 7t3d i łyżeczkowanie). Z tego powodu nie potrafię cieszyć się ciążą i ogarnąć nerwów. Tydzień temu widziałam piękne bicie serduszka i jestem bardzo gotowa na bycie mamą. Mam nadzieję, że dotrwam tutaj z Wami do szczęśliwego rozwiązania.
Witaj! ☺️
 
reklama
Właśnie przeczytałam, ze kobieta w ciąży powinna mieć 3 razy badanie czystości pochwy. Pierwsze przed 10 tyg. Ja czegoś takiego nie miałam, lekarz nawet nie wspominał. Wyszły mi leukocyty w moczu i się zastanawiam, czy nie powinnam mieć tego badania. A Wy miałyście?
Ja miałam. Bardzo szybkie badanie. W Diagnostyce płaciłam 41 zł.
 
Do góry