reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
O łał @Kwiatuszek115 trafiliście w to co mój chop celował 🤭 Gratulacje! 😊
Fajnie, że dołączyłaś. Dużo zdrówka dla Was.
Jak to w ogóle wygląda na późniejszym etapie? Mówił Ci lekarz już coś? Będzie cc czy jakoś inaczej?
 
O łał @Kwiatuszek115 trafiliście w to co mój chop celował 🤭 Gratulacje! 😊
Fajnie, że dołączyłaś. Dużo zdrówka dla Was.
Jak to w ogóle wygląda na późniejszym etapie? Mówił Ci lekarz już coś? Będzie cc czy jakoś inaczej?
Bardzo dziękujemy 😊 u nas to na początku był szok jak się dowiedzieliśmy o bliźniętach, tym bardziej że lekarz do 12 tyg. mówił o jednym, ale najważniejsze żeby były zdrowe i jeszcze trafiła się parka, więc jeszcze bardziej się cieszymy 🥰. Jeśli chodzi o poród to w grę wchodzi CC jedynie, mam przepukliny i naturalny odpada na pewno. Boje się jednak tego cc i znieczulenia, nie wiadomo czy będę mogła mieć w kręgosłup z racji tego, że są przepukliny 2 w odcinku lędźwiowym. Lekarka mówiła też, że muszę szukać szpitala o podwyższonym rygorze czy jakoś tak. Bliźnięta rodzą się dużo szybciej bardzo często i nie każdy szpital jest polecany dla porodów bliźniaczych.
 
Tak, o wyższym stopniu referencyjności, jeśli nie pomyliłam słów. Najwyższy to III i chyba w Twoim wypadku trzeba by było takiego szukać nawet jeśli jest sporo oddalony.
Może być tak, że wszystko będzie cacy i w takim o I czy II stopniu dałabyś radę urodzić. Jeśli by się jednak nie udało to i tak na koniec odeślą Cię do "lepszego" szpitala, bo braknie im sprzętu i personelu odpowiedniego.
Lepiej nie ryzykować 😊❤️
 
Tak, o wyższym stopniu referencyjności, jeśli nie pomyliłam słów. Najwyższy to III i chyba w Twoim wypadku trzeba by było takiego szukać nawet jeśli jest sporo oddalony.
Może być tak, że wszystko będzie cacy i w takim o I czy II stopniu dałabyś radę urodzić. Jeśli by się jednak nie udało to i tak na koniec odeślą Cię do "lepszego" szpitala, bo braknie im sprzętu i personelu odpowiedniego.
Lepiej nie ryzykować 😊❤️
Dokładnie tak 😊polecany szpital jest niestety sporo ode mnie oddalony, ale w tym przypadku nie ma co się nawet zastanawiać. Najważniejsze zdrówko bobaskow i spokój, że od początku miały zapewnione odpowiednie warunki. W mojej okolicy są dobre szpitale, jednak jeśli chodzi o ciążę bliźniaczą to szpital musi spełniać już inne parametry :) Mam teraz zresztą skierowanie do szpitala :/ w główkach na badaniu połówkowym wyszło że dzieci mają torbiele splotów naczyniowych, u dziewczynki są aż 3 takie torbiele. 10,11,7 mm. Mamy kontrolować co 3 tygodnie na USG+ plus dodatkowo echo serca powtórzyć. Pani doktor prowadząca stwierdziła, że w szpitalu przebadają mnie dokładnie, dlatego po niedzieli tam idę. Przy okazji dowiem się jak wygląda u nich poród, może trochę wyjaśnią mi to wszystko czego nie wiem.
 
Melduję, że wczoraj po posiłkach cukier był w normie a dziś rano na czczo 89, więc nadal norma. Oczywiście mam w głowie, że w laboratorium też z palca było 89 a potem z krwi 96. Będę stosować dietę i kontrolować, trochę poeksperymentuję i zobaczę o co tu chodzi. Dramatu nie ma. Cel: obniżyć ten cukier na czczo, żeby nie było wątpliwości, czy jest ok.
 
Ja znowu się zmóżdżam od rana nad tymi pieluchami wielorazowymi 🧐
Już wiem, że na pewno na noc będą jakieś eko biodegradowalne, bo nie wyrobie na zakrecie z taką małą pupą, co to wciąż sika i kupka 🤭
Ale na dzień jak się już zapoznamy to musi wlecieć jakiś miły otulacz z wkładami 🤔
 
Też idę sama, damy radę. Z opowieści wnioskuję, że to nie jest takie straszne. Ale woreczek jakby zrobiło mi się niedobrze, to ze sobą wezmę 😅
Spoko, ja pierwsze badanie robilam poczatkiem ciazy, jak mialam największe mdłości, a nie zwróciłam, wiec chyba ni ma tak zle ;p drugie badanie mnie czeka jakos w przyszlym tygodniu
 
reklama
Dziewczyny a kiedy kupujecie pierwsze ciuszki? Czekacie aż lekarz powie jak duże będzie dziecko? Nie mam pojęcia czy kupować mniejszy czy wiekszy rozmiar a nie chce tez zostawiać wszystko na ostatnią chwilę
 
Do góry