reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Absolutnie nie uważam, że tak nie jest 😊 tylko, że pierwszy raz o tym słyszę 😊 w swoim życiu wśród bliskich znajomych czy w rodzinie rozmawiałam z kilkunastoma kobietami w ciąży które chodziły na zwolnienia prędzej czy później i żadna nie mówiła o kontrolach. Sama rownież byłam na zwolnieniu i nie siedziałam w domu bo mieliśmy już nowe mieszkanie jeszcze nie do końca urządzone i siedziałam tam- widać miałam fart

Najczęściej kontrolowane są osoby na DG oraz zatrudnione w firmach, poniżej 20 osób.
Wynika to z tego, że po 33dniach L4 przejmuje je ZUS i to on wypłaca zwolnienie. W przypadku dużych firm, to pracodawca musi zgłosić do ZUS, że jego zdaniem nie realizujesz zwolnienia zgodnie z prawem.
Moja mama jest prawnikiem od 30 lat także nie było to kilkanaście koleżanek w ciąży ;)

I generalnie dla mnie każdy niech robi jak uważa :) w moim przypadku L4 nie ma racji bytu bo ciąże mam okej, jestem aktywna, pracę lubię i nie chcę się zastanawiać czy ktoś zgłosi do ZUS moje wakacje czy nie
 
reklama
A my dwóch synów i fajnie byłoby mieć teraz córeczkę. Na te zabobony się nie nastawiam. Miałam dwie skrajnie różne ciąże i dwóch chłopców. Za to sprawdził mi się chiński kalendarz i ramzi w obu ciazach :)
Nie mów mi o chińskim bo nie dość że z dziewczynkami też mi się sprawdził to teraz też wychodzi mała panna😉
 
Marta97 po wizycie już?
tak wróciłam właśnie do domu. Wszystko jest dobrze lekarz zrobił mi cytologie ciąża młodsza ( bo cykle nieregularne) pęcherzyk jest i pęcherzyk żółtkowy, mam się stawić za 2 tygodnie na serduszko, wtedy można założyć kartę ciąży i zleci badania i oczywiście dostałam zwolnienie do 21, 😊 a tu zaczyna się nowe życie oby się pojawiło 😍
 

Załączniki

  • 7d63c1ba-50b5-4504-983b-956819f451d3.jpg
    7d63c1ba-50b5-4504-983b-956819f451d3.jpg
    32 KB · Wyświetleń: 76
Najczęściej kontrolowane są osoby na DG oraz zatrudnione w firmach, poniżej 20 osób.
Wynika to z tego, że po 33dniach L4 przejmuje je ZUS i to on wypłaca zwolnienie. W przypadku dużych firm, to pracodawca musi zgłosić do ZUS, że jego zdaniem nie realizujesz zwolnienia zgodnie z prawem.
Moja mama jest prawnikiem od 30 lat także nie było to kilkanaście koleżanek w ciąży ;)

I generalnie dla mnie każdy niech robi jak uważa :) w moim przypadku L4 nie ma racji bytu bo ciąże mam okej, jestem aktywna, pracę lubię i nie chcę się zastanawiać czy ktoś zgłosi do ZUS moje wakacje czy nie
Nie w każdej pracy jest możliwość dostosowania stanowiska dla kobiety w ciąży. Teoretycznie powinni, ale nie zawsze się da. U mnie w zakładzie przełożeni poinformowani o ciąży mówią żeby iść na zwolnienie. Wszędzie są stanowiska stojące, czasem ciężko wyjść do ubikacji. Jedzenie które podają nie jest odpowiednie dla cieżarnej już nie wspomnę o cukrzycy ciążowej. Gdyby zrobiło mi się niedobrze, raczej nie zdarzyłabym dolecieć do toalety, a gdybym pusciła pawia na hali to by musieli wstrzymać produkcję póki grupa sprzątająca nie ogarnie stanowiska 😂
 
tak wróciłam właśnie do domu. Wszystko jest dobrze lekarz zrobił mi cytologie ciąża młodsza ( bo cykle nieregularne) pęcherzyk jest i pęcherzyk żółtkowy, mam się stawić za 2 tygodnie na serduszko, wtedy można założyć kartę ciąży i zleci badania i oczywiście dostałam zwolnienie do 21, 😊 a tu zaczyna się nowe życie oby się pojawiło 😍
No to zaczynają się pierwsze zdjęcia 😍 ja mam nadzieję że jutro Wam pokaże swoje.
 
Nie w każdej pracy jest możliwość dostosowania stanowiska dla kobiety w ciąży. Teoretycznie powinni, ale nie zawsze się da. U mnie w zakładzie przełożeni poinformowani o ciąży mówią żeby iść na zwolnienie. Wszędzie są stanowiska stojące, czasem ciężko wyjść do ubikacji. Jedzenie które podają nie jest odpowiednie dla cieżarnej już nie wspomnę o cukrzycy ciążowej. Gdyby zrobiło mi się niedobrze, raczej nie zdarzyłabym dolecieć do toalety, a gdybym pusciła pawia na hali to by musieli wstrzymać produkcję póki grupa sprzątająca nie ogarnie stanowiska 😂

Poza dostosowaniem stanowiska pracodawca ma prawo zgodnie z kodeksem pracy zwolnić z obowiązku świadczenia pracy - czyli jesteś zatrudniona, masz prawo do 100% wynagrodzenia, urlopów itp. ale do pracy nie chodzisz. Naprawdę się da :) Naprawdę nie mi to oceniać, niech każdy żyje wedle własnego sumienia :)
 
Poza dostosowaniem stanowiska pracodawca ma prawo zgodnie z kodeksem pracy zwolnić z obowiązku świadczenia pracy - czyli jesteś zatrudniona, masz prawo do 100% wynagrodzenia, urlopów itp. ale do pracy nie chodzisz. Naprawdę się da :) Naprawdę nie mi to oceniać, niech każdy żyje wedle własnego sumienia :)
Sumienie sumieniem. Nie wiesz jak to jest? Co powinni to jedno a co robią drugie. Człowiek by musiał chodzić po prawnikach i doczekać swego.
 
reklama
Sumienie sumieniem. Nie wiesz jak to jest? Co powinni to jedno a co robią drugie. Człowiek by musiał chodzić po prawnikach i doczekać swego.

Szczerze mówiąc nie wiem bo byłam wychowana w taki sposób by nie dać sobą pomiatać i walczyć o swoje.
Łatwo jest siedzieć z założonymi rękami i mówić, że się nie da. A potem mamy zdziwienie, że na luzaku jest wprowadzany zakaz aborcji :) Naprawdę myślę, że nie ma sensu ta dyskusja :) bo nie przekonamy siebie nawzajem
 
Do góry