reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

I źle i dobrze. Ostatecznie uznano, że ten pęcherzyk czy co to tam jest, jest tak mały. A beta tak niska (wczoraj 536), jednak sciagna dla mnie (bo go tu nie podają) metotreksat. Także po 2 miesiącach może w końcu przestanę być w ciąży. Z minusów po tym leku jest bezwzględny zakaz zajścia w ciążę przez min. 6 miesięcy więc nie wiem czy zdecydujemy się na 3 po tej akcji 🤷‍♀️

A jeszcze tak się odniosę do dziadków bo o tym nawet nie pomyślałam to moje dzieci oprócz kompletu dziadków miały też szanse poznać komplet pradziadków 😉 chociaż i tak, żałuję ze nie wiele zabrakło do poznania praprababci
Mojego brata mama urodziła kiedy miala 20 lat a mnie sie udalo powitać na świecie 12 lat pozniej.
Mama zmarła dwa lata po moich narodzinach.. byla młoda ale niestety los chciał inaczej..
Myślę że na świadome rodzicielstwo nigdy nie jest za późno bo i tak na wiele spraw które maja sie wydarzyć w naszym życiu nie mamy wpływu.
😉
 
reklama
Dziewczyny, jestem niesamowicie wkurzona po wizycie u swojego lekarza. Mój Dzieć ma dziś 2,83 cm, z USG 9t6d. Ale pęcherzyk ma dziwny wygląd, jak rogalik. I dziecko jest w tym przewężeniu. Mówi mi, że to powodowane jest niedoborem proga. Pytam, czy to znaczy, że zwiększamy proga? A on do mnie z taką pretensją "proszę pani, w ciąży chodzi o zdrowe dziecko, nie o ładny pęcherzyk, a dziecko prawidłowo się rozwija". Wszystko, o co dziś zapytałam, to odpowiadał opryskliwie albo protekcjonalnie. Pytam o wyniki niektórych badań - pretensja, że gdyby coś nie było dobrze, to by sam mi powiedzial. Jest mi przykro, nie jestem lekarzem, skoro już place 400zl, chciałabym móc pytać swobodnie o swoje wątpliwości... Gdybym tak odpowiadała klientom w pracy, klient by nie wrócił :/
Dwa, pytam: dziś nie ma wydruku z USG? On znów się ze mnie śmieje, że przecież nie prosiłam. Tu już się wkurzyłam i powiedziałam, że skoro na każdej wizycie dostałam bez proszenia, nawet zdjęcie pustej macicy z pierwszej wizyty, to nie przyszło mi do głowy, że mam prosić.
I po trzecie, wciąż do niego chodzę, bo ogarnia krzepliwość, mutację mthfr i poważnie traktuje moje niepowodzenie położnicze ORAZ ma świetny sprzęt i jest magikiem prenatalnych. No to się dowiedziałam, że prenatalnych mi nie zrobi, bo wyjeżdża na 3 tygodnie.
Wiem, że nie mogę mieć o wyjazd pretensji, ale po prostu przez całokształt opadły mi ręce.
Mam się martwić tym pęcherzykiem?
Hej ja miałam podobny pęcherzyk tzn. Nie równe kółeczko a w środku cud natury tylko takie jakby rogalik i bardzo się ruszał przy tym...tez się zdziwiłam ale lekarz powiedział mi że na tym etapie nikt nie wymaga że będzie kółeczko... trochę się uśmiechnął przy tym... A ja wiecie patrząc w monitor mało nie zeszłam na jakiś zawał ....bo nie widzę pęcherzyka w kształcie przypominającym kółko jak to zwykle się oglądało ( ale w sumie nie wiem skąd u mnie takie myślenie że musi być pęcherzyk okrągły..... Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi...
 
Moja mama urodziła mnie mając 40 i mam dużo starsze rodzeństwo. To ja mam najlepsze relacje i kontakt z rodzicami, wiec popieram całym sercem ❤️
Ja nie jestem wcale dużo młodsza od @milla01 . Mam dziecko które mają 14 i 10lat. Nie dawno urodziłam syna, dziecko którego mąż bardzo chciał. Trochę mi na początku było dziwnie z tym że takie duże dzieci, odchowane a tu ciąża. Tym bardziej że razu mówiłam że jak jeden to zaraz drugi bo chce żeby się chowały razem jak tamte starsze. Ale teraz jak widzę jak starszaki kochają malucha, noszą i przytulają to aż mi łzy czasem lecą z radości że go mamy❤️ Lata po domu, rozrabia, uśmiecha się i wnosi do tego domu tyle radości że się nie spodziewałam. Zupełnie inaczej podchodziłam do swoich dzieci kiedy była po 20stce a inaczej teraz kiedy dobiegam 40. I wcale nie przeraża mnie fakt że mogę mieć wnuczusia kiedy moje dziecko będzie na etapie komunii bo jestem mloda duchem i zajmę się chętnie wszystkimi wnuczusiami 😉
 
Hej ja miałam podobny pęcherzyk tzn. Nie równe kółeczko a w środku cud natury tylko takie jakby rogalik i bardzo się ruszał przy tym...tez się zdziwiłam ale lekarz powiedział mi że na tym etapie nikt nie wymaga że będzie kółeczko... trochę się uśmiechnął przy tym... A ja wiecie patrząc w monitor mało nie zeszłam na jakiś zawał ....bo nie widzę pęcherzyka w kształcie przypominającym kółko jak to zwykle się oglądało ( ale w sumie nie wiem skąd u mnie takie myślenie że musi być pęcherzyk okrągły..... Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi...
To mnie pociesza, że inny lekarz też nie widzi problemu 👍
Tydzień temu byłam u USG w innym miejscu i pęcherzyk był podłużny, taka hmm elipsa, a wczoraj właśnie rogalik, w tym miejscu gdzie dziecko jakby się zapadł.
Miejmy nadzieję, że u naszych Cudów będzie dobrze mimo pecherzyka-rogalika.
 
Późne macierzyństwo ma swoje plusy i minusy. Pierwsze dziecko urodziłam w wieku 28 lat, niby nie super wcześnie, ale myślę że tak na serio dojrzałam do roli matki po 30.
Mnie mama urodziła w wieku 33lat, tata miał 40. Oczywiście " Sylwia dziadek przyszedł po Ciebie..." Było na porządku dziennym (tata wcześnie osiwiał 😉). To oczywiście żaden problem, ale największą różnice widać niestety teraz, moja mama jest jeszcze mocno na chodzie, ma energie, jest babcią na 101%. Tata niestety jest już schorowanym siedemdziesięcioparolatkiem🤷‍♀️ Młody ostatnio w przedszkolu jak opowiadali o dziadkach i czym się zajmują powiedział, że dziadek zajmuje się spaniem noooo i nie skłamał 😅
Nie oceniam nikogo, każdy ma inną historie życiową, wg mnie optymalny wiek na rodzenie dzieci jest do 35rż. Optymalny nie znaczy oczywiście jedyny słuszny 😉
 
I źle i dobrze. Ostatecznie uznano, że ten pęcherzyk czy co to tam jest, jest tak mały. A beta tak niska (wczoraj 536), jednak sciagna dla mnie (bo go tu nie podają) metotreksat. Także po 2 miesiącach może w końcu przestanę być w ciąży. Z minusów po tym leku jest bezwzględny zakaz zajścia w ciążę przez min. 6 miesięcy więc nie wiem czy zdecydujemy się na 3 po tej akcji 🤷‍♀️

A jeszcze tak się odniosę do dziadków bo o tym nawet nie pomyślałam to moje dzieci oprócz kompletu dziadków miały też szanse poznać komplet pradziadków 😉 chociaż i tak, żałuję ze nie wiele zabrakło do poznania praprababci
Kurczę… strasznie skomplikowane ..
Życzę ci powodzenia!!!
 
A ja dziś byłam na kontroli i zrobiła mi już usg przeziernosci karku i pobrała krew.
Z usg wychodzi tydzień młodszy zarodek,jak od początku.
Czyli termin przesunięty na tydzień później ,ale to nie wszystko .

Grubość fałdu wynosi 3mm ,a dopuszczalne jest 2mm,wiec teraz czekamy na wyniki nifty 😢🙏
Oby wszystko było ok..

Lekarz pocieszyła,ze jest sporo takich przypadków,ze dziecko jest jntak zdrowe.
Miejmy nadzieje,ze u mnie tez tak będzie 🙏🙏🙏🙏
 
A ja dziś byłam na kontroli i zrobiła mi już usg przeziernosci karku i pobrała krew.
Z usg wychodzi tydzień młodszy zarodek,jak od początku.
Czyli termin przesunięty na tydzień później ,ale to nie wszystko .

Grubość fałdu wynosi 3mm ,a dopuszczalne jest 2mm,wiec teraz czekamy na wyniki nifty 😢🙏
Oby wszystko było ok..

Lekarz pocieszyła,ze jest sporo takich przypadków,ze dziecko jest jntak zdrowe.
Miejmy nadzieje,ze u mnie tez tak będzie 🙏🙏🙏🙏
A który to tydzień ?
 
reklama
Kurde 12t0d i czuje się dobrze, wieczorami mam takie małe mdłości ale w ciągu dnia mam już oczy szeroko otwarte i nawet się trochę nudzę…. 😂 wiem, że to czas, że gorsze dolegliwości mijają ale mimo wszystko człowiek się martwi 🤦🏻‍♀️
 
Do góry