reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Wróciłam, sama nie wiem co myśleć dziecko wszystko wszystko okej serduszko bije urosło od ostatniej wizyty ma juz 3.66cm 10+2 z OM na 13.08
a dziś w usg wyszło na 7.08 . Mój lekarz był dziś jakiś przymulony i jakoś nie wiem nie uspokoił mnie powiedział że mam nisko kosmówke to może uciskać na macicę i mogło pęknąć jakies naczynko. Czy ktoras z was miała tak że właśnie kosmowke była zbyt nisko ?
Może tak być, ale z dobrych wieści to łożysko dopiero się tworzy i wraz z ciążą będzie się podnosić do góry.
 
Czy też macie suchą skórę głowy podczas ciąży, która nasila się i robią się takie suche płatki ? Jesli tak jak sobie z tym radzicie :)
 
@Sofiaa a powiedz mi taka rzecz. 19.01 idę na nifty pro. Pod koniec stycznia mam wizytę (prenatalne) u mojego gina. Nie mówiłam nic,ze idę na nifty,skierował mnie na test pappa ze względu na wiek. I tak się zastanawiam,czy po nifty i prenatalnych robić pappa,czy już nie ma sensu?
Pappe robisz na nfz? Czy dodatkowo płatne? Pappa oprócz oceny ryzyka trisomii (zespół downa, Patau, Edwardsa) ocenia też ryzyko wystąpienia stanu rzucawkowego,ryzyko zaburzeń funkcji łożyska, przedwczesnego porodu i zahamowania wzrostu płodu (IUGR). Dokładność usg genetycznego to ok 80%, usg+pappa ok 95%. Testy NiPT to 99% pewny wynik, oceniają też ryzyko wystąpienia innych wad genetycznych, nie tylko trisomii. Pappa daje ok 5% wyników fałszywie dodatnich, taki "urok" tego badania. Jeśli robisz na nfz to bym zrobiła, jeśli musisz dopłacać to bym odpuściła mając w ręku prawidłowe wyniki NiPT 😉
 
Ostatnia edycja:
Czy też macie suchą skórę głowy podczas ciąży, która nasila się i robią się takie suche płatki ? Jesli tak jak sobie z tym radzicie :)
Ja poprostu zamiast myć głowę co 2gi dzień mogę myć co 3 a nawet 4 na upartego 🙊
Za to chyba mogę polecić emulsje nawilżającą z emolium do skóry głowy, mój "niemąż" każdej zimy ma problem z przesuszoną skórą głowy, używa i sobie chwali więc może i tobie pomoże 😉
 
Dziewczyny, wiem ze chyba było już coś na ten temat ale nie wiem czy teraz znajdę pośród tylu stron 😊powiedzcie jak to jest z ta ulga podatkowa na l4 , rozumiem ze na zwolnieniu mi się nie należy ale czy to nie jest tak , ze muszę złożyć rezygnację z tej ulgi , żeby zakład mi jej z automatu nie naliczał ?? I żeby później nie było problemu na koniec roku, ze będę musiała ja zwrócić
 
reklama
Do góry