reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Powiem Wam, że czuję się jak w telenoweli. Ja się zastanawiam, czy jeszcze jestem w ciąży, a moja siostra rodzi za dwa tygodnie. Rodzina cieszy się i czeka, to jedyne o czym mówią, a ja... Wiedziałam, że życie łatwe nie jest, ale bez przesady :oops:
 
reklama
Ohh zazdroszczę, że jesteś już po 😊
Zawsze mam wizyty o późniejszych godzinach i powtarzam sobie, że następna będzie z rana bo nie chce tak chodzić w ciągu dnia z zaciśniętym żołądkiem 😂 i zawsze to samo..

Wlansie ja zawsze umawiam się na 8.00-8.30 bo wiem, że nie dałabym rady do popołudnia z moim stresem wytrzymać 🙈
 
Wlansie ja zawsze umawiam się na 8.00-8.30 bo wiem, że nie dałabym rady do popołudnia z moim stresem wytrzymać [emoji85]
Jak bylam w pierwszej ciazy, to był początek pandemii, marzec 2020. Wielu lekarzy wtedy w ogole przestalo przyjmować, przychodnie pozamykane. Moja lekarka jako jedna z niewielu wciąż przyjmowała i to od poniedziałku do niedzieli. Ale jako że ma 5ke dzieci, to też się pewnie z mezem musiala podzielić obowiązkami i opieka, więc przyjmowała głównie późnym popołudniem. Pare razy mialam wizyte o 21.30 albo 22, to dopiero stres[emoji1787]
 
Dziewczyny,dostałam podkolanówki przeciw trombozie bo mam za niskie ciśnienie.
Wiecie może,czy przy plamieniach mogę je tez nosić?
Zapytaj ginekologa. Ja miałam w pierwszej ciąży jak leżałam w szpitalu i krwawienia nie przeszkadzały.
Też mam niskie ciśnienie. Najniższe jakie miałam to 88/44 [emoji2370] ale lepiej niższe niż wyższe [emoji3526] a tak to 90/50 z reguły.
Acard albo heparynę bierzesz może?
No i dużo się ruszaj. Spacery nie są zakazane, nawet przy plamieniach, chyba że lekarz zaleci leżenie to wtedy wiadomo [emoji3526]
 
Ja tez juz po wizycie..
Moje wynik krwi i krzywej cukrzycowej wporzadku. Krzywą mam powtorzyc ok 24 tygodnia ciazy -myślałam ze.mnie ten drugi raz ominie.😭
Dzieć na usg wygladal jak maly kosmita 🥰 lekarka nie podała mi dokladnych wymiarow jedynie powiedziała ze dziecko jest mniejsze o tydzień od daty z OM ale uspokajająco powiedziała ze badania prenatalne w tym temacie sa decydujace czy zmieniamy termin porodu.
oczywiście zaczęłam sie martwic bo ostatnio różnica byla 5 dniowa a teraz jest tygodniowa.. 🥺🤔

lekarka zarekomendowała mi trzecie szczepienie na covid po 20 tygodniu
 

Załączniki

  • IMG_20220117_114045.jpg
    IMG_20220117_114045.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 80
Zapytaj ginekologa. Ja miałam w pierwszej ciąży jak leżałam w szpitalu i krwawienia nie przeszkadzały.
Też mam niskie ciśnienie. Najniższe jakie miałam to 88/44 [emoji2370] ale lepiej niższe niż wyższe [emoji3526] a tak to 90/50 z reguły.
Acard albo heparynę bierzesz może?
No i dużo się ruszaj. Spacery nie są zakazane, nawet przy plamieniach, chyba że lekarz zaleci leżenie to wtedy wiadomo [emoji3526]
Jaki wpływ ma acard i heparyna na ciśnienie?
 
reklama
A jaki zawód wykonujesz?

Chciałabym się dowiedzieć bardzo jednej rzeczy, jakbyś mogla napisać 😉 W drugiej ciąży zachorowałam na ospę wietrzną. Panowała w przedszkolu a nikt nie raczył poinformować, o wszach czy innych to kartka na drzwiach wisiała a tu nic. No ale zbaczam z tematu. Jak trafiłam do szpitala to powiedzieli mi że zalecają mi brać heviran, tabletki na tę grupę wirusów. I powiedzieli że informują że szansa na to że wirus przeniknie przez łożysko to 2%, a że wszelkie leki przenikną to 100%. I siedziałam w domu, czytałam, sprawdzałam, ryczalam, i czytałam. Chciałam wiedzieć jak często ktoś ma takiego pecha jak ja, jak leczy się takie kobiety i jakie zagrożenie może wywołać wirus u dziecka. Wiadomo, ospa to zupełnie inna choroba niż covid. Chodzi mi o to że wtedy postanowiłam że wykupię te leki ale wezmę je wtedy jak nie dam rady wytrzymać. To była dla mnie bardzo trudna sytuacja. Wiadomo, matka chce jak najlepiej dla dziecka w brzuchu bo to od nas zależy co ono dostanie i nie będzie w stanie od tego uciec. Czy to witaminy, czy dym papierosowy...
I tu te moje pytanie się pojawia. Co dzieje się dalej po przyjęciu szczepienia? Jaki ma wpływ na dziecko? Co może mu dać na plus a co na minus?

(Nie ma tu w tym moim pytaniu czy historii żadnych ironii nie daj Bóg, sarkazmu. Nic z tych rzeczy. Jest ciekawość. Chciałabym wiedzieć i mieć jak najwięcej informacji jeśli mam podjąć decyzję). Chętnie też poczytam jeśli masz jakieś rzeczowe linki, bo laikowi ciężko znaleźć naprawdę konkretne, prawdziwe, medyczne informacje. Bez cienia polityki)
Wydaje mi się ze miałam większego pecha na początku tej ciąży niż przyjęcie heviranu ;) w święta miałam operacje w znieczuleniu, podanie antybiotyku i szczepionki od tężca. I cały czas siedzę z dusza na ramieniu.
 
Do góry