reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Ja mam dziś spadek formy psychicznej, cały czas utrzymuje mi się stan podgorączkowy . ☹️☹️ Siedzę i staram się nie zamartwiać, że zaszkodzę tym choróbskiem dziecku. 😭😪😪😪😪
Omg mam to samo od wczoraj 37.1 i powiem szczerze że mi to wystarczy czuje jak by bol mięśni/kosci nie jakoś bardzo ale taka rozbita od wczoraj jestem a tak poza tym nic żadnego kataru ani kaszlu więc staram się tez nie nakręcać ale dziwne uczucie tylko bym leżała i spała
 
A to nawet nie wiedziałam że są dwie wersje. Dziś zamówiłam w aptece to Pani mnie nie pytala jaka chce tylko od razu zamowila
 
Zapisywałaś się na samo usg genetyczne czy takie z pappa? Bo to dwa różne badania. Nie każdy lekarz wykonujący usg ma uprawnuenia do przeprowadzenia testu pappa. Musi mieć certyfikat FMF.
Tak czy siak przedzwoń i dopytaj o szczegóły 😉
Zadzwonię zapytam z ciekawości bo nic a nic pani nie powiedziała o pobraniu krwi ale koleżanki tam miały też prenatalne i gadały że miały przed badaniem pobrana krew No ale tak czy inaczej powinna poinformowac mnie przez telefon że będzie to miało miejsce jak już coś.
 
Bardzo dużo piszecie, nie mam kiedy nadrabiać bo intensywnie szykuję się do obrony. Wczoraj zaliczyłam 2 ostanie egzaminy a praca wymaga tylko niewielkich poprawek.
Jeśli chodzi o szczepienia, to jestem po 2 dawkach-druga w listopadzie. Trzecią szczepić się w ciąży na pewno nie będę. Dziecko po narodzeniu będzie szczepione według moich wytycznych. Syna szczepiłam zgodnie z kalendarzem, miał bardzo silną alergię na białko mleka krowiego oraz obniżone napięcie mięśniowe, co było przeciwwskazaniem o czym nikt nam nie powiedział. Po każdym szczepieniu miał odczyny. Zmagamy się z zaburzeniami sensorycznymi z których małymi krokami i dużą ilością terapii wychodzi ale nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć czy to nie przez szczepienia niezgodnie z zaleceniami. Po ostaniej akcji z ciążą przestałam kompletnie ufać lekarzom. Wielu jest niedouczonych.
Tak jak na początku pisałam o braku objawów tak teraz jest masakra, jestem popołudniami i wieczorem nie do życia :(
Pracuję i planuję tak do maja /czerwca pracować jeśli będzie ok, głównie ze względów finansowych
 
Jeśli to o pregnie to pregna start jest bez żelaza a pregna plus ma żelazo
Ja mowie caly czas o pregnie PLUS - są 2 wersje :)
Screenshot_20220116-200904_Chrome.jpeg
 
reklama
Czy znajdę tu jakieś koleżanki weganki/ wegetarianki? Czy bardzo się suplementujecie? Co na Waszą dietę mówią lekarze?
Nie jem mięsa i ryb od 14 lat. Mój lekarz stwierdził, że prowadził wiele ciąż weganek i wegetarianek i zawsze mają silne, zdrowe dzieciaki. To dla niego żaden problem. Zalecił VegeVit B12, 3-4 razy w tygodniu piję koktajl z dodatkiem buraka i wyniki mam bardzo dobre.
Ja przed ciążą praktycznie nie jadłam mięsa i gin mówił że nie widzi problemu. No ale tak się u mnie porobiło że na początku ciąży odrzuciło mnie od warzyw a podeszło mi właśnie mięso! Kupiłam trochę drobiu na eko targu i było naprawdę ok, uratował mnie bo po nabiale jest mi niedobrze, po owocach boli mnie brzuch (czy to możliwe że to nietolerancja fruktozy?) a cały dzień na słodyczach to lekka przesada (nie mówię że nie dałabym rady 😅). Mam nadzieję że wrócą mi normalne smaki, bo planuję odstawić mięso i wrócić do warzyw. Ważne żeby suplementować B12 bo w warzywach się jej nie znajdzie.
 
Do góry