reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny czy macie jakieś pomysły na zaparcia? Na początku ciazy jadłam regularnie, bo byłam non stop glodna. Teraz się rochorowalam i od tygodnia brak apetytu... no i pojawił się problem z mega zaparciami.
Mi wystarczyła jedna surowa marchewka dziennie dodatkowo jako źródło błonnika i pomogło..
Mimo braku apetytu może uda Ci się zjeść.. plus wskazany jest dodatkowo ruch ale jak jesteś chora to pewnie nie masz ochoty :(
 
reklama
Ja też, ale moje dziewczyny nie miały problemów ze skórą, więc do kąpieli czasem parę kropel płynu dla niemowląt, oliwki nie używałam, jedynie smaruje wrażliwe miejsca typu paszki, pod kolanami, za uszkiem kremem i to by było na tyle. Znajoma ma dziecko z alergią i to już jest wyższa szkoła jazdy. Kremu weleda nie używałam, za to uzależniłam się od chusteczek waterwipes
To tez moje ulubione :)
 
Ja mam książkę „Twoja ciąża tydzień po tygodniu”. Myśle, ze jest dobrym źródłem wiedzy
Ja tez miala ta książkę i jest super!
Ja już od wczoraj piję 💪 nie smakuje jeszcze tak jak przed ciążą, ale tez nie mam odruchu wymiotnego. Od kilku dni wyraźnie zmniejszyły mi się tez mdłości :)
ja pije kawe caly czas,ale faktycznie mi tez juz tak nie smakuje...
Czy u mnie się pojawił jakiś suwaczek czy coś źle wkleilam?🙂
nie..
No właśnie mówią że nie, a jak urodziłam córkę to był ósmy cud świata ten sudocrem, wszystkie mamy używały i dzieci żyją 😉 A jak urodziłam syna to już bepanthen baby, a rok temu trzeciego syna to już wogule najlepiej niczym. I tak na każdym kroku słyszałam że wszystko źle robiłam (choć kiedyś tak uczono i człowiek stosował). Jedyne co dobre zostało do tej pory to emolium do kąpieli. Tu dermatolog i położna mówili że to dobre.
Tak samo z butelkami i smoczkami. Co położna to inne chwaliła (choć domyślam się dlaczego 😉)
dokładnie...jak moj syn sie urodził,tez sudocrem byl w modzie :p

jestem ciekawa co bedzie tu w de,slyszalam ze jak dziecko sie urodzi,nie myja go,tylko wycierają i tak kaza przez pioerwsze dni nie myć,a pozniej tylko raz w tygodniu. :oops:
ja kapalam syna codziennie ..
 
A ja właśnie slyszałam ze z tym emolium to tak nie do końca, bo takimi płynami przyzwyczaja się skórę dziecka do nawilżania i później skóra tego wymaga, robi się skłonna do przesuszania 🤷 że lepiej nie dodawać do wody płynów typu emolium..
mi zalacali tez emolium lub nadmanganian potasu..
 
Ja tez miala ta książkę i jest super!

ja pije kawe caly czas,ale faktycznie mi tez juz tak nie smakuje...

nie..

dokładnie...jak moj syn sie urodził,tez sudocrem byl w modzie :p

jestem ciekawa co bedzie tu w de,slyszalam ze jak dziecko sie urodzi,nie myja go,tylko wycierają i tak kaza przez pioerwsze dni nie myć,a pozniej tylko raz w tygodniu. :oops:
ja kapalam syna codziennie ..
Teraz nie kąpie się dzieci w szpitalu, chyba, ze się o to poprosi :) ja tez kąpię średnio raz na tydzien, po prostu w przypadku niemowlaka nie czuję potrzeby, żeby robić to codziennie :)
 
Myśl o sobie bo niestety żyjemy w takich czasach ze o Ciebie w pracy nikt martwic sie nie bedzie jak bedziesz czegoś potrzebować.
Ja chcialam pracować jak najdłużej zresztą zawsze byłam pracoholikiem ale lekarz dal mi delikatnie do zrozumienia ze postępuje niepoważnie przy moim ryzyku przedwczesnego porodu tymbardziej zmiany mialam po 12 godzin.
Dlatego od dwoch tygodni jestem na zwolnieniu.
to prawda..mi tez to powiedzieli w pracy,abym dbala sama o siebie bo jak dla pracodawcy to moglabym "zdechnąć" i by sie nie przejęli.
 
Też tak coś czuje że będę musiała być na tym leku do rozwiązania. Już przywykłam, że z rana zamiast najpierw do lodówki lecieć 🤣 muszę łyknąć tabletkę i odczekać. Długo wytrzymałam bez leków, mam zawirowania z tarczyca od lat, ale zawsze obywało się bez.
Ja mam za to ogromny problem żeby utrzymać tabletkę na czczo, bo jak podnoszę głowę to zaczynają się wymioty i trwają do pierwszego posiłku. Także codzienne rano walka 🤮
Jeśli chodzi o prace, to mam w niej teraz ważne rzeczy do zrobienia i chciałam wszystko dokończyć. Na zwolnienie myślałam iść może od marca. Ale czuje się tak okropnie, ze ciężko mi się funkcjonuje leżąc a co dopiero pracując. Strasznie mi przykro, bo nie lubię zostawiać pracy niedokończonej a z drugiej strony nie mam siły pracować 😭😭😭
Doskonale Cię rozumiem, przeszłam przez to samo. Ale w końcu mój organizm nie pozostawił mi wyboru, nie jestem w stanie wytrzymać w pracy bo wymioty i mdłości, a teraz przez ból pleców nie jestem w stanie być w pozycji siedzącej przez dłuży czas. Ja narazie poinformowałam w pracy, że teraz nie jestem w stanie przychodzić, ale jak się będę lepiej czuła to chętnie jeszcze popracuję. To była trudna decyzją, bo zostawiłam swoich współpracowników z natłokiem obowiązków, ale uważam, że to jest czas w którym ja i maleństwo jesteśmy najważniejsi. Dobrych wyborów Ci życzę 😉
 
mi zalacali tez emolium lub nadmanganian potasu..
To są chyba stare zalecenia. Teraz nie zaczyna się od emolientów, bo one są przeznaczone dla osób, które mają problem ze skórą (np moj syn z AZS). Nie wiem czy to najlepszy przykład, ale to trochę tak jakby leczenie kataru zaczynać od antybiotyku albo brać go profilaktycznie.
 
Ja akurat jestem minimalistką jeśli chodzi o kosmetyki w pielęgnacji dziecka, ale moim odkryciem na odparzenia (jak już są) jest krem Weleda. Jak posmaruję na noc to rano nie ma śladu. Nie znalazłam póki co lepszego kremu.
fajnie dziewczyny,ze macie cos do polecenia .Orzyda sie niebawem!
bo ja to juz wiekszosc zapomniałam... tylko przypomina mi sie jak piszecie...:baffled:
 
reklama
Tak czytam dziewczyny i widzę że idziecie wcześniej na tą krew pappe przed prenatalnymi hmm mi nic ta pani przez telefon nie powiedziała to znaczy że nie robią tego badania czy ze zrobią przed prenatalnymi ale nic nie gadała?
ja mam termin na dwa badania w jednym dniu. Najpierw pobiora mi krew,a pozniej zrobia usg...ale za jednym zamachem.
 
Do góry