reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Wiesz niby okej, ale ja np. nie chciałabym żeby mój mąż, który jest takim rodzicem jak ja, a nawet mam czasem wrażenie że lepszym był pozbawiony oglądania swojego dziecka. To, że to ja mam je w brzuchu nie oznacza, że on na tym etapie nie ma swoich uczuć, praw itd.

I tak samo rozumiem brak odwiedzin dziadków, ciotek koleżanek i nie wiem jeszcze kogo, ale brak ojców uważam za pogwałcenie ich praw
Dlatego się trochę wkurzyłam, bo mimo że było mężowi przykro, to grzecznie się stosowałam, a jakaś parka zignorowała i nie dość że siedzieli godzinę razem z resztą kobiet bez maseczek (mój czekał grzecznie w aucie) to wpadli do gabinetu jak gdyby nigdy nic. Więc jak była moja kolej, to spytałam się, czy mąż może wejść i po niego zadzwoniłam (wpadł jak burza 😂)
 
reklama
Czy któraś z Was zdecydowała się na test Sanco/Nifty? Dokładnie za tydzień będę miała pobranie krwi i jestem ciekawa czy ktoś w tym samym czasie będzie czekał na swoje wyniki :)
Ja jestem zdecydowana zrobić ale wciąż się waham który 🙈. Na pobranie pójdę 14 lub 17 stycznia
 
Cześć dziewczyny, odzywam się do Was po krótkiej przerwie. Miałam bardzo niski przyrost beta hcg i progesteron mi spadł tak jak ostatnio pisałam. Dostałam się wtedy na cito do mojej pani ginekolog, na usg było widać pęcherzyk ciążowy 0,64cm i ciałko żółte, z rozmiarów pęcherzyka ciąża wychodziła mi idealnie dzień po współżyciu, trochę wiec się uspokoiłam. Przepisałam mi dupa, biorę dwie tabletki dziennie. Wczoraj powtórzyłam betę i z 1500 30.12 podrosła tylko 1700. Ginekolog kazała przyjechać w piątek z samego rana, aby zobaczyć czy zarodek się pokazal. Chociaż szanse są bardzo marne, ale nadzieja umiera ostatnia….
 

Załączniki

  • 43224642-C292-432E-9401-4F82F33729C1.jpeg
    43224642-C292-432E-9401-4F82F33729C1.jpeg
    792,9 KB · Wyświetleń: 62
Mnie w poprzednich ciążach mdliło tylko trochę w porównaniu z tym co dzieje się teraz. Ale od wczoraj jakoś dziwnie przeszło, tzn zmniejszyło się bardzo mocno.. i cycki nie bolą 🙆 zaczynam świrować, że coś jest nie tak.. a nie byłam jeszcze u lekarza. Pierwsza wizyta dopiero 14 stycznia i to będzie 10 tydzień. Niestety wcześniej się nie dało, a do żadnej innej lekarki nie mam takiego zaufania. No i to moja czwarta ciąża.. człowiek już zupełnie inaczej podchodzi 🤷 a i tak trochę panikuję...
Gratulacje ❤️
 
Super fajnie :) A który tc? Bo jednak zwyczajowo się mówi w okolicach 12, a ja już w 9 tc. 😅

Mnie pytasz? Co masz dokładnie na myśli?

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi dot. partnera na badaniu. ;) W sumie ostatnio z gabinetu wychodziła para, więc mój lekarz raczej pozwala. Tylko pewnie to jeszcze za wcześnie.

P.S. U mnie w przychodni niby stoi maszyna do sprawdzania temperatury i de facto każdy może wejść.

Właśnie z rana codziennie jest kolejka do pobierania materiałów do Diagnostyki, więc niestety na bardzo wąskim i ciasnym korytarzu jest sporo osób. Nikt dziś na szczęście nie kaszlał. 😝
Nie lubię tego w tej przychodni - w Luxmed dostajesz skierowanie lub wykupujesz badania i wyznaczają Ci (umawiasz się) na konkretną godzinie i dzięki temu masz szanse spotkać mniej osób. A tutaj wszyscy w kolejce, na kupie, aby zdążyć przed 11:00 bo tylko do tej godziny pobierają...
Chodziło mi o to jak przyjęli w pracy wiadomość o ciąży.
 
Super fajnie :) A który tc? Bo jednak zwyczajowo się mówi w okolicach 12, a ja już w 9 tc. 😅

Mnie pytasz? Co masz dokładnie na myśli?

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi dot. partnera na badaniu. ;) W sumie ostatnio z gabinetu wychodziła para, więc mój lekarz raczej pozwala. Tylko pewnie to jeszcze za wcześnie.

P.S. U mnie w przychodni niby stoi maszyna do sprawdzania temperatury i de facto każdy może wejść.

Właśnie z rana codziennie jest kolejka do pobierania materiałów do Diagnostyki, więc niestety na bardzo wąskim i ciasnym korytarzu jest sporo osób. Nikt dziś na szczęście nie kaszlał. 😝
Nie lubię tego w tej przychodni - w Luxmed dostajesz skierowanie lub wykupujesz badania i wyznaczają Ci (umawiasz się) na konkretną godzinie i dzięki temu masz szanse spotkać mniej osób. A tutaj wszyscy w kolejce, na kupie, aby zdążyć przed 11:00 bo tylko do tej godziny pobierają...
Chodziło mi o to jak przyjęli w pracy wiadomość o ciazy
Cześć dziewczyny, odzywam się do Was po krótkiej przerwie. Miałam bardzo niski przyrost beta hcg i progesteron mi spadł tak jak ostatnio pisałam. Dostałam się wtedy na cito do mojej pani ginekolog, na usg było widać pęcherzyk ciążowy 0,64cm i ciałko żółte, z rozmiarów pęcherzyka ciąża wychodziła mi idealnie dzień po współżyciu, trochę wiec się uspokoiłam. Przepisałam mi dupa, biorę dwie tabletki dziennie. Wczoraj powtórzyłam betę i z 1500 30.12 podrosła tylko 1700. Ginekolog kazała przyjechać w piątek z samego rana, aby zobaczyć czy zarodek się pokazal. Chociaż szanse są bardzo marne, ale nadzieja umiera ostatnia….
super,ze napisałaś ,myślałam dziś o Tobie.
Spokojnie,będzie dobrze.
 
reklama
Chodziło mi o to jak przyjęli w pracy wiadomość o ciąży.
U mnie spoko, gratulowali, pytali jaki termin.
Wiedziałam, że będzie ok, ale wiesz, tak oficjalnie powiedzieć komuś spoza rodziny czy bliskich znajomych to po prostu dziwnie tak (i po raz pierwszy w życiu).

My ciągle pracujemy zdalnie, więc też to strasznej rewolucji w pracy nie robi. Ostatnio też zmieniałam projekty, więc kierownik powiedział, że pewnie wkrótce zaangażuje jeszcze jednego kolegę do mojego, aby było zastępstwo. A ostatnio się tak składa, że mamy właśnie ciut za dużo ludzi, a trochę za mało zadań (zależy od obszaru i kompetencji). Więc zastępowalność raczej nie będzie w moim przypadku problemem.
 
Do góry