reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Wypisuj, wypisuj, mnie to ciekawi, to moja pierwsza ciąża i cały czas siedzę i czytam i porównuję, każda z nas przechodzi to inaczej, zresztą po to jest ten wątek abyśmy się dzieliły doświadczeniami, przemyśleniami i wsparciem :)
ja mam termin na za 4 dni więc to już jest apogeum wszystkiego 😒
Od początku do dnia dzisiejszego jest ze mną zgaga ale nie taka zwykła zgaga, ona się nasilała aż do takiego stopnia, że wybudzał mnie żar w przełyku w nocy a teraz jest ze mną prawie 24h bez przerwy, czasem aż tak wielka, że promieniuje na uszy, pomaga tylko mleko i tylko na chwilę...
Ból nóg, kręgosłupa, spojenia łonowego.
Mdłości przyszły niedawno ale nie prowadzą do toalety.
Spuchnięte kostki, ciągle odbijanie się po każdym posiłku a nawet i samej wodzie ostatnio...
To tak na szybko w skrócie o tym, co najbardziej mi utkwiło w pamięci, zapomniałam bo miałam spisywać aby samej na koniec zobaczyć bo tego było tyle...m
 
reklama
Dziewczyny, może któraś z Was się bardziej orientuje.

Umowa zlecenie- macierzyński obowiązuje jak odprowadza się dobrowolnie ubezpieczenie chorobowe.

Wiem, że można przystąpić do tego w każdej chwili i w internecie nie ma słowa o tym, że nie wolno np. Po tym jak się dowie, że jest się w ciąży.

Czy ktoś ma w tym temacie doświadczenie?
 
Raczej słabo będziesz miała, jedyne co to teraz tylko podstawę zwiększyć poplacic kilka miesięcy i wtedy zobaczyć kiedy co i jak by faktycznie coś odzyskać ze składek. Do podstawy jest brane ostatnie 12 miesięcy pełnych. To trzeba dobrze przeliczyć i niestety też powróżyć, bo przy ciąży nigdy nic nie jest pewnego. Ty możesz chcieć pracować i do porodu a ciało może powiedzieć nie kochana będziemy leżeć kilka miesięcy i wtedy nie masz innego wyjścia jak iść na l4
Wiem, i też uważam za rozsądne to co Ty robisz, czyli płacenie wyższej składki. Tylko tak się u mnie po prostu ułożyło, na początku remont lokalu, potem od razu pierwszylockdown i zero przychodów- ciężko było płacić już za sam czynsz. Nie myślałam wtedy, co zrobię w ciąży, bo nie dostawałam na nią szans:) No i też wierzyłam ludziom, którzy mówili, że lepiej po prostu robić oszczędności. Zwłaszcza, ze u nas koszty lokalu są spore, zwłaszcza teraz będzie ciekawie po podwyżce cen gazu. Teraz myślę, że popełniłam parę błędów przy tej działalności i mam nauczkę na przyszlość
 
Mam, a opieka nad 5 i 20 miesięcznym dziećmi wcale w tych dolegliwościach nie pomaga :)
Oj, współczuję, ja nie muszę za nikim biegać, chociaż tyle. Pamiętam jak siostra miała przekichane, sama wisiała nad porcelaną cały dzień, a dzieciaczki dookoła niej :) na szczęście mogła liczyć na naszą pomoc, nie każdy ma ten komfort :(
 
Karo2021 ja robilam glukometrem syna.On przy każdej wizycie u diabetologa ma sprawdzany ten glukometr czy wskazuje prawidłowe wartości.
Ale faktycznie może być różnica pare jednostek,ponieważ „normalnie „ nie jest to jakaś tragedia.
Ale w ciąży może to być duża różnica.
 
A ja mialam termin u doradcy w sprawie mojej pracy i ewentualnego zwolnienia lekarskiego i powiedzial,ze lekarz wystawia zwolnienie lekarskie tylko wtedy,jak ciaza jest zagrożona.
W innym wypadku robi to praca,gdy stwierdzi,ze nie ma odpowiedniego stanowiska dla ciężarnej.. wiec podejrzewam,ze bede pracować..
Jeśli ja miałabym lżejszą pracę to pewnie jak byłoby wszystko w porządku to też bym pracowała, niestety u nas i pewnie nie tylko u nas trzeba się porządnie fizycznie narobić. U mnie w pracy na 15 kobiet 9 poroniło na wczesnym etapie a kilka nawet dwukrotnie
 
Dziewczyny, może któraś z Was się bardziej orientuje.

Umowa zlecenie- macierzyński obowiązuje jak odprowadza się dobrowolnie ubezpieczenie chorobowe.

Wiem, że można przystąpić do tego w każdej chwili i w internecie nie ma słowa o tym, że nie wolno np. Po tym jak się dowie, że jest się w ciąży.

Czy ktoś ma w tym temacie doświadczenie?
Tak musisz być Głoszona do chorobowego jeszcze przed macierzyńskim na conajmniej 1 dzień. Ale na zleceniu też masz prawo do chorobowego jeśli odprowadzasz składki conajmniej przez 3 miesiące. Nie rozumiem tej oszczędności w płaceniu chorobowego, składka kilkadziesiąt złoty a tyle od niej zalezy
 
Tak musisz być Głoszona do chorobowego jeszcze przed macierzyńskim na conajmniej 1 dzień. Ale na zleceniu też masz prawo do chorobowego jeśli odprowadzasz składki conajmniej przez 3 miesiące. Nie rozumiem tej oszczędności w płaceniu chorobowego, składka kilkadziesiąt złoty a tyle od niej zalezy
szczerze mówiąc zupełnie o tym zapomniałam (że jest to dobrowolne i trzeba to zgłosić) w ogóle nie korzystam z chorobowych bo mój pracodawca jest taki ze jak chce wolne to mam wolne np. Na wakacje i płaci mi normalnie, jak jestem chora czy potrzebuje dłuższego wolnego jak w przypadku śmierci bliskiego członka rodziny to mam wolne i zawsze płacone mam 100%.
Pracuje zdalnie, bardzo lekko wiec żadne l4 na ciąże mi nie są potrzebne, a macierzyński No cóż, Na pewno się przyda. Nigdy nie wiemy jakie będzie dziecko, jeśli będzie mało skomplikowane i spokojne mam zamiar pracować bo ponoć można pobierać zasiłek i pracować na zlecenie jednocześnie. Ale do tego długa droga i wiele czynników niezależnych ode mnie dlatego na początek chciałam wiedzieć czy mogę w tym miesiącu napisać do pracodawcy aby zgłosił mnie do ZUS i czy aby nie jest za późno.

Dzięki za odpowiedź
 
Jeśli ja miałabym lżejszą pracę to pewnie jak byłoby wszystko w porządku to też bym pracowała, niestety u nas i pewnie nie tylko u nas trzeba się porządnie fizycznie narobić. U mnie w pracy na 15 kobiet 9 poroniło na wczesnym etapie a kilka nawet dwukrotnie

Oczywiście…
Ja osobiście uwielbiam swoją prace i chciałabym pracować ,ale patrząc zupełnie obiektywnie uważam,ze nie ma tam żadnego stanowiska dla ciężarnej .
 
reklama
Dziewczyny, może któraś z Was się bardziej orientuje.

Umowa zlecenie- macierzyński obowiązuje jak odprowadza się dobrowolnie ubezpieczenie chorobowe.

Wiem, że można przystąpić do tego w każdej chwili i w internecie nie ma słowa o tym, że nie wolno np. Po tym jak się dowie, że jest się w ciąży.

Czy ktoś ma w tym temacie doświadczenie?
Z tego co się orientuję, to możesz zacząć odprowadzać dobrowolnie składki chorobowe nawet miesiąc przed urodzeniem. Najważniejsze jest to, żeby być zatrudnionym w dniu porodu, zasiłek macierzyński przysługuje bowiem jedynie tym kobietom, które posiadają aktualne zatrudnienie w dniu porodu. Istotne zatem jest, aby umowa nie wygasła przed dniem urodzenia dziecka.
 
Do góry