reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Czy będziecie już mówiły najbliższej rodzinie o ciąży? To by była piękna nowina w wieczór wigilijny 😊 u mnie ostatnio na usg było widać pęcherzyk, ale to dopiero według rozmiaru 4tydz i 1 dzień. Kusi mnie by powiedzieć chociaż rodzicom. Jak sądzicie?
Ja będę czekać. Na razie sama w to nie wierze. Na koniec stycznia jest dzień babci/dziadka więc też dobra okazja a wtedy będzie ok. 12 tc.
Dziewczyny ostatnio dodałam post 7 tydzień tylko pęcherzyk ciążowy wielkości 10 -12 mm . Lekarz powiedział że ciąża może być młodsza i dlatego nie widać zarodka ani ciałka zoltego . Dzisiaj zrobiłam Betę wynik 19401.2 . Myślicie że jest okej ?
Wynik ładny. Trudno mówić czy prawidłowy bo na tym etapie przyrostu się już nie bada. Najważniejsze usg.
Witam się i ja :)
Dołączam do grona dojrzalszych mamusiek bo mam już 37 lat. To moja druga ciąża i w domu mam 10- letniego synka. Wg OM mam termin na 10 sierpnia ale sądzę, że ciąża jest o kilka dni młodsza (owulacja zwykle dopiero 16-17 dc). Byłam już na usg ale nie było serduszka tylko pęcherzyk, ciałko żółtkowe i maluteńki zarodek :). Kolejna wizyta dopiero 5 stycznia. Troszkę się boję czy te ciążę utrzymam z racji wieku i różnych chorób po drodze....
Dzień dobry. Witam w gronie dojrzalszych mamuś.

Dziewczyny mój wcześniejszy post był pytaniem o tsh w ciąży. Jakie są widełki prawidłowego wyniku w ciąży. Bo ja normalnie nieprzytomna jestem. Jak zjem to jak śpiączka cukrzycowa film mi się urywa. Myśli zebrać nie mogę. Kurka 2+2 to teraz dla mnie wysoka matma.
 
reklama
Ja będę czekać. Na razie sama w to nie wierze. Na koniec stycznia jest dzień babci/dziadka więc też dobra okazja a wtedy będzie ok. 12 tc.

Wynik ładny. Trudno mówić czy prawidłowy bo na tym etapie przyrostu się już nie bada. Najważniejsze usg.

Dzień dobry. Witam w gronie dojrzalszych mamuś.

Dziewczyny mój wcześniejszy post był pytaniem o tsh w ciąży. Jakie są widełki prawidłowego wyniku w ciąży. Bo ja normalnie nieprzytomna jestem. Jak zjem to jak śpiączka cukrzycowa film mi się urywa. Myśli zebrać nie mogę. Kurka 2+2 to teraz dla mnie wysoka matma.

W pierwszym trymestrze max. 2,5 mIU/l
 
Witam się i ja :)
Dołączam do grona dojrzalszych mamusiek bo mam już 37 lat. To moja druga ciąża i w domu mam 10- letniego synka. Wg OM mam termin na 10 sierpnia ale sądzę, że ciąża jest o kilka dni młodsza (owulacja zwykle dopiero 16-17 dc). Byłam już na usg ale nie było serduszka tylko pęcherzyk, ciałko żółtkowe i maluteńki zarodek :). Kolejna wizyta dopiero 5 stycznia. Troszkę się boję czy te ciążę utrzymam z racji wieku i różnych chorób po drodze....
Witaj :) mam te same obawy,ale wierzę,ze będzie dobrze
 
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości? Dopadają mnie po południu. Mdli mi po prostu strasznie. W drugiej ciąży tez mdlilo,ale nie kojarzę,żeby aż tak 🙈 Mój gin mówi,żeby się cieszyć,bo to znaczy,ze ciąża silna (dużo hormonu ciążowego produkuje organizm),ale jak tu się cieszyć jak się nie da żyć 🤣
 
Dziewczyny chyba oszaleje.... Byłam przed chwilą w toalecie i zobaczyłam na papierze malutki kawałek śluzu o kolorze takiej kawy z mlekiem... I już wariuje ze juz dzieje się coś nie tak i to się szybko skończy 😭😭😭 jutro wizyta ale dopiero o 16.20 a nie mam możliwości pójść wcześniej 😭😭😭
Takie plamienia ma co druga kobieta i nie sa powodem do niepokoju
 
W pierwszej ciąży ani razu mnie nie mdliło, teraz póki co też nie. Ale udowodnione działanie ma na pewno wyciąg z imbiru.
Ogólnie jeśli chodzi o objawy to w pierwszej ciąży do 3 trymestru nie miałam żadnych objawów prócz rosnącego brzucha i ruchów :) później zaczęły się różne niefajne rzeczy typu skurcze, rozchodzenie się spojenia łonowego, ból kręgosłupa.
Ja trochę smutna dziś. Powtórzyłam jednak betę i z 493 po 72 godzinach jest 1164. Niby w normie ale przyrost na poziomie 136% po 72 godzinach nie wydaje mi się szałowy. Pewnie jak każda po prostu chciałabym wiedzieć na czym stoję. A ten brak choćby pęcherzyka na usg w 4+5 wydaje mi się niepokojący.
Ta ciąża była fajną niespodzianką, ale jeśli miałaby się zakończyć to wolałabym żeby wydarzyło się to jak najszybciej. Najgorszy jest ten stan zawieszenia. Niestety...
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości? Dopadają mnie po południu. Mdli mi po prostu strasznie. W drugiej ciąży tez mdlilo,ale nie kojarzę,żeby aż tak [emoji85] Mój gin mówi,żeby się cieszyć,bo to znaczy,ze ciąża silna (dużo hormonu ciążowego produkuje organizm),ale jak tu się cieszyć jak się nie da żyć [emoji1787]
 
Mogłabyś podesłać zdjęcie usg? Chciałabym porównać ze swoim ☺️
Trzymam kciuki oby wszystko było dobrze 😘
Niestety nie mam zdjęcia. Usg było tydzień temu. Zarodek lekarz zmierzył wtedy na 2mm. Wg Usg termin na 13.08 czyli zgodnie z moimi odczuciami co do owulacji.
Odnośnie plamień to teraz póki co nie mam ale w pierwszej ciąży zaczęłam plamić ok 8 tyg. Spanikowana pojechałam do szpitala na dyżur. Lekarz powiedział że to nic groźnego ale dostałam luteinę na wszelki wypadek.
 
Dziewczyny mój wcześniejszy post był pytaniem o tsh w ciąży. Jakie są widełki prawidłowego wyniku w ciąży. Bo ja normalnie nieprzytomna jestem. Jak zjem to jak śpiączka cukrzycowa film mi się urywa. Myśli zebrać nie mogę. Kurka 2+2 to teraz dla mnie wysoka matma.
A może coś z cukrami nie tak jesli dopada Cie po posiłkach. Na czczo glukozę masz w normie? Porusz ten temat z ginekologiem, może jakas cukrzyca ciążowa się do Ciebie przytuliła.
 
reklama
Dziewczyny chyba oszaleje.... Byłam przed chwilą w toalecie i zobaczyłam na papierze malutki kawałek śluzu o kolorze takiej kawy z mlekiem... I już wariuje ze juz dzieje się coś nie tak i to się szybko skończy 😭😭😭 jutro wizyta ale dopiero o 16.20 a nie mam możliwości pójść wcześniej 😭😭😭
daj znać proszę jutro bo ja mam to samo. Mimo, ze wiem, ze to się zdarza to panikuje strasznie, a wizyta dopiero w czwartek…
 
Do góry