reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Cześć dziewczyny!
Będzie długo ale muszę się wygadać.
Miesiączkę miałam 16.11.2021.
Test pozytywny 14.12.2021.
Wizyta u ginekologa profilaktycznie stwierdzenie ciąży pozamacicznej.
16.12 zrobiona laparoskopia gdzie jednak ciąży pozamacicznej w laoaroskopie nie widziano wiec nic nie usunięto.
Bthcg 16.12 wynosiła 2100
Dziś beta 5300 a na usg nigdzie nie widać pęcherzyka ciążowego.
😟
Czekaj, 2 dni po terminie miesiączki lekarz stwierdzi CP i zrobił laparoskopię ? Na jakiej podstawie CP? Przecież w ciąży na tym etapie nie namotałeś być nic widać w macicy.

Usg miałaś dzisiaj ?
 
reklama
Czekaj, 2 dni po terminie miesiączki lekarz stwierdzi CP i zrobił laparoskopię ? Na jakiej podstawie CP? Przecież w ciąży na tym etapie nie namotałeś być nic widać w macicy.
Na usg prawdopodobnie widział pęcherzyk przy prawym jajniku i płyn w miednicy mniejszej.
Ale jak zrobili laparoskopię to nie było nic ani przy jajniku ani w jajowodzie.
A płyn to tzw płyn przesiakowy
 
Leżę sobie w Warszawskim szpitalu na ginekologii

To prywatnie podobno najlepszy jest prof. Krzysztof Czajkowski i na USG bez problemu znajduje ciąże w jajowodzie. Nie oczekiwałabym dobrego sprzętu USG w szpitalu na NFZ. Z drugiej strony mi np. powiedziano, że nie zrobią laparo dopóki nie będzie pewności, że to CP więc trochę dziwi mnie, że u Ciebie wszystko tak szybko 😱
 
Ogólnie dziwnie, że ta beta taka moim zdaniem wysoka. Bo ja miałaś OM 16.11 to jakby ciąża była młodsza od mojej 5 dni. U mnie nic nie było widać bo beta 645. I może tak być bo to ledwo 5 tydzień. U Ciebie jakiś 4 więc tym bardziej miało by prawo jeszcze nic nie być - no ale i beta powinna być raczej niższa
 
Ogólnie dziwnie, że ta beta taka moim zdaniem wysoka. Bo ja miałaś OM 16.11 to jakby ciąża była młodsza od mojej 5 dni. U mnie nic nie było widać bo beta 645. I może tak być bo to ledwo 5 tydzień. U Ciebie jakiś 4 więc tym bardziej miało by prawo jeszcze nic nie być - no ale i beta powinna być raczej niższa
Leżę na tym szpitalnym łóżku i odchodzę od zmysłów.
Mówią ze przy takiej bthcg powinien już być widoczny pęcherzyk a nie ma nic kompletnie.
 
reklama
Wiesz, może być tak że ta ciąża jest jeszcze gdzie indziej

Dziwi mnie pośpiech bo ciąży tak młodej może nie być widać, czasami nawet przy takich wartościach (Np przy bliźniaczej)
jak pytam co dalej to odpowiadają ze trzeba obserwować.
Ale ta bthcg rzeczywiście wysoka wartość ma jak na ostatnia miesiączkę 16.11
 
Do góry