reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Ooo, widzę, że sporo z was narzeka na pobolewanie brzucha w ostatnim czasie. Mi od dwóch dni bardzo dokuczają bóle brzucha (żołądka i skurcze macicy) :(. Wczoraj skusiłam się pierwszy raz na nospe i czułam się tak błogo przez całą noc 😂 W końcu się wyspałam i zaczęłam dzień normalnym (no w miarę normalnym) śniadaniem, a nie wiszeniem nad toaletą ;). Nieprzespane noce intensyfikowaly mdłości. Też odliczam dni do drugiego trymestru, ale czas bardzo mi się dłuży :/ Dzisiaj jestem 8t2d
 
Czasy się zmieniły jak chodzi o przegrzewanie dziecka. Chociaż znam takie małżeństwo, które ma dwójkę dzieci. Synek urodził się rok temu w kwietniu. Jak miał jakoś miesiąc czy dwa robili chrzciny. Na zewnątrz skwar zaduch, że nam dorosłym lało się po plecach a w domu gdzie było przyjęcie zamknięte wszystkie okna bo dziecko zawieje. Efekt był taki, że wszyscy byliśmy chorzy po tej imprezie. Nawet mały, dla którego tak szczelnie okna zamykali. Nie zapomnę też jak było z moim synem. Urodziłam w połowie lipca. Wyszłam z nim na spacer, ubrany był w same body krótki rękaw i miałam jeszcze dla niego pieluszke cienką w razie jakby mu słońce świeciło po nóżkach. Temperatura 30°, upał jak nie wiem co. Spotkałam sąsiadkę. Zapomniałam dodać, że mieszkałam wtedy na wsi. Pogadała, popatrzyła i poszła. Na następny dzień dowiedziałam się, że jestem nienormalna bo miesięczne dziecko w samym body na spacer wzięłam i jak ja tak mogę dziecko wychładzać 🤦🏻‍♀️
Nie trzeba na wsi mieszkać. Wysłałam koleżance zdjęcie 3/4 mięs.latem (28 na plusie, mi się pot po tyłku leje) A ona ze odważna jestem bo mały ma gole nóżki i krótki rękawek. Miał spodenki do kolan i koszulkę , co moja mama już ma swoje lata, na wsi to my mieszkamy, i zawsze żebym tylko nie przegrzała...
 
Ja miałam przez jakieś 2 tygodnie mdłości na początku, a mdliło mnie dzień i noc [emoji1785] i przeszedł dzień kiedy wszystko się skończyło jak ręką odjął [emoji4]nawet piersi nie są nabrzmiałe jedynie sutki wrażliwe i tyle z objawów. A i bym mogła jeść i jeść, jakoś jestem głodna cały czas i właśnie boje się, że przytyje za bardzo i tak już jestem 2 kg do przodu [emoji28]
Dziewczyny z TP na początku sierpnia powoli będziemy kończyć pierwszy trymestr! Jak u was samopoczucie? Minęły nudności? Ja odpukać jestem tą przyszłą mamą, która nie poznała co to wymioty i mdłości w pierwszym trymestrze :) czytałam, ze w I trymestrze przyszła mama może przybrać na wadze ok 1-5kg. Jak jest u was? U mnie waga minimalnie niższa niż przed zajściem w ciąże. Cały pierwszy trymestr byłam aktywna fizycznie- jeżdżę głównie rowerem stacjonarnym. :) wieczorami jednak brzuszek już troszkę widać :) pozdrawiam!
 
Czesc ja to mam chyba spadek energi dzisiaj tak mi się nie chciało wstać z łóżka a jak wstałam zjadłam śniadanie ogarnęłam się i znowu siedzę brak energi na cokolwiek jeszcze u nas tak zimno dzisiaj. Co do wyprawki dla dziecka tez będę musiała wszystko kupić bo po synku juz dawno nic nie mam . Zanim urodziłam pierwsze to tez balam się małych dzieci brać na ręce bo balam się zrobie krzywdę ale jak urodziłam swoje to jakoś to tak samo przyszło. Co do wagi tez nie mam jej w domu wiec nie wiem zobaczę na wizycie nie mogę się jej doczekać jest w środę u mnie dzisiaj 10t4d.
A na obiad będę robić piersi w piekarniku i warzywka 😁.
 
Ja póki co tydzień 10+0, waga stoi w miejscu od początku ciąży, mam nadzieję, że na razie tak zostanie. Bardzo boję się, że dużo przytyję w ciąży i będzie mi trudno zrzucić :( ogólnie może nie mam dużej nadwagi, ale z 5 kilo spokojnie bym mogła schudnąć, więc tym bardziej martwię się o to, jak będzie po ciąży
 
Ja póki co tydzień 10+0, waga stoi w miejscu od początku ciąży, mam nadzieję, że na razie tak zostanie. Bardzo boję się, że dużo przytyję w ciąży i będzie mi trudno zrzucić :( ogólnie może nie mam dużej nadwagi, ale z 5 kilo spokojnie bym mogła schudnąć, więc tym bardziej martwię się o to, jak będzie po ciąży
Nie przejmuj się waga później po ciazy zgubisz 😉
 
reklama
Do góry