reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

U mnie dzisiaj 11+4, ani w pierwszej ani w drugiej ciazy nie miałam mdlosci, chociaz teraz z początkiem 11 tygodnia zaczęły się pojawiać jakieś dziwne żołądkowe odczucia. W pierwszej na tym etapie bylam juz chyba ze 4kg do przodu, w tej jestem jeden na minusie. Co do innych objawow to pobolewania brzucha, bol piersi mam wrażenie zamiast coraz mniejszy jest coraz większy a gdzieś do 7/8 tygodnia nie bolały mnie w ogóle.
A jakiej płci masz dzieci?
Ja na wszystkie wizyty chodzę z mężem i jest to dla Nas niesamowite doświadczenie 😍
 
reklama
Dzień Doberek ☺️ . Ja kolejną wizytę u gina mam w przyszłym tygodniu , będzie to moja druga wizyta wraz z wynikami krwi. Na pierwszej byłam w 8 tygodniu z om, według usg 7tc + 3. Na szczecie u mnie mąż może być przy badaniu , niestety nie wiek ile uderzeń miało serduszko , jedynie mogliśmy je tylko usłyszeć. Na badaniach krwi nie miałam sprawdzanej glukozy , może w Grecji inaczej podchodzą do tego lub będę miała później przy obciążeniu glukozą. Obecnie jestem według aplikacji w 10 tc , według om 9tc + 5 dni. Nadal mam mdłości , które trwają cały dzień i noc , często ociągają apogeum np na 12 godzin najczęściej w nocy i wtedy nie śpię. Ostatnio nie spałam 20 godzin. Czyli tak jak wstałam o 09:00 rano i jakoś funkcjonowała to o 23:00 tak silne mdłości , że płakałam już z ukończenia , trzymały do 05:00 rano. Nadal nie mogę jeść , jabłka wchodzą tylko i borkowki, ale jeśli mam w ciągu dnia lepszą chwile to zjem obiad i wyjde na spacer. Ogółem bolą mnie już plecy od tego siedzenia w łóżku , tak muszę siedzieć bo przy nudnosciach nawet nie mogę leżeć. Moja waga to o 1 kg mniej. Życzę Wam cudnego dnia 🙂
 
Dziewczyny z TP na początku sierpnia powoli będziemy kończyć pierwszy trymestr! Jak u was samopoczucie? Minęły nudności? Ja odpukać jestem tą przyszłą mamą, która nie poznała co to wymioty i mdłości w pierwszym trymestrze :) czytałam, ze w I trymestrze przyszła mama może przybrać na wadze ok 1-5kg. Jak jest u was? U mnie waga minimalnie niższa niż przed zajściem w ciąże. Cały pierwszy trymestr byłam aktywna fizycznie- jeżdżę głównie rowerem stacjonarnym. :) wieczorami jednak brzuszek już troszkę widać :) pozdrawiam!
Ja nie wymiotowałam w ogóle, nudności miałam niewielkie przez kilka dni. Głównie byłam po prostu zmęczona i senna. Za to apetyt ogromny, u mnie 3-4kg do przodu :o lekarz kazał mi się oszczędzać na początku... dopytywałam się czy mogę ćwiczyć, ponieważ przed ciążą byłam aktywna, biegałam, siłownia. Więc nagle prawie zero ruchu i siedzenie w domu... Dopiero na ostatniej wizycie pozwolił mi na aktywność fizyczną, ale jak zaczynam coś robić to szybko zadyszka się pojawia;) staram się chociaż na spacery wychodzić, chociaż pogoda nie zachęca.
 
Dziewczyny z TP na początku sierpnia powoli będziemy kończyć pierwszy trymestr! Jak u was samopoczucie? Minęły nudności? Ja odpukać jestem tą przyszłą mamą, która nie poznała co to wymioty i mdłości w pierwszym trymestrze :) czytałam, ze w I trymestrze przyszła mama może przybrać na wadze ok 1-5kg. Jak jest u was? U mnie waga minimalnie niższa niż przed zajściem w ciąże. Cały pierwszy trymestr byłam aktywna fizycznie- jeżdżę głównie rowerem stacjonarnym. :) wieczorami jednak brzuszek już troszkę widać :) pozdrawiam!
Nic nie mija. Może cię NIE POCIESZE ale w poprzedniej mdłości i wymioty zaczęły się w 12 i 2 tyg trwały...:/
 
Cześć dziewczyny 😚
Mam pytanie do dziewczyn które decydują się na nifty, czekacie do USG genetycznego czy robicie wcześniej nifty?
Niepokoi mnie ostatnio ból brzuszka. Jak się położę spać jest ok, budzę się w nocy i czuję kłucie, przewracam się na drugi bok i po 5 minutach jest spokój, później rano znowu kłuje a po wstaniu przechodzi (psychika siada czy wszystko oki, chociaż zgadzam się ze stwierdzeniem "co ma być to będzie") a najbliższą wizytę mam 26.01 więc jeszcze chwila..

Miłego dnia 🥰
Ja mam zamiar zrobić jednocześnie. Chyba, że w usg wyjdzie coś niepokojącego to będę rozmawiać z lekarzem na temat amniopunkcji zamiast sanco.
 
Dziewczyny z TP na początku sierpnia powoli będziemy kończyć pierwszy trymestr! Jak u was samopoczucie? Minęły nudności? Ja odpukać jestem tą przyszłą mamą, która nie poznała co to wymioty i mdłości w pierwszym trymestrze :) czytałam, ze w I trymestrze przyszła mama może przybrać na wadze ok 1-5kg. Jak jest u was? U mnie waga minimalnie niższa niż przed zajściem w ciąże. Cały pierwszy trymestr byłam aktywna fizycznie- jeżdżę głównie rowerem stacjonarnym. :) wieczorami jednak brzuszek już troszkę widać :) pozdrawiam!

Hej! ja wymiotów nie mialam, bo ja po prostu nigdy nie wymiotuję, ale mdłości tak, choć wydaje mi się, że w tym tygodniu były mniej intensywne niż jeszcze tydzień temu, więc mam nadzieję zbliżamy się do końca. Co do wagi to u mnie dzisiaj plus 3 kg, ale to chyba wczoraj dużo zjadłam. Ogólnie przez ostatnie dni waga wahała mi się +1 do +2 kg, więc w miarę w normie, ale ja miałam zabronione ćwiczenia w 1 trymestrze, więc 0 aktywności oprócz spacerów.
 
reklama
Do góry