reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Cześć dziewczyny, i ja przynoszę radosne wieści. Wczoraj był zbyt duży szok i ekscytacja.
Moj mały człowiek ma 3,05 cm szczęścia, cudne nóżki, rączki i usteczka [emoji3590] na usg nawet machał a serducho bije jak szalone [emoji2] wczoraj miałam 9+5.

Kolejna wizyta 04.02.2021.
Jestem już na l4 i tak zostanie.
Plamienia ustały więc mam zalecenie brać 1 tabletkę Duphastonu już tylko.

A teraz w weekend chcemy powiedzieć rodzicom. A znajomym po 1 prenatalnych. Mam się umówić na nie za 1,5 tygodnia więc pewnie koło 12 tygodnia będę je mieć [emoji846]
Serce rośnie czytając takie wieści :) a jak się czujesz generalnie? U mnie też wczoraj było 9+5
 
reklama
Cześć dziewczyny, i ja przynoszę radosne wieści. Wczoraj był zbyt duży szok i ekscytacja.
Moj mały człowiek ma 3,05 cm szczęścia, cudne nóżki, rączki i usteczka [emoji3590] na usg nawet machał a serducho bije jak szalone [emoji2] wczoraj miałam 9+5.

Kolejna wizyta 04.02.2021.
Jestem już na l4 i tak zostanie.
Plamienia ustały więc mam zalecenie brać 1 tabletkę Duphastonu już tylko.

A teraz w weekend chcemy powiedzieć rodzicom. A znajomym po 1 prenatalnych. Mam się umówić na nie za 1,5 tygodnia więc pewnie koło 12 tygodnia będę je mieć [emoji846]
Rewelacyjne wiadomości ❤ innych tutaj nie potrzebujemy🤪
Najgorsze jest to czekanie do kolejnej wizyty i co raz większy stres im bliżej.
 
Hej dziewczyny , dziś przechodzę załamanie przez moje dolegliwości. Jak już wcześniej pisałam, moje objawy męczą mnie cała noc i pół dnia , teraz od dwóch dni mdłości się nasiliły i mam je przez cały dzień i noc. Najgorzej jest w dzień między 13-18 oraz w nocy i jak widać u mnie już 03:42 ( czasu greckiego ) i nadal się męczę. Nie pomaga już zupełnie nic. Jestem wykończona bo od dwóch tygodni przespałam tylko 4 noce całe , reszta to walka. Dziś już nie wytrzymałam i popłakałam się w łazience , ponadto wyskoczyło mi zimno/ opryszczka na brodzie. Dziś mam wizytę u ginekologa wiec zapytam co mogę z nią zrobić , na razie leczę ją domowymi sposobami. Chce zapytać ginekologa o jakieś tabletki na załagodzenie objawów. Już jestem psychicznie wykończona. 😭 Moje objawy to silne mdłości cały dzień i noc , nie mogę wtedy leżeć , najlepiej siedzieć prosto w łóżku. Kwaśny smak w ustach , ból żołądka , jestem mega słaba ostatnio musiałam odpocząć w połowie schodów, jestem bardzo blada. Nie wiem jak wy dajecie radę , alee ja przez to , że prawie nie jem , prawie nie śpię i mam ciagle mdłości jestem już wykończona. Przepraszam, że tak Wam się żalę , wiem że możecie przechodzić to samo. Modlę się by mieć jeden dzień spokoju , by się zregenerować. Obawiam się , czy nie dostane anemii. Pozdrawiam Was cieplutko .
w pierwszej ciąży miałam takie mdłości, ze nie byłam w stanie jeść. W sumie w drugiej tez schudłam kilka kg w pierwszym trymestrze. Kiedy mdłości i wymioty męczyły mnie już bardzo mocno dostałam na izbie przyjęć lek, który nazywa się bodajże torecan. Nie wiem czy u Ciebie jest coś takiego. Nie można go brać często, ale sporadycznie jak najbardziej. Po nim przychodzi ogromna ulga i w końcu możesz normalnie funkcjonować.
 
Hej dziewczyny , dziś przechodzę załamanie przez moje dolegliwości. Jak już wcześniej pisałam, moje objawy męczą mnie cała noc i pół dnia , teraz od dwóch dni mdłości się nasiliły i mam je przez cały dzień i noc. Najgorzej jest w dzień między 13-18 oraz w nocy i jak widać u mnie już 03:42 ( czasu greckiego ) i nadal się męczę. Nie pomaga już zupełnie nic. Jestem wykończona bo od dwóch tygodni przespałam tylko 4 noce całe , reszta to walka. Dziś już nie wytrzymałam i popłakałam się w łazience , ponadto wyskoczyło mi zimno/ opryszczka na brodzie. Dziś mam wizytę u ginekologa wiec zapytam co mogę z nią zrobić , na razie leczę ją domowymi sposobami. Chce zapytać ginekologa o jakieś tabletki na załagodzenie objawów. Już jestem psychicznie wykończona. [emoji24] Moje objawy to silne mdłości cały dzień i noc , nie mogę wtedy leżeć , najlepiej siedzieć prosto w łóżku. Kwaśny smak w ustach , ból żołądka , jestem mega słaba ostatnio musiałam odpocząć w połowie schodów, jestem bardzo blada. Nie wiem jak wy dajecie radę , alee ja przez to , że prawie nie jem , prawie nie śpię i mam ciagle mdłości jestem już wykończona. Przepraszam, że tak Wam się żalę , wiem że możecie przechodzić to samo. Modlę się by mieć jeden dzień spokoju , by się zregenerować. Obawiam się , czy nie dostane anemii. Pozdrawiam Was cieplutko .
Tak bardzo mi Cię szkoda. Przez te wszystkie dolegliwości nie możesz się cieszyć ciąża. Pociesza fakt tak jak dziewczyny piszą najgorszy jest 1 trymestr potem będziesz się już lepiej czuła. Musisz jeść dość często małymi porcjami wiem że jest ciężko ale choć trochę wmusić w siebie żeby nie odbiło się to na Twoich wynikach badań. Myślę, że lekarz zapisze Ci jakieś środki farmakologiczne na lepsze samopoczucie. Wiem że są kapsułki ze sproszkowanym imbirem może taka większa dawka imbiru pomoże. Kiedyś będąc na Rodos dostałam mega choroby lokomocyjnej i takie kapsułki dostaliśmy w aptece bez recepty tylko czy mogą je brać kobiety w ciąży tego nie wiem. Trzymaj się i daj znać po wizycie.
 
Cześć dziewczyny, i ja przynoszę radosne wieści. Wczoraj był zbyt duży szok i ekscytacja.
Moj mały człowiek ma 3,05 cm szczęścia, cudne nóżki, rączki i usteczka [emoji3590] na usg nawet machał a serducho bije jak szalone [emoji2] wczoraj miałam 9+5.

Kolejna wizyta 04.02.2021.
Jestem już na l4 i tak zostanie.
Plamienia ustały więc mam zalecenie brać 1 tabletkę Duphastonu już tylko.

A teraz w weekend chcemy powiedzieć rodzicom. A znajomym po 1 prenatalnych. Mam się umówić na nie za 1,5 tygodnia więc pewnie koło 12 tygodnia będę je mieć [emoji846]
Super, gratulacje! To niesamowite w jakim tempie rosną maluszki na początku ciąży to prawdziwy cud.
 
Rozumiem przez co przechodzisz. U mnie jest podobnie tylko noce nie są aż takie złe. Budzę się dopiero nad ranem ale przed snem jest masakra! W przyszłym tygodniu mam wizytę i również będę prosiła lekarza o ,,coś”. Jesteś na L4?
Hej ja nie pracuje , dziś mam wizytę i zapytam czy coś mi przepisze , aby brać w czasie apogeum. Szukałam w necie jakiś informacji o tabletkach dla kobkwtvw ciąży i coś tam Grecja ma. Mam nadzieje , że lekarz coś mi przepisze bo jestem już wykończona psychicznie. Nie chciałam się użalać bo wiem, że każda z nas ma dolegliwości. Jest mi zwyczajnie ciężko bo ja mam je cały czas , a jak przychodzi apogeum to trzyma kilka godzin i nic nie pomaga. Wczoraj męczyły mnie od 21:00 takie najgorsze do 04:00 nad ranem , aż w końcu padłam. Teraz wstałam i zaś to samo , zaczyna się niewinnie , a później rozwija w gorsze 😭
 
Oj bardzo Ci współczuję 😒 ja na pewno sprobowałabym porozmawiać z lekarzem. Przecież w takim stanie nie da się normalnie funkcjonować.
Trzymam kciuki, zeby wszystko się chociaż w miarę uspokoiło 😘
Dziękuje , dokładnie nie funkcjonuje tylko siedzę w łóżku i jem to, co ma niby pomoc na mdłości i liczę na cud , że się załagodzi. W sumie jak mam apogeum to żadna pozycja nie jest dobra, ale najlepiej jak siedzę prosto i się nie ruszam. Mam nadzieje , że lekarz mi coś da bo ja już nie daje rady
 
Porozmawiaj z lekarzem... Co prawda w Polsce, ale mam znajoma, która również pierwsze 3 miesiące miała wycięte z życia. Lekarz przepisał jej jakieś krople bezpieczne w ciąży, które naprawdę pomogły. Na pocieszenie po pierwszym trymestrze wszystkie dolegliwości przeszły jej jak ręka odjął i do samego 9msc cieszyła się świetną kondycją i samopoczuciem 😘
Liczę na to , że u mnie też będzie książko i mi odpuści. Liczę też na to , że lekarz mi pomoże bo ja nie funkcjonuje w ogóle , nawet na dwór nie wychodzę , ba nawet sama sobie herbaty nie mogę zrobić.
 
Witajcie Dziewczyny! To moja 3 ciąża, 2 pierwsze poronienie w 5 tygodniu, obecnie 6w3d. Mdłości codziennie ale dzisiaj rano prawie były wymioty gdyby nie to ze jestem na antybiotyku to by śniadanie znalazło drogę powrotna. Pozdrawiam z pracy! :) (łazienka co 45 minut zaczyna być męcząca 😂) przesyłam groszka z wczoraj z bijącym serduchem!
 

Załączniki

  • 43AA8CA3-0264-498B-A04D-F80B897AB03F.png
    43AA8CA3-0264-498B-A04D-F80B897AB03F.png
    710 KB · Wyświetleń: 91
reklama
Do góry