reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

reklama
Dlaczego szałwi nie można pic w ciąży? Ja od wczoraj pije [emoji51]

Ogolnie mało ziół jest zalecanych w ciąży ze wzgledu na brak badań, a wszystkie zawieraja substancje czynne, ktore wpływaja na organizm a w przypadku kobiet w ciąży totalną niewiadomą jest wpływ na dziecko, dlatego nas uczono, żeby uważać
Szałwia ma właściwości hamujące potliwość oraz laktacje więc tutaj bym obawiała się wpływu na gospodarkę hormonalna
Ale pamietaj, że od kilku filiżanek nic sie nie stanie duże ilości i długotrwale jak we wszystkim nie wskazane. Nie można dać sie zwariować bo nie unikniesz wszystkiego, ale jesli nie musisz jej pić ze względów zdrowotnych to mimo wszystko bym się wstrzymała :)
 
Zgodnie z Om 8 tydzień

U mnie teraz końcówka 6tc, w piątek dopiero pierwsze USG. Mam nadzieje, ze będzie dobrze.
Pusty pęcherzyk, może zle się wyrażę, wybacz, ale po prostu przytrafia się losowo. Każdej z nas może to się zdarzyć. Najważniejsza wiadomość jest taka, ze to nie jest totalnie zły objaw czy przeszkoda. Masz już dzidzie, czyli jest dobrze. I nie patrz na wiek! Trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować :)
Trzymam kciuki :)
 
Ogolnie mało ziół jest zalecanych w ciąży ze wzgledu na brak badań, a wszystkie zawieraja substancje czynne, ktore wpływaja na organizm a w przypadku kobiet w ciąży totalną niewiadomą jest wpływ na dziecko, dlatego nas uczono, żeby uważać
Szałwia ma właściwości hamujące potliwość oraz laktacje więc tutaj bym obawiała się wpływu na gospodarkę hormonalna
Ale pamietaj, że od kilku filiżanek nic sie nie stanie duże ilości i długotrwale jak we wszystkim nie wskazane. Nie można dać sie zwariować bo nie unikniesz wszystkiego, ale jesli nie musisz jej pić ze względów zdrowotnych to mimo wszystko bym się wstrzymała :)

Dokładnie. Należy również pamiętać, ze preparaty naturalne ziołowe zaczynaja w aktywny sposób działać na nasz organizm mniej więcej po 60 dniu regularnego stosowania.
Czyli najpierw trzeba się dobrze nimi nafutrowac a dopiero później oczekiwać efektów. Natomiast ciąża rządzi się swoimi prawami, wiemy jak coś działa na nasz organizm, ale na dziecka już niekoniecznie. Ono jeszcze nie może dać nam znać.
Dlatego umiar wskazany, i zakaz przeprowadzania eksperymentów :)
 
Wiem że każdy ma inne odczucia ale mi bardzo pomaga myśl że ja już mam córeczkę, zdrowa piękna choć lobuziak z niej niezły. Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci no ale i tak doceniam to co mam i cieszę się.
Nawet jeśli tfu tfu coś się wydarzy to wiem że w domku czeka na mnie moje słoneczko [emoji173][emoji173][emoji173]
Powiem szczerze że mam tak samo. Bardzo mi przykro jak czytam o tych wszystkich historiach tutaj ze smutnym zakończeniem.. ale sama jestem spokojna. Mam już Synka i jestem Bogu za Niego wdzięczna. Na drugie dzieciątko też bardzo czekam, ale wiem że w pierwszym trymestrze i ogólnie bywa różnie. Chyba właśnie potrzeba takiego trzeźwego myślenia żeby nie zwariować i wierzyć że będzie dobrze. Musi być
 
Wiem że każdy ma inne odczucia ale mi bardzo pomaga myśl że ja już mam córeczkę, zdrowa piękna choć lobuziak z niej niezły. Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci no ale i tak doceniam to co mam i cieszę się.
Nawet jeśli tfu tfu coś się wydarzy to wiem że w domku czeka na mnie moje słoneczko [emoji173][emoji173][emoji173]

Dobrze napisane :)
Ja co prawda, mam te 35lat, lubie dzieci, chciałabym mieć dzieci oczywiście i świetnie, ze nam się udało zajść w ciąże :) mam nadzieje, ze dotrwamy do końca.
Ale lubie swoje życie tez takie jakie jest teraz i jeśli okazało by się, ze nie jest dane nam mieć dzieci, co prawda trochę by nas to zapewne zasmuciło, ale mamy ze Starym siebie [emoji173]️ odkąd się poznaliśmy uważamy siebie nawzajem za najważniejsze osoby w naszym życiu. On wziął mnie z psim dzieckiem :) i tak sobie żyjemy do tej pory :)
 
Hej dziewczyny! Jest trochę nadrabiania 😉 dzisiaj z ciekawości użyłam detektora tętna płodu i słuchałam sobie serduszka mojego maleństwa ❤️ to dopiero początek 11 tygodnia, a było wyraźnie słychać.
Nie, tam też ciszej niż wczoraj. Może taki dzień, ciśnienie niskie, trochę smutnych wiadomości. No nie wiem.

By the way, proszę o info na priv jeśli któraś z Was jeszcze nie wysłała, a jeśli chce być na zamkniętym, niebawem pójdzie kolejna lista 💪

Kochana poproszę o dodanie 😊
 
reklama
My dzisiaj caly dzien w rozjazdach;) wiec tez nie mialam czasu do Was zajrzec.

Aga przykro mi. A ile mial pęcherzyk na usg? Ja tez mialam 2cm pusty pecherzyk a okazało sie ze to kiepskie usg. Sprawdz jeszcze u innego lekarza
 
Do góry