reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Uczestniczycie w szkole rodzenia? Bo ja mam zajęcia na skypie i oglądam jeszcze ta szkołę rodzenia p Mróz na youtobie i w sumie trochę głupieję bo mają inne zdanie na niektóre rzeczy, niby normalna sprawa, ale jako że to moje pierwsze dziecię to nie wiem czego się trzymać.. chociaż tak jest chyba ze wszystkim ile ludzi tyle opinii..
 
reklama
Co do napięcia skory i twardnienia brzucha - mi tez to dokucza. I niepotrzebna wiele ruchu, aby tak było .. na pewno nie można nadmiernie dotykać brzucha, bo to powoduje jeszcze gorsze napięcia. Tez się ty martwię, ale tak już chyba czasem bywa h niektórych.. ja do tego jestem szczupła wiec może to tez ma jakieś znaczenie? Jak myślicie?
Dołożę do tematu jeszcze wątek pępka - mój wydaje się jakiś tak momentami siny dookoła. Macie tak tez ? 😖
 
Dziewczyny na ten twardniejący brzuch to magnez polecam.
co do pępka to pierwsze słyszę, ze siny wokół. Może po prostu robi się płaski? A ze jest ciemniejszy w środku to, może dlatego masz takie wrażenie?
 
Zaraz będę w 26 tc. U mnie twardnienie i napięcie brzucha to od ok. 3-4 tygodni chleb powszedni. I to nie takie krótkotrwałe i rzadkie, ale w zasadzie bezustanne (chyba że się naprawdę dobrze położę). Byłam z tym już na IP, dostałam progesteron i scopolan, magnez też biore (wydaje mi się, że coś poprawiają, ale niewiele), potem byłam na kontroli u mojej ginekolog i póki co jest wszystko dobrze z małym. Mimo wszystko leże jak najwięcej i pozwalam mężowi zająć się domem ;) Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką z pracy, która mówiła, że miała w ciąży podobny problem, a dzieci urodziły się zdrowe i o czasie :)
Co do rozbieżności opinii u położnych - też się z tym zetknęłam. Mimo wszystko staram się jak najwięcej czytać i oglądać i wyrabiać swoje na tej podstawie własne stanowisko. A część rzeczy na pewno zweryfikuje życie = poród ;)
 
Pamiętam, że pisalysmy kiedyś o laktatorach i niektóre z was mówili że kupią. Macie już? Albo wiecie jakie są dobre ?
 
Pamiętam, że pisalysmy kiedyś o laktatorach i niektóre z was mówili że kupią. Macie już? Albo wiecie jakie są dobre ?
Ja nie planuje kupować, chyba że po porodzie stwierdze że się przyda. ale słyszałam dobre opinie o tych elektronicznych avent. Zależy ile chcesz wydać na taki laktator, bo ceny są różne 😉
 
Dziewczyny na ten twardniejący brzuch to magnez polecam.
co do pępka to pierwsze słyszę, ze siny wokół. Może po prostu robi się płaski? A ze jest ciemniejszy w środku to, może dlatego masz takie wrażenie?

Może tak być, ze to takie wrażenie :) bo mój mąż tego nie dostrzega 🤣
Ja praktycznie od początku ciąży brałam progesteron, a teraz magnez. Mimo tego brzuch się napina, ale tez rośnie wiec chyba to normalne. Najważniejsze, ze nic nie boli.
Miłego dnia dziewczyny!
 
Ja nie planuje kupować, chyba że po porodzie stwierdze że się przyda. ale słyszałam dobre opinie o tych elektronicznych avent. Zależy ile chcesz wydać na taki laktator, bo ceny są różne 😉
Ja w pierwszej ciąży też stwierdziłam że najwyżej po porodzie kupię i jak po tyg pobytu w szpitalu wróciłam do domu to zaczęły się problemy, mały nie chciał być przy piersi A mleka było mnóstwo i na szybko wieczorem szukaliśmy żeby kupić. Miałam ręczny avent. Wiec teraz dla mnie to jest na górze listy rzeczy potrzebnych. 😃Jestem właśnie ciekawe A jak te elektryczne.
 
U mnie moja Siostra używała marki Lovi. Sprawdzał się. Teraz ja dostałam go „w spadku” ;) zobaczymy jak będzie.
 
reklama
Do góry