reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Ale przy L4 raczej powinna bardziej patrzeć na charakter Twojej pracy a nie na Twój obecny stan zdrowia... Ja bym chyba zmieniła lekarza. Mój się wręcz dopytywał czy chce L4 ze względu na charakter mojej pracy.
Chyba zmienie lekarza prowadzącego.. Tylko czy on mi da od razu i czy będzie chciał prowadzić moja ciążę..
 
reklama
Piękny kolor :)


Ja też nigdy nie dostałam po żebrach :)

Dziewczyny ile długości miały wasze maluszki w 11tc? U nas wczoraj w 10+6 wyszło 2,42cm ale sprzęt moim zdaniem bardzo średni bo Lesko było widać zarys dziecka, w sumie tylko taka fasolkę a u mojej lekarki do której chodzę prywatnie już ponad 2 tygodnie temu było widać delikatnie zarys rączek, glowki i dziecko miało 1,24cm
Kochana u mnie w 10 tc 2,97 cm 🤗
 
Bylam wczoraj u internistki, dala mi sol morską i kazała duzo pic. Mowie jej, ze co wypije to wszystko zwracam, wiec dala mi na krew morfologie i na potas z czymś zeby sprawdzic czy sie nie odwodniłam. Jak bedzie kiepsko to szpital. Wczoraj bełt w przychodni, w samochodzie i po powrocie do domu na korytarzu. Chyba jestem w tych 2% kobiet, ktore maja niepowściągliwe wymioty :/ dzisiaj z rana na razie spokoj [emoji1303]
 
Piękny kolor :)


Ja też nigdy nie dostałam po żebrach :)

Dziewczyny ile długości miały wasze maluszki w 11tc? U nas wczoraj w 10+6 wyszło 2,42cm ale sprzęt moim zdaniem bardzo średni bo Lesko było widać zarys dziecka, w sumie tylko taka fasolkę a u mojej lekarki do której chodzę prywatnie już ponad 2 tygodnie temu było widać delikatnie zarys rączek, glowki i dziecko miało 1,24cm

Ja niestety nie wiem, bo miałam badanie w 8 tc a później w 13 tc.
 
Bylam wczoraj u internistki, dala mi sol morską i kazała duzo pic. Mowie jej, ze co wypije to wszystko zwracam, wiec dala mi na krew morfologie i na potas z czymś zeby sprawdzic czy sie nie odwodniłam. Jak bedzie kiepsko to szpital. Wczoraj bełt w przychodni, w samochodzie i po powrocie do domu na korytarzu. Chyba jestem w tych 2% kobiet, ktore maja niepowściągliwe wymioty :/ dzisiaj z rana na razie spokoj [emoji1303]
Współczuję 😔 mnie męczyły tylko mdłości i wiem jakie to było męczące... nie wyobrażam sobie jak Ty musisz się czuć 😔 no ale trzeba to jakoś przemęczyć dla tego okruszka 😊
 
Chyba zmienie lekarza prowadzącego.. Tylko czy on mi da od razu i czy będzie chciał prowadzić moja ciążę..

Rozumiem że pracodawca nie ma możliwości przeniesienia Ciebie na inne stanowisko a nie chce Ciebie zwolnić ze świadczeń pracy? Mimo że masz do tego prawo
Jeżeli nie chce tego zrobić pracodawca to ja bym porozmawiała z lekarzem powiedziała jak sprawa wyglada, myśle że nie powinien robić problemów.
 
Dawno się nie udzielałam ale czytam regularnie. Dziewczyny pomocy! Wczoraj byłam u lekarza (NFZ, 14 tc), po koniec wizyty mówię że będę prosić o zwolnienie na kolejnej wizycie (to będzie 17 tc), a ona że mi nie da, dopiero po 20 tc. Nie widzi wskazan (Nie plamie, a z zaslabnieciami mam isc do neurologa) i ze jej nie przekonam. Co mam zrobić, zmienić lekarza prowadzącego, iść prywatnie po zwolnienie. Chciałam pracować do końca lutego. Jak to opowiadam rodzinie i znajomym to nie wierzą, kazda dostawala bez problemów, wrecz lekarz pytal czy wypisywac zwolnienie.
Ja też zmienialabym lekarza, bo z tym to raczej nic nie uzyskasz. Ja powiedziałam, że ze względu na charakter pracy nie mogę pracować a usłyszałam, że zwolnienie dostanę ale ze względu na stan zdrowia a nie pracę
 
Piękny kolor :)


Ja też nigdy nie dostałam po żebrach :)

Dziewczyny ile długości miały wasze maluszki w 11tc? U nas wczoraj w 10+6 wyszło 2,42cm ale sprzęt moim zdaniem bardzo średni bo Lesko było widać zarys dziecka, w sumie tylko taka fasolkę a u mojej lekarki do której chodzę prywatnie już ponad 2 tygodnie temu było widać delikatnie zarys rączek, glowki i dziecko miało 1,24cm
U mnie w 10 tc maleństwo miało 3.5 cm i tez było widać już zarys dziecka ale to pewnie zależy od jakości sprzętu
 
Hej, bardzo rzadko się udzielam ale czytam wszystko! [emoji4]
U moich maluchów w 10w2d było po ok 3,5cm.
Piękny kolor :)


Ja też nigdy nie dostałam po żebrach :)

Dziewczyny ile długości miały wasze maluszki w 11tc? U nas wczoraj w 10+6 wyszło 2,42cm ale sprzęt moim zdaniem bardzo średni bo Lesko było widać zarys dziecka, w sumie tylko taka fasolkę a u mojej lekarki do której chodzę prywatnie już ponad 2 tygodnie temu było widać delikatnie zarys rączek, glowki i dziecko miało 1,24cm
Tak w ogóle, jeśli mnie jeszcze ktoś stąd pamięta, to na prenatalnych wyszło, że jednak to ciąża 1k2o [emoji3060]. Dzieci mają już po 7,5cm [emoji3059]Jestem przez dużo spokojniejsza, choć panie doktory nastraszyły mnie, że może będę musiała do Warszawy bądź Gdańska jechać na jakieś badania lub konsultacje. Jutro mam do odbioru wyniki z PAPPA wraz z konsultacja genetyczną. Teraz pytanie, taka konsultacja genetyczna jest zawsze? Zdziwiłam się, że mi kazali przyjść.
 
reklama
Do góry