reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Padnięta jestem dziś po zakupach, ale lodówka pełna. [emoji3] I kupiłam sobie ładny kubek na herbatkę [emoji4]

Ja też chodzę na NFZ. Na połówkowe pójdę z mężem prywatnie żeby płeć potwierdzić i żeby w ogóle mąż miał okazję zobaczyć maluszka bo urlopu nie za bardzo może wziąć
Nie mogę doczekać się pierwszych wyczuwalnych kopniaków [emoji3059]
Ja też czekam na kopniaki bo wtedy człowiek jakiś taki spokojniejszy jest
 
reklama
A.szczypiorek- kciuki zaciśnięte [emoji110][emoji110]

Apsik09- współczuję i przeziębienia i wymiotów. Ja wymiotowałam tylko dwa razy ale mdłości dały mi nieźle popalić. Najgorsze że na przeziębienie to za bardzo nie można wziąć. Mi trochę inhalacje z soli fizjologicznej pomagały, a na ból gardła *spam* gardło.

Machiatta- córka nie kopała po żebrach. Jedynie czasem tak ucisnęła na pęcherz że nie wiedziałam czy do łazienki zdążę [emoji1787]
 
Ja jutro 13t. Dzisiaj chyba nie opuszcze łazienki, caly czas wymiotuje i becze bo nie mam juz siły. W weekend tez bylo grubo, a dzisiaj apogeum razem z przeziębieniem, ktore mnie dopadło. Nie mam juz sił. Ide do lekarza na 19, bo słaniam sie na nogach. Na wadze -5kg :(

Kup sobie plasterki aromactiv dla dzieci troszkę ułatwia oddychanie i sztyft do nosa miętowy . Z tego co wiem z leków nic , ale zycze Ci powrotu do zdrowia !!! Tez dopiero wychodzę z choroby i wiem jak to jest
 
Dziewczyny jestem po pobieraniu krwi na nifty pro. Trzymajcie kciuki zeby wyniki przyszly ok[emoji813]️ zastanawia mnie teraz tylko jedno. Slyszalam ze powinny zostac pobrane dwie probki a widzialam tylko jedna[emoji15] zamiast sie odrazu zapytac to teraz bede sie dreczyc

Hej ja miałam pobierana nifty twins i tez mi pobrali jedna próbkę [emoji6] a wyniki już mam wiec się nie martw tak ma być [emoji4]
 
Ja jutro 13t. Dzisiaj chyba nie opuszcze łazienki, caly czas wymiotuje i becze bo nie mam juz siły. W weekend tez bylo grubo, a dzisiaj apogeum razem z przeziębieniem, ktore mnie dopadło. Nie mam juz sił. Ide do lekarza na 19, bo słaniam sie na nogach. Na wadze -5kg :(

Współczuje! Ja co prawda nie wymiotowałam ale miałam bardzo silne mdłości przez pare tygodni. Na szczęście po 9tc już tylko sporadycznie.
Wciąż czuje się dziwnie na żołądku po jedzeniu ale to jest pikus.
 
Mega miło wspominam kopniaki, po żebrach nigdy nie dostałam [emoji4]
IMG_2020.JPG


Takie kopniaczki i wypinanie się [emoji85][emoji16]
 
Hejka wieczorkiem.
Ja też chodzę na NFZ i wizyty raczej co 3 tyg teraz mi dał po 4 bo potrzebuje z dniem 13 lutego hehe żeby mi wystawil zaświadczenie o ciąży i L4 bo z dniem 12 lutego kończy mi się macierzyński hehe taki psikus.
Póki co miałam 2 usg bardziej mnie martwi fakt że chyba zapomniał o prenatalnych i boję się że albo nie dam rady się zapisać albo będzie już pozamiatane.
Według miesiączki dziś mam już 12+1 a wedle usg 10+5.
Dziewczyny bóle podbrzusza to norma na tym etapie a jeśli bardzo mocno wam się napina brzusio to magnez najlepiej magne b6 forte i troszkę wyciągnąć kopytka na kanapie.
Jeśli chodzi o nisko położona macicę to kolezanko odpoczywaj w miarę możliwosci troszkę więcej.
Kładę się spać bo córcia zmierzła była a i dziś tu psycholog tu rehabilitacja a do tego mało spała więc padam na twarz.
Miłej nocki dziewczyny
 
Dawno się nie udzielałam ale czytam regularnie. Dziewczyny pomocy! Wczoraj byłam u lekarza (NFZ, 14 tc), po koniec wizyty mówię że będę prosić o zwolnienie na kolejnej wizycie (to będzie 17 tc), a ona że mi nie da, dopiero po 20 tc. Nie widzi wskazan (Nie plamie, a z zaslabnieciami mam isc do neurologa) i ze jej nie przekonam. Co mam zrobić, zmienić lekarza prowadzącego, iść prywatnie po zwolnienie. Chciałam pracować do końca lutego. Jak to opowiadam rodzinie i znajomym to nie wierzą, kazda dostawala bez problemów, wrecz lekarz pytal czy wypisywac zwolnienie.
 
Zobacz załącznik 1076601ja miałam takie ♥ ale bardzo szybko schodzi kolor niestety 😔
Piękny kolor :)

Mega miło wspominam kopniaki, po żebrach nigdy nie dostałam [emoji4]
Zobacz załącznik 1076730

Takie kopniaczki i wypinanie się [emoji85][emoji16]
Ja też nigdy nie dostałam po żebrach :)

Dziewczyny ile długości miały wasze maluszki w 11tc? U nas wczoraj w 10+6 wyszło 2,42cm ale sprzęt moim zdaniem bardzo średni bo Lesko było widać zarys dziecka, w sumie tylko taka fasolkę a u mojej lekarki do której chodzę prywatnie już ponad 2 tygodnie temu było widać delikatnie zarys rączek, glowki i dziecko miało 1,24cm
 
reklama
Dawno się nie udzielałam ale czytam regularnie. Dziewczyny pomocy! Wczoraj byłam u lekarza (NFZ, 14 tc), po koniec wizyty mówię że będę prosić o zwolnienie na kolejnej wizycie (to będzie 17 tc), a ona że mi nie da, dopiero po 20 tc. Nie widzi wskazan (Nie plamie, a z zaslabnieciami mam isc do neurologa) i ze jej nie przekonam. Co mam zrobić, zmienić lekarza prowadzącego, iść prywatnie po zwolnienie. Chciałam pracować do końca lutego. Jak to opowiadam rodzinie i znajomym to nie wierzą, kazda dostawala bez problemów, wrecz lekarz pytal czy wypisywac zwolnienie.
Ale przy L4 raczej powinna bardziej patrzeć na charakter Twojej pracy a nie na Twój obecny stan zdrowia... Ja bym chyba zmieniła lekarza. Mój się wręcz dopytywał czy chce L4 ze względu na charakter mojej pracy.
 
Do góry