reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Ja nie daje i nawet położna nic nie mówiła takiego w szpitalu. Tylko witaminę tą K podaje jej raz dziennie wyciskam do buziorka o tej samej porze dnia. Tak to nie mam z nią problemów. Może spróbuj smoczka jej dać?? Ale wiesz, co godzinę co dwie to norma w ksrmieniu, tak trzeba robić i położna kazała co 2 h karmić w ciągu dnia, bo jest lato ciepło i dziecko musi być nawodnione itd ;) a w nocy tak co 3-4 h karmić i pieluchę sprawdzić oczywiście. Także no niestety. A leci Ci dużo pokarmu?? Ściągałas już laktatorem mleko? Ja tak robię i ściągam tak 100 ml i mam to na 2-3 karmienia i wtedy tatuś jà karmi, moje piersi odpoczywają i akurat lakatator przynosi mega ulgę jak ściąga mi nadmiar mleka i odciąża. Tak trzeba nawet bo mogą się zastoje zapalenia zrobić. A powiem, ze ten laktator tak fajnie ciągnie mleko ze podoba mi się to uczucie hahah .

Mówię spróbuj smoka, ale wydaje mi się ze Twoja jak już jest starsza to normalne ze potrzebuje 100 ml mleka. Moja wypiła dziś z butli naraz jej rekord bo 50 ml bo łatwo się pije itd. I pospi pewnie łącznie 3 h :) a z cyca się meczy ssaniem i jak chce co 1-1,5 h jesc to possie nieraz 5-10 min max i już śpi xd
Wit D chyba? ;)
 
reklama
Mój brat będzie miał dziecko w grudniu. I zastanawiam się czy wydawać rzeczy typu , przewijak. Bo nie mam gdzie tego chować. A im się przyda. Ale w sumie trochę kasy też nam na wyprawkę poszło. Powiedziałabym , że sporo za dużo. Bo jak teraz pomyślę to 50 % nie potrzebne. I dlatego nie wiem czy zostawiać czy jak. Oni niby chcieli by odkupić ale mi głupio brać kasę od rodziny ..
Ja bym im daka tylko, zeby przy Waszym nastepnym oddali :D ja tak planuje, jesli siostra zajdzie w ciaze
 
Dlatego połóż się do szpitala , jutro, pojutrze. Będą kontrolować wody i przepływy. A jeszcze mierza miednicę , będą wiedzieć czy dasz radę sn. Powyżej 4 lub 4.5 to CC , tak mi się wydaje ;) myślałam , że masz termin na koniec sierpnia. A to już dziś ✊❤️ więc wszystko może się wydarzyć :)
Kochana do szpitala pojadę jak będzie taka konieczność tzn jak coś się zadzieje bądź gin mnie już skieruje. Widzę się z nim 2.razy w tygodniu więc mam nadzieję że dba o nas należycie. Jak pojadę do szpitala będę musiała zostawić córki w domu. A wierz mi bardzo nie chce tego robić jeśli nie ma ku temu wyraźnych wskazań. Pod tym względem pierwsza ciąża jest najlepsza, za nikim nie tęsknisz i nikt nie tęskni za Tobą:) A dzieci to nawet na oddział na odwiedziny nie wpuszcza :( zwłaszcza że jak pamiętasz lub nie kompletnie nie mam na kogo liczyć. Tylko ja, mąż i dzieci. Żadnych dziadków, cioc, wujkow, kuzynek..nawet sąsiedzi najblizsi właśnie są w Hiszpanii
 
Kochana sliczny jest ❤❤❤ wierze ci ze plakalas.. ja tez ,jak mi ja naswietlali.. i oddawali tylko na karmienie i te klucia itd.. no serce peka :( ale to juz za nami :* pokarmem sie nie stresuj poradzisz sobie :*
A po porodzie.. jejus.. masakra ,a to mialas jakis krwotok?
Robiliście po wypisie jdszcze kontrolę bilirubiny? My w piątek jedziemy do szpitala sprawdzić ale to może być dlatego że u nas było naprawdę dużo bo 20.0
Taki jednorazowy uplyw miałam. Wstałam z łóżka i chlup... Potem poszłam się umyć ale tak bardzo bałam się brać prysznic po pierwszej akcji że najpierw siedziałam na kiblu 10 minut i dochodziłam do siebie. Dalej już było ok i naprawdę myśl o porodzie jest dla mnie radosna i ciepla :)
 
Ja bym im daka tylko, zeby przy Waszym nastepnym oddali :D ja tak planuje, jesli siostra zajdzie w ciaze
Ja tak zrobiłam. Oddałam wszystko po moich chłopakach dla bratanka z zastrzeżeniem, że ma do nas wrócić bo planujemy w przyszlosci 3cie dziecko. Teraz większość rzeczy mam tylko wózek kupowałam bo sprzedałam. A że bratowa 2lata temu urodziła jeszcze córkę to mam teraz od niej ubranka dla swojej:)
 
U mnie skurcze od godziny 14 co 20-30 minut. Ciekawe czy się coś rozbuja :cool:

Trzymam kciuki [emoji110]
Ja zaczęłam liczyć po obiedzie od 16:30 i są średnio 9-11 minut, mam nadzieje ze sie rozkręci już.. [emoji120]
Chociaż miałam nadzieje na taka piękna datę 08.08.18 [emoji3] ale chyba nadzieja ginie z minuty na minutę [emoji3]
 
reklama
Megalija, gratuluję. Śliczny chłopczyk:)

Klaudia, 250g w 5dni to dużo więcej pewnie Alicja się najadą twoim mlekiem. Może wręcz się przejada. Skoro tak ładnie przybiera ja bym nie karmiła z butelki ani mm. Może po prostu jest z tych dzieci, które potrzebują mniej snu, a że jeszcze jest malutka i nie umie się niczym zająć to grymasi.
 
Do góry