reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Co do głaskania brzucha i piersi wiem, bo to już mi położna mówiła tak ogólnie, nie ze względu na skracającą się szyjkę. O seks właśnie zapomniałam dzisiaj zapytać, a ona sama nic nie powiedziała... a ty @karkula309 jak długą masz szyjkę i jak Ci się skróciła, bo już nie pamiętam jak pisałaś?
Ja miałam od początku krótka . 3.5cm . To nie było problemem ale teraz skróciła się do 3cm. Rozmawiałam w szpitalu z lekarzem to mówił że długość dobra ale jaka by nie była to chodzi o to że się skróciła i ona teraz już będzie coraz słabsza i już do końca muszę uważać nawet jakby się dalej nie skracała .. dał mi do zrozumienia że póki leżę nie powinna się skracać a jak zacznę chodzić to ona naturalnie będzie się osłabiać . Po 34 tygodniu można powoli sobie luzować
 
reklama
Ja dziś i jutro na obiadek mielone, kasza gryczana i do tego ogórek kiszony i cwikla :)

Jeśli chodzi o moją szyjkę to ja od samego początku mam jakoś 4 cm i nic mi się nie zmienia także raczej przedwczesnego porodu nie będzie, ale wiadomo wszystko może się szybko zmienić. U mnie mała już od 2 miesięcy leży główka w dół także różnie może być.
Nie ukrywam, że chciałabym urodzić tak w 37/38 tygodniu, będzie Iuz na tyle duża i rozwinięta, że byłoby to bezpieczne, a zarazem będzie mniejsza niż waga końcowa 40/41 tydzień także łatwiej byłoby urodzić. Wole wcześniej niż później.
 
A no i nie wiem jak tobie lekarz mówił ale mi mówili tak że jeżeli na ostatniej wizycie była szyjka nie skrócona a na obecnej już tak to tak naprawdę nie wiadomo w jakim tempie się skraca.. chodzi o to że mogła się zacząć skracać od ostatniej wizyty ( miesiąc temu ) a mogła się zacząć skracać np dwa tygodnie temu i wtedy skróciła się pół centymetra w dwa tygodnie . Więc dlatego ten pierwszy okres od wizyty do wizyty kiedy wiemy że się skraca warto uważać szczególnie żeby się nie okazało że będzie się szybko skracała i ( odpukac ) będzie za późno . Ale to też wiadomo co lekarz to inna teza :/ ja już i tak chyba nie potrafiłabym funkcjonować normalnie więc do 36 tygodnia mam plan dużo leżeć żeby donosić bo dla mnie te parę tygodni bez różnicy a dla dziecka dużo
 
Dawnoo dawnoo mnie tu nie było [emoji3] próbuje nadrobić czas ale jest juz coraz ciężej [emoji854] zwłaszcza ze jestem jeszcze pracująca mama [emoji87]
powiedzcie mi jakie kosmetyki będzie lub macie juz kupione do pielęgnacji maluszka od 1 dnia życia? Zapisałam sie do szkoły rodzenia i następne zajecia mamy wlasnie z pielęgnacji noworodka wiec jak sie cos dowiem to dam znac [emoji3] i cały czas wstrzymuje sie jeszcze z zakupem kosmetyków do pielęgnacji [emoji6]
 
ja właśnie wróciłam z wojaży po sklepach ;) kupiłam w pepco półśpiochy, czapeczki, koszulę do rodzenia i takie koszyczki na akcesoria dla dzidzi :D w carrefourze kupiłam kocyk niebieski w białe kropeczki taki mięciutki :D wykończyły mnie te zakupy..tak duszno w ogóle w tych sklepach..czy Wy też macie ciężko chodzić po zakupach? :p a w drodze powrotnej jeszcze kupiłam sobie shake w mcdonald i trochę mnie zmulił :p
 
Ja już po wizycie.. szyjka mięknie, lekarz kazał przy jakimś większym bolu brac torbę i na oddział.. ja skurczy nie czuje, albo nie wiem ze to one, mam wrażenie ze brzuch mi sie napina ale myślałam ze to mała sie wypina, teraz muszę bardziej na to zwrócić uwagę. Trochę sie przestraszyłam, boje sie ze na pewno nie dotrzymam do sierpnia, dzisiaj 29 tydzień. Dostałam luteinę pod język 4x1. Kolejna wizyta za 2 tyg [emoji22] biorę sie za wyprawkę[emoji32]
 
Dawnoo dawnoo mnie tu nie było [emoji3] próbuje nadrobić czas ale jest juz coraz ciężej [emoji854] zwłaszcza ze jestem jeszcze pracująca mama [emoji87]
powiedzcie mi jakie kosmetyki będzie lub macie juz kupione do pielęgnacji maluszka od 1 dnia życia? Zapisałam sie do szkoły rodzenia i następne zajecia mamy wlasnie z pielęgnacji noworodka wiec jak sie cos dowiem to dam znac [emoji3] i cały czas wstrzymuje sie jeszcze z zakupem kosmetyków do pielęgnacji [emoji6]

Z firmy babydream puder do pupki, oliwka do ciała, chusteczki nawilżone.

Z bambino 2w1 żel do mycia ciała i szampon, krem do smarowania ciałka i buzi najzwyklejszy.

I to chyba tyle :)
 
Ja już po wizycie.. szyjka mięknie, lekarz kazał przy jakimś większym bolu brac torbę i na oddział.. ja skurczy nie czuje, albo nie wiem ze to one, mam wrażenie ze brzuch mi sie napina ale myślałam ze to mała sie wypina, teraz muszę bardziej na to zwrócić uwagę. Trochę sie przestraszyłam, boje sie ze na pewno nie dotrzymam do sierpnia, dzisiaj 29 tydzień. Dostałam luteinę pod język 4x1. Kolejna wizyta za 2 tyg [emoji22] biorę sie za wyprawkę[emoji32]
Kazał Ci leżeć dalej?
 
Dawnoo dawnoo mnie tu nie było [emoji3] próbuje nadrobić czas ale jest juz coraz ciężej [emoji854] zwłaszcza ze jestem jeszcze pracująca mama [emoji87]
powiedzcie mi jakie kosmetyki będzie lub macie juz kupione do pielęgnacji maluszka od 1 dnia życia? Zapisałam sie do szkoły rodzenia i następne zajecia mamy wlasnie z pielęgnacji noworodka wiec jak sie cos dowiem to dam znac [emoji3] i cały czas wstrzymuje sie jeszcze z zakupem kosmetyków do pielęgnacji [emoji6]
Ja mam z serii Linomag(ziołotek) ;) mam zaufanie do tej firmy ;)
 
reklama
Do góry