reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Po porodzie można wziąć 14 dni zwolnienia na członka rodziny wypisać może każdy lekarz warunek jest taki że w danym roku nie korzystało się jeszcze z tych 14 dni zwolnienia.czasem lekarze kręcą nosem, trzeba znaleźć takiego który wypisze no i oczywiście to jest 80 procent płatne jak każde zwolnienie.

U nas pewnie mąż wezmie okolicznościowy i zobaczymy czy od razu ojcowski czy zostawimy go na pozniej.
 
reklama
Dziękuję wszystkim za uspokojenie mnie co do tycia w ciąży 2 pierwsze ciaze tylam równo po 2 kg więc trochę się martwić teraz zaczęłam ale widzę że nie tylko ja tak mam :rofl2:
 
No to ja należę do tych szczesciar, które mają duży apetyt i bez jakichkolwiek mdłości. Wiadomo, jak się najem to chwile muszę poleżeć i odsapnąć, ale przynajmniej wiem, ze do pracy głodna nie wyjdę i do południa wytrzymam [emoji28][emoji28]


oar8flw1mdp5ujvp.png
 
To nie wiem, chciałam się podzielić z wami tym co mi ona powiedziała:)
Też mam Piotrusia tyle że 7letniego:) Będziesz miała różnicę ok 16m-cy miedzy dziećmi jak u mnie u starszych:)
Piotrusie to fajne chłopaki. Między synem a najmłodszym będzie prawie 2,5 roku.
Jak już wcześniej była mowa o brzucholach to mój jest bardziej widoczny jak ubiorę coś obcislego [emoji28][emoji28] a to dopiero 16 tydzień 4 dzień.

1519403556-1bcf9317c3a1220d-aaaaaa.jpeg



oar8flw1mdp5ujvp.png
Zgrabny masz brzuszek [emoji5]️
Dziewczyny, śliczne brzuszki :) u mnie z dnia na dzień wywala coraz bardziej i już na pewno przed nikim bym nie ukryła, że jestem w ciąży [emoji14]

Jeśli chodzi o ubrania w ciąży już pisałam, że chodzę w ciążowych, ale dżinsach ciążowych żeby doprecyzować :) ja nie lubię getrów/dresów (chyba, że po domu to lubię ;) ), chodzę tylko w dżinsach, bo tylko wtedy czuję się taka hmm "ogarnięta" i bardziej sexi :D więc dlatego też kupiłam dżinsy ciążowe.

Kawę piję w ciąży, jedną dziennie, dwóch ginekologów u których byłam powiedziało, że można. Generalnie ciągle któraś tu pisze czego w ciąży nie można jeść/pić... kawy, czekolady, ogórków konserwowych, salami, serków pleśniowych, śledzi... trochę to wydziwianie jak dla mnie. Moja ginekolog, jak również mamaginekolog na swoim blogu jasno mówią, że nie można jeść tylko surowego mięsa, które nie jest poddawane żadnej obróbce termicznej oraz serków z mleka niepasteryzowanego. Mam wrażenie, że kobiety w ciąży bardzo wydziwiają z tym jedzeniem [emoji14] ja jem wszystko (poza surowym mięsem) i robię wszystko jak przed ciążą :)

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Mamy podobne podejście do ciąży [emoji4]
Zobacz załącznik 840246 To moja krowa :D jeszcze nie wiem jak my się ogarniemy z 40kg rocznym psem:D
Jaki fajny piesek [emoji1] to dog tak?
Słodki mały
A jakieś czapeczki bawełniane kupujecie? Ja kupie ze 2-3 na lato może się przyda przynajmniej po kąpieli, bo na dwór to nie wiem ,synka urodziłam w styczniu to wiadomo gruba czapa na dwór a teraz nie wiem jak i co.. [emoji14] pamiętam ze w hm kupiłam czapeczki do szpitala takie chyba najmniejsze a i tak jakieś duże były to wyglądał jak w hełmie,pajacyk na 62 to się w nim topił, w tym wszystkim śmiesznie wyglądał, czapa za duża i pajac :-DZobacz załącznik 840265
A tutaj body na 56 i jeszcze luźnawe a miał miesiąc i 2 tyg
Zobacz załącznik 840266
Moja córka była podobnej wielkości dwa miesiące w rozmiarze 56 chodziła [emoji4]
Piesków zawsze się bałam, wiec mam chomiczka [emoji5] oto i on
1519458335-b94af153b025020d-aaaaaa.jpeg


Monika267, wydaje mi się ze skoro wymiotowałaś tak często to pewnie dlatego nie przytyłaś. Moja siostra na początku to nawet schudła, ja natomiast tez nie przytyłam jeszcze nawet kg. Wiec nie masz czym się martwić jak Dzidziuś jest zdrowy [emoji6]

A teraz czas na poranna kawę :) wcześniej piłam po 4 kawy dziennie i teraz w sumie są dni gdy chce mi si kawy i jedna wypije, a są dni gdy nie pije jej wcale [emoji6]

Miłego weekendu Mamusie [emoji5]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Fajny stworek [emoji6]

Też nie ograniczam sobie jedzenia [emoji16] jak na razie 4 kg przytyłam. Przed ciążą zbyt mało ważyłam, to teraz sobie nadrobię [emoji39]

d63488f888.png
 
Elisse, nie wiem jak ja spojrzałam na wiek twojego synka.
Ja przytyłam 1kg. Mam nadzieję, że dużo nie przytyję bo zaczynałam ciążę z lekką nadwagą. W pierwszej ciąży przytyłam 16kg w długiej 18kg. Nie jem wcale słodyczy, owoce raz dziennie, do picia tylko woda i herbata poza tum jem normalnie.
Ja kupię kilka szt. rozm 56. Moje dzieci rodziły się 55 i 56cm prawie 4kg więc spore a 56 nosiły 1,5-2mies. Tyle, że rozmiarówka z H&M jest zawyżona.
 
Czy nosicie już ubrania ciążowe? Ja jestem w 13 tygodniu jeszcze chodzę w normalnych ale najczęściej z guzikiem rozpietym.

Tak, ja noszę już od prawie dwóch tygodni spodnie ciążowe z h&m, kupiłam jeansy, czarne z materiału i legginsy - wszystkie z szerokim pasem prawie po cycki. Mega wygoda! Polecam. Jak nie jesteś pewna, czy chcesz takie kupić, to chociaż sobie przymierz, zobacz, czy ci odpowiadają. Dla mnie bomba- nic nie uwiera, nie ciśnie w brzuch, na górę nakładam normalny luźniejszy sweterek albo bluzkę i nawet nie widać, że mam brzuszek.


[emoji66]
 
Te czarne z materiału z H&M też mam. Super są! I wyglądają, jak normalne rurki[emoji16]

Napisane na SM-J730F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Byłam wczoraj na spotkaniu ze znajomymi, miałam dopasowane ubranie ,nikt nie zauważył nawet ze jestem w ciąży, i parę razy proponowali alkohol :-D jak się dowiedzieli to byli w szoku ze to juz 4 miesiąc . Dzisiaj rano tak się małe ruszalo ze na skórze było widać górkę co chwila <3 jakie to cudowne uczucie .

W biedronce mają być fajne ciuszki dla dzieci i jakie ceny, tylko od rozmiaru 68 :-)
Screenshot_2018-02-25-11-44-25.png
Screenshot_2018-02-25-11-44-32.png
Screenshot_2018-02-25-11-44-40.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-02-25-11-44-25.png
    Screenshot_2018-02-25-11-44-25.png
    215,3 KB · Wyświetleń: 426
  • Screenshot_2018-02-25-11-44-32.png
    Screenshot_2018-02-25-11-44-32.png
    211,7 KB · Wyświetleń: 428
  • Screenshot_2018-02-25-11-44-40.png
    Screenshot_2018-02-25-11-44-40.png
    224,6 KB · Wyświetleń: 432
Do góry