reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Tak w ogóle to dzień dobry i życzę wszystkim kobietkom miłego i spokojnego weekendu ;)
U mnie przepiękne słoneczko, a tu trzeba się zaniedlugo zbierać do pracy, bo od 11-19 i mam wyrzuty, bo mój psi synek zostanie sam w domu do tego czasu [emoji19][emoji19] dlatego jeszcze raz z nim wyjdę za pół godziny żeby nie miał ciężko z wytrzymaniem

Jutro tez w pracy od 10-20, ale jest taki plus tego pracującego weekendu, że szybciej mi zleci czas i wole być w pracy niż w domu, bo mój Facet ukochany i tak pojechał do Wrocławia do swojej zaocznej szkoły na zajęcia to przynajmniej nie będę siedziała w domu i smutna nie będę jak coś porobie w pracy [emoji28][emoji28]

Śniadanko wsunięte, witaminki i leki zażyte to teraz można się szykować jeśli chodzi o twarz i idziemy [emoji110]
1519461675-598e44e5d0797310-aaaaaa.jpeg



oar8flw1mdp5ujvp.png
 
reklama
Ja nawet teraz wiedząc od lekarza, że to dziewczynka to i tak wstrzymuje się z takimi typowo dziewczęcymi ciuszkami, nawet po tych połówkowych pod koniec marca to tez pójdę na lumpeksy jakieś coś poszaleć, ale postaram sie szukać nadal uniwersalnych ciuszków, bo za dużo sie naczytałam o tych pomyłkach z płcią [emoji28]


oar8flw1mdp5ujvp.png

Też tak troche z rezerwą podchodzę do tej informacji. Może dlatego że gdzieś w głębi liczę jeszcze na chłopca? :rofl:
Kupuję uniwersalne rzeczy bo nigdy nie byłam za takim kupowaniem rzeczy typowo dla płci :) chociaż coś tam różowego się znajdzie pewnie
 
Ja w sumie nie wiem czy od początku ciąży przytyłam, bo szczerze to nie mamy wagi w domu [emoji28][emoji28][emoji28] a jeśli chodzi o mojego lekarza prowadzącego na NFZ to szkoda gadać, bo kartę ciąży założył mi dopiero 2 lutego ( to był już 13 tydzień 4 dzień) i wtedy wypisywał wagę, ciśnienie, wyniki krwi moczu itd.. masakra. A kazał mi się podpisać pod datą, że niby to było na początku stycznia robione i zakładana ta karta.

Dlatego idę do niego ostatni raz za tydzień i kończę z nim przygodę. Będę jeździła do Lubania do innego ginekologa, bo tutaj szkoda gadać. Maja w ogóle jakiś nieuzasadniony problem do lekarza do którego chodzę prywatnie. Ten lekarz na NFZ nawet nie zechciał spojrzeć na zdjęcia z usg genetycznego, na wszystkie pomiary itd. Powiedział, ze jak tam pójdę do tego prywatnie na połówkowe to on znowu nie uznaje żebym ja była po tym badaniu. Dlatego zrezygnowaliśmy z opieki tutaj w Zgorzelcu i będziemy w Lubaniu wizytować i rodzic [emoji3]


oar8flw1mdp5ujvp.png
 
Jejku jakie ty ogromne śniadanie jesz. Ja mam żołądek pod gardłem. Gora dwie kanapki moge zjeść.


Dla mnie takie śniadanie to norma [emoji16]o tak te bułki to taki pikus[emoji16] ogólnie to od początku ciąży nie narzekam na apetyt, bo jest taki jak przed. Czyli 3 porządne posiłki i dzień z głowy [emoji5] w pracy jak będę to zamawiam naleśniki na obiad [emoji3][emoji3]
I staram się tez codziennie albo co drugi dzień zjeść talerz owoców tzn jakieś 2 jabłka, banan, kiwi, mandarynka



oar8flw1mdp5ujvp.png
 
Dziewczyny nurtuje mnie jedna rzecz. Jak to jest z opieką nad żoną po porodzie? Chodzi mi o to, że jak chodziłam jeszcze do pracy to słyszało się że tamten ma na 2 tyg opiekę na żonę bo miała cesarkę a potem bierze 2 tyg urlopu ojcowskiego. Pytania mam takie: kto wystawia opiekę na żonę po porodzie (szpital czy lekarz rodzinny)? czy opieka się należy każdemu tatusiowi niezależnie czy kobieta rodziła naturalnie czy przez cesarskie cięcie? czy jest do tego potrzebny jakiś specjalny druk?
Pytam z czystej ciekawości bardziej doświadczone mamusie :wink:
 
reklama
Dziewczyny nurtuje mnie jedna rzecz. Jak to jest z opieką nad żoną po porodzie? Chodzi mi o to, że jak chodziłam jeszcze do pracy to słyszało się że tamten ma na 2 tyg opiekę na żonę bo miała cesarkę a potem bierze 2 tyg urlopu ojcowskiego. Pytania mam takie: kto wystawia opiekę na żonę po porodzie (szpital czy lekarz rodzinny)? czy opieka się należy każdemu tatusiowi niezależnie czy kobieta rodziła naturalnie czy przez cesarskie cięcie? czy jest do tego potrzebny jakiś specjalny druk?
Pytam z czystej ciekawości bardziej doświadczone mamusie :wink:
Też jestem tego ciekawa. Chociaż słyszałam, że to tylko po cesarce obowiązuje.

Napisane na SM-J730F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry