reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
Ja wogole nie pijam kawy , za to herbatę uwielbiam , a czy problemy z ciśnieniem mam to nie wiem , nie mierze średnio często boli mnie głowa i czuje się ciężko .

Ale mne dzisiaj brzuch pobolewa u ciągnie . Mam nadzieje ze wszystko Ok

My dzisiaj się obijamy później podjedziemy może z córa na sale zabaw bo cały tydzień z wirusem w Domy siedziała . Musi się wyżyć dziecko bo w domu już świruje:p


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja też lubię czarną herbatę ale pije tylko jedną rano zazwyczaj z miodem. A ciągu dnia to raczej tylko zieloną piję ale już mi mniej smakuje jak przed ciążą :-)

3jgxgzu3myn8c509.png


j5rbanliaajhz73z.png
 
Ni właśnie piłam bo kilka dziennie nawet po7 ,nie wolno pic dużo herbaty ? W pierwszej ciazy nie piłam bo mi nie smakowala

Kawa, czarna herbata, cola i napoje energetyczne zaliczane sa do uzywek. Na czas ciazy nalezy je ograniczyc, a najlepiej calkiem zrezygnowac, albo naprawde sporadycznie uzywac. Chodzi o to, ze dzidzius staje sie w brzuszku niespokojny, bo do niego to wszystko dociera. Jesli chodzi o herbate, to czarna jest najgorsza, niektore zielone herbaty albo ziolowe nie nadaja sie do picia w czasie ciazy, bo nie sa dobre ani dla plodu i dla przebiegu calej ciazy. Najlepiej poczytaj w necie o tym, duzo jest informacji.
 
Rzeczywiście nie dałam rady wszystkiego przeczytać tylko kilka zdań z każdej wypowiedzi co do wieku to też w 1 ciążę zaszłam w wieku 22 lat teraz urodzenia mając 31
Co do herbaty to taka słabiutka z syropem malinowym i cytryną wypijam chyba litr dziennie jeśli tylko to mi smakuje to czemu nie?
Co do samopoczucia jestem w 10 tyg i czuje się od kilku dni nieporównywalnie lepiej slabsze mdłości tylko znowu mam problem z tym spaniem
Kładę się wczesna pora ale jak wstaje na siku nie mogę później usnąć czasami 2 godzin leżę a wstaje ostatnio jakoś po 5 później to że zmęczenia czuje się fatalnie i tak zazdroszczę wam tych 10 godz snu...
A co do tej sytuacji z plamieniem może to jest ciąża pozamaciczna?
 
No więc z tegi co ja dopytalam należy ogolnie ostrożnie z kofeiną...nie trzeba rezygnować z kawy, herbaty. Ale z umiarem, no i trzeba pamietac ze kofeina jest też w coli, czekoladzie. Bezpieczne spozycie kofeiny to 200 do 300 mg na dobę. Niektórzy mówią raczej o 200. Kawa rozpuszczalna ma 55-65, espresso 170-225. Szklanka czarnej herbaty ok 45 mg.
 
Przez tą ciążę stałam się jeszcze bardziej leniwa. Jak się położę to ciężko mi wstać i coś zrobić :-D
Juz po 12 a ja jeszcze w piżamie na łóżku, czy tylko ja jestem taka inna teraz.. :-D

3jgxgzu3myn8c509.png


j5rbanliaajhz73z.png
 
reklama
Do góry