reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Pójdę do innego niż dziś. Byłam u niego w zeszłym tyg. I on mnie tak trochę na duchu podtrzymał. Tak ja też mam jeszcze betę skontrolować. Może zrobię ja w czwartek.
Prymulkax nie podlamuj się. Ja wczoraj cały wieczór przeplakalam. Ale modlę się i liczę że będzie w końcu dobrze..
 
reklama
Ogólnie trochę to bez sensu co mówią niektórzy lekarze.. Bo jeśli coś się dzieje z ciaza to potrafią robić usg za usg w ciąży zagrożonej też robią częściej niż zalecane i wtedy to nie szkodzi.. Usg pomaga określić co się dzieje.. Gdyby to było szkodliwe pewnie ktoś by wpadł na nowe urządzenie. A tak jest tylko usg, ktore jest ulepszane mamy w końcu 3d,4d [emoji3][emoji3]

zud3skjojuq7tn9p.png

ex2bx1hpoj7aj9ys.png

f2wli09kyusy3ndi.png
Jest to badanie które się stosuje. Lekarze robią bo to bardzo dobry sposób diagnostyki jednak nie wszystkim się podoba. Wielu lekarze mówi że nie wiadomo czy za kilka lat nie okaże się że jednak szkodzi.
 
ostatecznie diagnozowalo mnie dwoje specjalistów z zakresu wad serca u dzieci w okresie ciąży. Nazwiska dość znane w Polsce i za granica, i efekty ich pracy też, więc skoro oni stwierdzili że w przypadku takich wad serca nie ma czego ratować to decyzja mogła być tylko jedna, terminacja. Dziecko miało szanse żyć dopoki było u mnie pod sercem i mój organizm je wspierał. Pewnie po narodzinach w normalnym terminie czekało by nas wiele kosztowych operacji za granicą jeżeli oczywiscie jakiś lekarz by się tego podjął, a które pewnie nic by nie zmieniły.
Moim zdaniem bardzo dobra decyzje podjełaś, tylko moge sobie wyobrazic co czułaś....
Czy na usg w 12 tc cos juz bylo nie tak? Czy w tym okresie robiłaś test pappa?

A wlasnie dziewczyny czy decydujecie sie na test pappa prywatnie tzn bez wskazań medycznych? Ginekolog cos Wam juz wspominał o tym badaniu? Ja w pierwszej ciąży nie robiłam, ginekolog nawet o nim nie wspominał, ale mialam 25 lat, teraz mam 31.
 
Jest to badanie które się stosuje. Lekarze robią bo to bardzo dobry sposób diagnostyki jednak nie wszystkim się podoba. Wielu lekarze mówi że nie wiadomo czy za kilka lat nie okaże się że jednak szkodzi.
Dokładnie, podobnie jak z lekami pomagają ale tez szkodzą. USG pomaga diagnozować ale być może też nie jest obojętne dla malucha
 
Moim zdaniem bardzo dobra decyzje podjełaś, tylko moge sobie wyobrazic co czułaś....
Czy na usg w 12 tc cos juz bylo nie tak? Czy w tym okresie robiłaś test pappa?

A wlasnie dziewczyny czy decydujecie sie na test pappa prywatnie tzn bez wskazań medycznych? Ginekolog cos Wam juz wspominał o tym badaniu? Ja w pierwszej ciąży nie robiłam, ginekolog nawet o nim nie wspominał, ale mialam 25 lat, teraz mam 31.
U mnie podobna sytuacja, w pierwszej ciąży nawet nie słyszałam o takich rzeczach. Teraz po doczytaniu na ten temat zapisuję się prywatnie na test pappa i na usg prenatalne.
 
reklama
Dużo czytałam złego o testach Pappa. Generalnie niby badanie z krwi a w dużej mierze opiera się na wieku a nie wynikach samych badań. Młodsza mama będzie miała lepszy wyniki mimo że badania wskazują na coś innego a starsza gorsze mimo że wyniki badań są lepsze. Ja chyba nie będę w to wchodzić, bo to dodatkowy stres. Zresztą co to za skuteczność, jeżeli 70% z wynikami badań które wskazują na nieprawidłowości u płodu rodzą zdrowe dzieci? Według mnie porządne badanie usg jest o wiele bardziej skuteczne, bo na statystki prawdopodobieństwa odnosnie wieku można sobie samemu zajrzec ;) Jeśli ktoś rzeczywiście ma obawy i większe prawdopodobieństwo wystapienia wad u dziecka to wtedy robi się PANORAMĘ lub test NIFTY który daje 99% pewności. Niestety to kosztuje 2200-2500zł
 
Do góry