reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Ale nie chce już tez mieszkac sobie w głowie, bo to byłby 3 gin a jesli powie jeszcze cos innego?? Wtedy zglupieje do końca.. wedlug mojego kalendarzyka owulacje miałam 8.11 ostatnia miesiączke 23.10.. najprawdopodobniej to wlasnie tego 08.11 musialabyc owu bo później juz stosunkow nie bylo.. miesiaczki mialam różnie 28-32dni..

Jesli mialas owu 8.11 to ciaza z usg z ciaza z kalendarza od owu jest zgodna.
 
reklama
Na początku szóstego tygodnia zarodek ma około 3 mm długości. W ewentualnym badaniu USG w ciąży w szóstym tygodniu powinien być już widoczny pęcherzyk ciążowy, jeśli nie było go widać wcześniej. W standardowo rozwijających się ciążach widoczny jest już również sam zarodek, który na początku tygodnia mierzy 3 mm, by podwoić swą długość po siedmiu dniach. Powinna być też możliwa do wychwycenia akcja serca, a tętno płodu (FHR) powinno wynosić powyżej 100 uderzeń na minutę. Akcja serca płodu powinna być widoczna zawsze, gdy zarodek przekracza 5 mm (CRL).
Wlasnie tego 05.12 którego bylam piewszy raz na wizycie potwierdzić ciaze, wedlug OM bylam w 6t1d a na USG bylo 5t1d i bylo widac pęcherzyk nic pozatym, dzisiaj bylo widać ciałko żółte czy jak to sie tam nazywa takie kółeczko i niby jest zarodek ale jest teraz jeszcze mniejszy tak jakby w ciagu 2 tyg urósł tylko o 7dni..
 
Ale nie chce już tez mieszkac sobie w głowie, bo to byłby 3 gin a jesli powie jeszcze cos innego?? Wtedy zglupieje do końca.. wedlug mojego kalendarzyka owulacje miałam 8.11 ostatnia miesiączke 23.10.. najprawdopodobniej to wlasnie tego 08.11 musialabyc owu bo później juz stosunkow nie bylo.. miesiaczki mialam różnie 28-32dni..
Nie martw się w ciągu tygodnia wszystko może się zmienić.. U mnie jeszcze tydzien temu nie bylo zarodka tylko pęcherzyk A dziś już serduszko było. To początek i wszystkie musimy zachować spokój.. Czasami zdarzają się sytuacje na które nie mamy wpływu, ale trzeba być dobrej myśli.

Napisane na SM-J510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wlasnie tego 05.12 którego bylam piewszy raz na wizycie potwierdzić ciaze, wedlug OM bylam w 6t1d a na USG bylo 5t1d i bylo widac pęcherzyk nic pozatym, dzisiaj bylo widać ciałko żółte czy jak to sie tam nazywa takie kółeczko i niby jest zarodek ale jest teraz jeszcze mniejszy tak jakby w ciagu 2 tyg urósł tylko o 7dni..

A kiedy masz nastepna wizyte i dr? Wg mnie jesli wiesz kiedy mialas owu i sie wszystko zgadza to bym sie nie martwila, a usg tez moze sie mylic, doktorzy tez roznie mierza a przeciez od pomiarow wychodzi wiek ciazy.
 
Czyli że panikuje bez sensu?? Czy co bo juz nie rozumiem..

Daj jeszcze czas malenstwu, moze jest mlodsze niz pokazuje usg, jesli np stosunek mialas 8 to plemniki moga przezyc nawet 5 dni a gdzies czytalam ze niekiedy nawet 7 wiec ciaza moze byc o tyle mlodsza a na tym etapie wszystko zmienia sie z dnia na dzien.
 
Daj jeszcze czas malenstwu, moze jest mlodsze niz pokazuje usg, jesli np stosunek mialas 8 to plemniki moga przezyc nawet 5 dni a gdzies czytalam ze niekiedy nawet 7 wiec ciaza moze byc o tyle mlodsza a na tym etapie wszystko zmienia sie z dnia na dzien.
Stosunek mialam 06.11-07.11 a owu 8.11..
 
reklama
Do góry