reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

@KatiNails no to ja chyba jestem niereformowalna [emoji23] Maluje tylko paznokcie u nóg, bo to jestem w stanie prawą ręką zrobić[emoji23][emoji16]


@.rudzielec jesteś mega[emoji4] Dzięki za wyjaśnienie wszystkich kwestii[emoji16]

16uds65gf2i39h6o.png
 
reklama
Dziewczyny a co z farbowaniem włosów podczas ciąży? Można to zrobić z maską na nosie i ustach czy raczej nie można w ogóle farbować, bo może to zaszkodzić?


oar8flw1mdp5ujvp.png
Farbuje włosy mojej mamie około raz na dwa miesiące i nie używam żadnych masek itp. Skład farb jest inny niż te dwadzieścia lat temu, i trochę oparów nie zaszkodzi, tym bardziej, że jak robiłam to jako bardo młoda nastolatka to smród był niesamowity, a teraz bez problemu ze sobą rozmawiamy i się nie dusimy. Były na grupach poruszane takie tematy, i większość dziewczyn mówiła, że nie widzi przeciwwskazań do farbowania nawet i swoich włosów. Reszta mówiła o zabobonach i tak dalej, więc tych raczej nie ma co słuchać ;)

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
 
Farbuje włosy mojej mamie około raz na dwa miesiące i nie używam żadnych masek itp. Skład farb jest inny niż te dwadzieścia lat temu, i trochę oparów nie zaszkodzi, tym bardziej, że jak robiłam to jako bardo młoda nastolatka to smród był niesamowity, a teraz bez problemu ze sobą rozmawiamy i się nie dusimy. Były na grupach poruszane takie tematy, i większość dziewczyn mówiła, że nie widzi przeciwwskazań do farbowania nawet i swoich włosów. Reszta mówiła o zabobonach i tak dalej, więc tych raczej nie ma co słuchać ;)

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
Ja o to zapytałam lekarza..
O włosy i robienie paznokci[emoji4] powiedział, że żadnych przeciwwskazań nie widzi[emoji16]

16uds65gf2i39h6o.png
 
Laski! 10 stron miałam do nadrobienia!! Szok jakie z Was poetki! :shocked2:
@kiiinia91 pisałaś wcześniej, e nie wyobrażasz sobie pracy do 21 z rocznym dzieckiem w domu? U mnie zmiany są po 10h i druga zmiana kończy pracę o 2-2:30... więc 21 to byłby dla mnie raj na ziemi :D
@miloscwczasachpopkultury ja maluję włosy regularnie co miesiąc i czytałam, że nie ma w tym nic złego. Tak na dobrą sprawę zwykły lakier do paznokci, detergenty do sprzątania i wiele innych środków wokół nas śmierdzi. Ja maluję włosy regularnie i przynajmniej nie mam wyrzutów sumienia patrząc na swój odrost w lustrze :)
Mnie zmiany do 21:00 idealnie by odpowiadały i mam zamiar tylko na popołudnia chodzić. Bo o 17:00 tata wraca, to by zajął się małą te kilka godzin, bo po macierzyńskim zamierzam wrócić do pracy, ale na pół etatu, dopóki mała nie będzie chodzić do przedszkola (planuję dać ją jak będzie miała conajmniej trzy latka).

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
 
Tak się powstrzymuję przed zakupami przed połówkowymi, że może chociaż te słodkie skarpetki kupie :D

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Dobra decyzja! A jakiś neutralnych ubranek nie chcesz kupić? U mnie pierwsza ciąża, i powiem Ci, że zakupy dały mi bardzo wiele. Bo dzięki nim coraz bardziej czuję się, że będę mamą. Choć nadal to do mnie nie dociera. Są momenty, kiedy siedzę i sobie rozmawiam do brzuszka wiedząc, że niedługo będzie jedno z najważniejszych spotkań w moim życiu, ale na razie czuję się jakbym to nie ja była w ciąży. No trudno to określić. Chyba zbyt długo czekaliśmy na maleństwo po prostu. Liczę, że mi się to zmieni jak będę czuć mocne kopniaki a brzuch zasłoni mi widok stóp [emoji14]

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
 
Dobra decyzja! A jakiś neutralnych ubranek nie chcesz kupić? U mnie pierwsza ciąża, i powiem Ci, że zakupy dały mi bardzo wiele. Bo dzięki nim coraz bardziej czuję się, że będę mamą. Choć nadal to do mnie nie dociera. Są momenty, kiedy siedzę i sobie rozmawiam do brzuszka wiedząc, że niedługo będzie jedno z najważniejszych spotkań w moim życiu, ale na razie czuję się jakbym to nie ja była w ciąży. No trudno to określić. Chyba zbyt długo czekaliśmy na maleństwo po prostu. Liczę, że mi się to zmieni jak będę czuć mocne kopniaki a brzuch zasłoni mi widok stóp [emoji14]

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
Zaczniesz się bardziej czuć jak będą już regularne mocno odczuwalne ruchy :) wtedy jakoś bardziej trafia do świadomości że tam faktycznie w brzuchu dzidziuś jest.

f2w39jcg9ne8irhy.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
Niby to mit z tym ze nie mozna farbowac w ciazy. Ja farbuje tak co 1-1,5 miesiąca. Ja postanowilam, ze z wyprawka wstrzymam sie do polowkowych :D skoro plec tylko raz mi powiedzieli i to w 13tyg to chcialabym sie upewnic i wtedy kupować pod dana plec

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Mam podobne podejscie i tez dopiero po polowkowym usg zaczne szalenstwo zakupowe :D
 
Dobra decyzja! A jakiś neutralnych ubranek nie chcesz kupić? U mnie pierwsza ciąża, i powiem Ci, że zakupy dały mi bardzo wiele. Bo dzięki nim coraz bardziej czuję się, że będę mamą. Choć nadal to do mnie nie dociera. Są momenty, kiedy siedzę i sobie rozmawiam do brzuszka wiedząc, że niedługo będzie jedno z najważniejszych spotkań w moim życiu, ale na razie czuję się jakbym to nie ja była w ciąży. No trudno to określić. Chyba zbyt długo czekaliśmy na maleństwo po prostu. Liczę, że mi się to zmieni jak będę czuć mocne kopniaki a brzuch zasłoni mi widok stóp [emoji14]

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
Mało tych ciuszków unisex. A poza tym chyba bardziej mi sie podobają takie konretnie pod płeć dziecka. Ja jak ruszę zakupy to czuję, że nie będę mogła się powstrzymać :D miałam podobnie jak Ty z tymi odczuciami, jakbym mówiła o kimś innym. Nawet się nie cieszyłam, pierwsze usg nie zrobilo na mnie wrazenia ale juz mi sie odmienilo :D tyle sie staralismy, ze juz zwatpilam calkiem ze sie uda

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry