reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Z USG licz wiek ciąży, inaczej potrafi być różnica nawet dwa tygodnie (tak jak u mnie), a USG pokazuje realny wiek maleństwa. Przynajmniej ja tak uważam.

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
To nie tak że realny wiek do końca. To tylko maszyna i wiek określa na podstawie danych pomiarow - które też do mm mogą się nie zgadzać. Syn z USG miał się urodzić 3100. Urodził się 3650. Natomiast córka przyjaciółka miała się urodzić wg wagi USG 3600, a urodziła się 2600. To tylko maszyna ;) fakt faktem że wymiary badane podczas USG prenatalnego są najbardziej wiarygodne. Mi jak miałam w pierwszej ciąży różnice 4 dni z prenatalnych to liczyli termin normalnie z OM. A z kolei teraz 8 dni, plus wiem kiedy i co i lekarz kazał liczyć z USG bo to już tydzień różnicy ponad. Najlepiej lekarza zapytać o to jaki termin wg niego powinien być brany pod uwagę

f2w39jcg9ne8irhy.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
reklama
U mnie jeszcze 2,5 tyg do kolejnego USG - już nie mogę się doczekać ^^ powiedzcie mi wiek ciąży liczę z tego co mam napisane w mojej kartotece czy z tego co mi wyszło na prenatalnych? Bo różnica jest 3 dni, ale dla mnie to dużo:) nie wiem czy obchodzić nowe tyg dzidziusia w piątek czy w poniedziałek :)

Kinia, ja z Jankiem miałam rozbieg prawie dwóch tygodni, bo wg miesiączki miał się urodzić w walentynki, a wg usg 4 lutego, urodził się 3 :)

Jak bym sugerowała się usg teraz, to w lipcowych mamuśkach bym pisała, co nie zmienia faktu, że na ja na 100% urodzę w lipcu, ale termin mam na 4 sierpnia i takiej wersji się trzymam, bo wiem kiedy zaszłam w ciążę (no w moim przypadku innej alternatywy nie ma, a wiatropylna nie jestem).
 
To nie tak że realny wiek do końca. To tylko maszyna i wiek określa na podstawie danych pomiarow - które też do mm mogą się nie zgadzać. Syn z USG miał się urodzić 3100. Urodził się 3650. Natomiast córka przyjaciółka miała się urodzić wg wagi USG 3600, a urodziła się 2600. To tylko maszyna ;) fakt faktem że wymiary badane podczas USG prenatalnego są najbardziej wiarygodne. Mi jak miałam w pierwszej ciąży różnice 4 dni z prenatalnych to liczyli termin normalnie z OM. A z kolei teraz 8 dni, plus wiem kiedy i co i lekarz kazał liczyć z USG bo to już tydzień różnicy ponad. Najlepiej lekarza zapytać o to jaki termin wg niego powinien być brany pod uwagę

f2w39jcg9ne8irhy.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
No tak, ale gdyby nie usg to moja ciąża byłaby o dwa tygodnie starsza, więc w sumie nic by się nie zgadzało. Więc i tak lepiej patrzeć na pomiary, niż na aspekty, które mogą się zmieniać jak owulacja i tak dalej.

9.08.18r. [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
 
Dzień dobry,

Moje dziecię też jest kilka dni starsze niż termin z OM. Mój lekarz i ten co byłam u niego na usg też liczy wg terminu OM.
U nas dziś wyszło słoneczko, jest 5st od razu lepiej się czuję. Umyłam, odkurzyłam auto. Teraz biorę się za ogarnięcie balkonu. brudny po zimie, pełno igieł po wyrzucaniu choinki. Mam jeszcze ochotę umyć okna ale nie będę szalała. Leżeć nie muszę ale mam się oszczędzać.
Fajnie, że już wiecie kogo nosicie pod sercem:) Jak to zleciało niedawno robiłyśmy testy ehh.
 
reklama
Do góry