reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

A mi dzisiaj wyszło zimno na ustach. W Internecie huczy od okropnych wieści na temat zagrożeń dla płodu. Wizytę mam w środę dopiero. Nie wiem panikowac czy nie [emoji51]


Ja się z tym cholerstwem męczę minimum 3 razy w roku. Odkąd się dowiedziałam o ciąży miałam już 2 razy i wszystko jest ok. Podobno jeżeli wystąpiła pierwszy raz w życiu w czasie ciąży to może być niebezpieczna, jeżeli jest to nawrót to nie ma raczej obaw.
 
reklama
Dodam jeszcze że jak wyskoczy mi zimno to staram się je wysuszyć - nie stosuję pasty do zębów tylko spirytus salicylowy. Nawet w czasie ciąży jak mi wyskoczyło to kropelkę spirytusu na patyczek do uszu i lekko dotykałam to miejsce. Tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić z ilością spirytusu bo może powstać rana. No i oczywiście alkohol nie jest wskazany w ciąży.
 
Mnie biust nie boli ale bardzo przeszkadza bo jest ogromny, chyba już rozmiar G :( a tu jeszcze mleko dojdzie :( źle się czuję z tą dysproporcją. Pod kurtką nie mogę upchać.
Za to brzuch mi rośnie i skóra swędzi od rozciągania się :) ciągle się drapię :sorry2:
Haha mnie też urósł, a gdzie tam tam koniec...[emoji39]
Zawsze miałam problem z dużym biustem, a teraz moje kompleksy wzrosną

Napisane na SM-J730F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się zawsze tego obawiałam bo pęcherz mam bardzo podatny na zapalenia. Bakterie jednak są zawsze jakieś. Do czasu kontroli pij tylko 100% soki żurawinowe jak już, wyciśnięty sok z cytryny, zakwaszaj. Bakterie nie lubią kwaśnego środowiska.
Potwierdzam w 100%

Napisane na SM-J730F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się z tym cholerstwem męczę minimum 3 razy w roku. Odkąd się dowiedziałam o ciąży miałam już 2 razy i wszystko jest ok. Podobno jeżeli wystąpiła pierwszy raz w życiu w czasie ciąży to może być niebezpieczna, jeżeli jest to nawrót to nie ma raczej obaw.

A mi dzisiaj wyszło zimno na ustach. W Internecie huczy od okropnych wieści na temat zagrożeń dla płodu. Wizytę mam w środę dopiero. Nie wiem panikowac czy nie [emoji51]

Ja co do opryszczki mam jeden sposób... Dużo witaminy D. U mnie ona objawia się hmmm nawet nie wiem jak to nazwać...To nie jest opryszczka na ustach, tylko na całej twarzy[emoji53]
Jedno z moich pierwszych pytań u ginekologa,jak się tylko dowiedziałam że jestem w ciąży, było właśnie jak walczyć z opryszczką, bo pomaga mi tylko antybiotyk i to podwójna dawka. Lekarz od razu napisał mi na karteczce, co stosować w czasie "awarii"..i pilnuję jej, jak największego skarbu. Ta maść to ERAZABAN. Może się wam przyda[emoji4]

Napisane na SM-J730F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się z tym cholerstwem męczę minimum 3 razy w roku. Odkąd się dowiedziałam o ciąży miałam już 2 razy i wszystko jest ok. Podobno jeżeli wystąpiła pierwszy raz w życiu w czasie ciąży to może być niebezpieczna, jeżeli jest to nawrót to nie ma raczej obaw.
Całe szczęście już kiedyś przechodziłem i nie jest to infekcja pierwotna i dlatego staram się nie panikowac. Zaraz biorę się za zasuszanie . Dzięki [emoji8]

 
Ostatnia edycja:
Ja kolejna wizytę mam w czwartek jeszcze według kalendarza który dostałam powinnam zrobić morfologię i mocz. Tak co drugi wizytę wypadają te badania.
Już się nie mogę doczekać USG w czwartek:)

Co do przywilejow to korzystam z dodatkowych przerw w pracy i w czwartek mam zamiar wyjść na wizytę w godzinach pracy. W autobusach nikt nie ustępuje ale jak nie usiądę to się ledwo na nogach trzymam. Staram się jeździć samochodem gdzie się da albo wsiadać na pierwszym przystanku:)
 
reklama
Help! Dziś rano zaczęły pobolewać mnie plecy w okolicy nerek z prawej strony. Robiłam wczoraj badanie moczu i wynik wykazał liczne bakterie. Ginekolog dopiero we wtorek. Myślicie że żuravit lub jakiś suplement z żurawiną powinien dać ulgę?
Ja miałam dwa razy zapalenie pęcherza,pierwszy raz rok temu i dostałam antybiotyk
W tym roku tez już miałam, ale leczylam sie tylko żurawiną bo już bylam w ciąży,niestety mialam krew w moczu przez kilka dni a w badaniu wyszly mi bialko erytrocyty i leukocyty. W tym tygodniu robię posiew i mocz ogólne. Z dzidzia na usg prenatalnym było ok, gin mi nic nie przepisal.Niestety pobolewa mnie lewa nerka już jakiś czas. Nie mówiłam nic gin.bo pewnie by mnie wysłał do szpitala.
Zobacze jak wyjdą wyniki.
 
Do góry