reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Dzień dobry wszystkim jak samopoczucie od rana. Ja dopiero wstałam ale z takim bólem głowy ze hej!!... Życzę miłego weekendu [emoji11]
 
reklama
Szybko o wyprawce dziewczyny myslicie, ja chociaz mam termin koniec lipca, poczatek sierpnia , mam zamiar dopiero sie tym zająć w czerwcu, a nie mam nic. Po córce wszystko oddałam ,a i tak w brzuszku jest chłopak. :)
Nie jestem za bardzo przesadna, ale jak w pierwszej ciąży, tak samo i w tej boje sie za bardzo cieszyc.
 
Ja jeszcze tez nie mysle o wyprawce dla dziecka. Z jednej strony nie czuje sie jeszcze pewna, ze ten maluszek postanowi z nami zostac na tym swiecie a z drugiej strony mam teraz na glowie remont wlasnego dlugo wyczekiwanego M3 :) nawet sie ciesze ze zbieglo sie to wszystko w czasie bo nie mam sily myslec o tym czy u fasolki napewno wszystko jest ok..

Powodzenia z remontem [emoji4] Dużo macie do zrobienia?
Yes Yes yes..:)Już po usg.Wszystkie parametry ok, serce, kręgosłup, przeziernosc karkowa, wielkość dziecka.Prawdopodobnie dziewczynka, bardzo się z mężem cieszymy. To był ogromny stres.
Super [emoji4] gratuluję dziewczynki
Co do wyprawki to ja też jeszcze nic nie kupuję. Planuję dopiero kupować powoli wszystko tak od ok. 5 miesiąca :)
Wiem, że sporo wszystko kosztuje tak jak mówicie, ale w sumie co to za różnica czy będę wydawać po trochu przez dłuższy czas czy zatrzymam kaske i kupię więcej rzeczy naraz :D dużo rzeczy też pewnie dostaniemy bo to pierwszy dzidziuś w rodzinie, więc wszyscy bardzo czekają :)

Jeśli chodzi o ubranka polecam second-hand. Kosztują grosze a dziecko i tak zaraz z nich wyrasta, często brudzi, więc pranie też robi swoje. Nasz ma większość rzeczy second-hand. Skarpety, rękawice i buty kupujemy nowe. Ja początkowo byłam nastawiona na kupowanie tylko nowych ubrań, no cała wyprawa była nowa, łóżeczko, pościel,wozek.Dopiero gdy w sklepie trafilam na naprawde markowe używane ubrania za grosze z bardzo dobrych materiałów to się przekonalam:)
Ja kiedyś kupiłam dużą paczkę ubranek używanych dobrych firm i dużo nie zapłaciłam, a są bardzo śliczne [emoji1]
Bardzo sie ciesze, ze mieszkam w UK, jesli chodzi o ubranka dla dzieci to jest naprawde taniocha. Nie ma co nawet szukac uzywanych, jak dla malych dzieci wszystko kosztuje po £1 w sklepach. Ostatnio tak przegladalam i np. body 4 pary £1.5 bardzo ladne. Jak moja siostra byla mala to co 3 miesiace jej wysylalam paczke z ubraniami. Dopiero teraz jak ma 8 lat tu juz troche drozej jest. A jak uzywane kupic, to ile niby wezma za paczke £5? :D To przeciez sie nawet jechac ani wysylac nie oplaca. Wszyscy moi znajomi na charity oddaja.
Karolinda u nas zazwyczaj kilka euro kosztują. W sieciówkach są takie ceny?

Luiza gratuluję bliźniaków [emoji1]. Czeka Was podwójne szczęście
 
Jeśli chodzi o ubranka polecam second-hand. Kosztują grosze a dziecko i tak zaraz z nich wyrasta, często brudzi, więc pranie też robi swoje. Nasz ma większość rzeczy second-hand. Skarpety, rękawice i buty kupujemy nowe. Ja początkowo byłam nastawiona na kupowanie tylko nowych ubrań, no cała wyprawa była nowa, łóżeczko, pościel,wozek.Dopiero gdy w sklepie trafilam na naprawde markowe używane ubrania za grosze z bardzo dobrych materiałów to się przekonalam:)

Zgadzam się z second-hendami, nie dość że ubranka dla maluszków potrafią tam dosłownie po 1zł kosztować, to jeszcze można trafić perełki. Grunt to trafić na dobry sklep. Ja koło siebie miałam kiedyś świetny ciuchland, ale go niestety zamknęli, Jasio miał stamtąd praktycznie wszystko, poza naturalnie bucikami i skarpetami. Drobiazgi typu czapeczki, rękawiczki kupuję w lidlu, buty też mają dobrej jakości. Zważywszy na to, że dzieciaczki rosną w oczach wychodzę z założenia, że nowe, markowe łaszki kupuję mojemu nastolatkowi, a póki co to trzymam się lidla. Ewentualnie nowe to młody dostaje od rodzinki. We Wrocławiu jest jeszcze inna fajna opcja, ale też dla większych dzieci pt. Plac Świebodzki. Natomiast teraz dla bliźniaków upatrzyłam na allegro w przystępnej cenie (od 5zł za kaftanik, do 12 za śpioszki) nowe ubranka. Podrosną będziemy szukać inaczej.

Luiza gratuluję bliźniaków [emoji1]. Czeka Was podwójne szczęście

A dziękuję bardzo :) nie mogę się doczekać, aż się dowiem jaka jest płeć dzieci.
 
Elisse, dzieki Dopiero zaczynamy zabawe z remontem wiec tak naprawde to przed nami jeszcze wszystko do zrobienia bo mieszkanie jest w stanie deweloperskim i dopiero co odebralismy klucze :)
 
Dziewczyny a macie jakis sprawdzony sposób na zalegający katar? Ledwo oddycham nic nie pomaga. Lekarz zalecił mi tabletki sinupret ale jakoś boje się trochę chociaż są ziołowe. Próbuje inhalacji z olbasem i rumiankiem ale pomagają na chwilę tylko...:(
 
Dziewczyny a macie jakis sprawdzony sposób na zalegający katar? Ledwo oddycham nic nie pomaga. Lekarz zalecił mi tabletki sinupret ale jakoś boje się trochę chociaż są ziołowe. Próbuje inhalacji z olbasem i rumiankiem ale pomagają na chwilę tylko...:(
Inhalacje z samej soli u mnie super działają.

ckai9jcgk10emd23.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
Elisse, dzieki Dopiero zaczynamy zabawe z remontem wiec tak naprawde to przed nami jeszcze wszystko do zrobienia bo mieszkanie jest w stanie deweloperskim i dopiero co odebralismy klucze :)
Przynajmniej urządzicie tak jak chcecie [emoji5]️

Na katar inhalacje mi pomagają. Mnie też katar męczy.
 
reklama
Do góry